Triumph Speed Triple (2003)

Vlastník Brumbaal
Vloženo 2.9.2018
Aktualizováno 12.12.2018

Hodíme se k sobě, na ježdění po kavárnách :)

Suzuki SV 650: Chtěl jsem ji ale na žádný jsem před tim nejel. Zkusil jsem při hledání tři, všechno daleko a v různejch stavech. Vesměs mi ale všechny přišly že podvozek neni uplně sladěnej s motorem. Zvláštní pocity z přední vidle.. to u Tripla prostě neni
Triumph Speed Triple: 955i 2003 a T509 2001. Tady to bylo hned JO. A i když jak jsem pozdějc zjistil že přední vidle u prvního byla skoro bez oleje a nefungovala, bylo to úplně někde jinde a celek mě prostě dostal.
Suzuki SV 1000: Byla blízko tak jsem tam jel. Na mě moc se přiznám. Nesednul mi průběh výkonu s podvozkem. Nepotřebuju něco takovýho, to nesmí přez práh
Suzuki GSR 600: Tohle bylo jiný. Naživo fakt pěkná. Perfektní pocit z podvozku a ovladatelnost, všechno tady makalo.. hned bych dal koleno. Motor bohužel nezaujal. Prostě 4vál 600 dole to nejede. Pokud nestihneš dát tři kvalty dolu, tak je takový FMX už dávno pryč.
Honda CB 600F Hornet: Projel jsem 2010tku a dobrý. Nakonec jsem se k nim už nedostal, už jsem to chtěl uzavřít
Yamaha MT-09: SP. Měl jsem ji tejden a dávám ji sem kvůli porovnání. Doslova mě tlačila do zad ať jedu už od volnoběhu. Agresivní a pobízela, to jsem uplně nechtěl. S otevřenym laufem je všechen rachot v helmě jak je vejfuck dole. Speed mi dává víc klidu.

První dojmy - Tohle jsem zkusil jen díky tomu že byla jedna 15km ode mě. Měl jsem T509 na fotce 10let jako kluk nad postelej.. ale přiznám se že už to teď byla spíš uzavřená kapitola. No ale když jsem ji zkusil, všechno se změnilo. Už jsem ji nemoh dostat z hlavy :)

Motorku bych doporučil pro - Neskutečnej stroj. Neuvěřitelně nadčasovej podvozkem a motorem. Někdo tady skřížil elektromotor s motorem z letadla :D. Dorostlá, dospělá MT 09. Pro mě jako stvořená :D

Doplňky na motorce - Zatim všechno hnusný, od předchozího majitele předchozího majitele :D (záměrně dvakrát), spousta práce přede mnou, ale pohrajeme si.

Byl to vždycky můj sen, měl jsem o ní načtený snad všechno.. a jak šel čas tak jsem to zas všechno zapomněl, jak to někdy bejvá :D .. když jsem ji jel projet, už to pro mě byla uzavřená kapitola. Byl jsem tam jen díky kámošovi že ji pro mě našel a faktu že byla jen 15km ode mě. Řikal jsem si "co blbneš, to už ne" - ale nakonec proč to nezkusit. Pověstnej tříválcovej motor s podvozkem z Daytony jsem nikdy nezkusil.

Původní plán byl SV 650. Lehká motorka, ne moc koní na lítání kolem komína, moje trasy a semtam vejlet. Jenže když se zaměříš na jednu motorku, tak jezdíš jak kokot po celý republice. Prostě jsem si řek že zkusim taky co je kolem. Minimálně mi to zkrátí čekání a třeba něco překvapí. No a to se ukázalo jako výhra!
Nejenom že jsem jel zase na všem možnym a rozšířil jsem si obzory, ale narazil jsem při tom hledání na klenot, kterej jsem v sobě už dávno uzavřel... Triumph Speed Triple 955i !! Legenda mezi motorkama.

Po tom co jsem ji zkusil už nebyla žádná dobrá. Dávala mi přesně to co jsem znal u FMX. Jistotu v podvozku, stabilitu, soulad motoru s podvozkem, čitelnost motoru a sílu zátahu. Projevem je to hodnější než SV, motor je krásně předvídatelnej, do 4000 projev jak elektromotor s krásnym chraplavym zvukem, pak v tom něco zajiskří a od 5000 Spitfire :D ale všechno hladce a sakra šťavnatě.
Zvuková kulisa předchází takže se krásně přepneš. Bez problémů jde jezdit od 2 do 5ti tisíc s naprosto dostatečným výkonem, s pocitem že když je potřeba můžeš to rozmotat dál. Tim mam na mysli tu nadčasovost, motor je použitelnej v celým spektru a dává smysl už od 2tisíc. Byla trochu zašlá, doplňky špatný, bude to znamenat trochu práce.. ale fungovalo to za jedna a potenciál obrovskej.

Speed Triple mi přesně vyplní co jsem potřeboval, "motárd" co dává i dálky, chuligán do města, koráb za město :). Nadčasovej stroj, 120k 100nm a 188kilo. MTčko zadarmo! Koně jsou tam hned a naprosto hladce, nezáludně s kulisou Spitfajru při náletu :D předek dvouvokej naháč a prdel ze supersportu v UK stylu :D
Motor je čitelnej a hladkej, nikam tě nenutí. Jde za plynem na povel tebe, u MTčka jsem to já nebyl kdo tahal za plyn :D. Do toho ten podvozek. Brzdy silný, s jemnym nástupem.. Pozice jezdce.. Nádhera.

Jak řek majitel.. "tahle mašina tě nedostane vzledem.. tahle tě dostane když ji projedeš.." - a mrazilo mě v zádech..

první noc v garáži.. a budu doplňovat... už neni cesty zpět ;)

Čau :)

15.9.2018 Dostává mě čím dál víc. Na motardu na mě všichni mávali. Děti, mamky, důchodci :) tady je toto taky :D a to jsem hledal.

Rýsuje se plán na zimu :
Uděláme rozvody, ventily, filtry a olej. Dám Yacco MVX 1000 to je jasná volba. Novou řetězovou sadu a brzdovku taky Yacco. Změříme tlaky, dám nový svíčky.

Uděláme repas předku a naladíme podvozek na mě.

Už mám doma malej balíček, v podobě držáku spz, novejch blinkrů, lanek, heftů, zrcátek, filtrů, svíček, nová guma řadičky apd.

Čekám na výpalky předního štítku, nad světla, jako kryt budíků a zároveň "jako placku na číslo", pak polep. Musi to korespondovat se strojem a bejt decentní.

Přijdou 22cítky Barracudy řídítka se závažíčkama a nový zrcátka..

Obutí od předchozího majitele "ještě dobrý" Mitas Sport Force, se zatim jeví jako slušný.. i když je tam pěkná placka, kterou se snažim trochu pojezdit

Už dostala jména jako :
Hovado(rodina), Chuligán(kámoš), Tripl(kámoš), Kripl(taky kámoš :D), Warhan(kámoš), Speed(já), Spitfire, Speedfire ... Karosa :D (asi ty lampy), Letadlo..

Více o mě u první motorky ;)

dekel
dekel napsal 06.12.18 v 14:31 10b.

parádna

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 06.12.18 v 06:17 10b.

parádní klasika

standamz
standamz napsal 13.10.18 v 20:36 10b.

Dobrá práce! Tak ať dobře slouží!