Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Hříbek
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 7.4.2024

Speeďák, tři hrnky plný emocích!

Kawasaki Z 1000: měl jsem rok 07´, teď jsem chtěl 10´, ale malá nádrž a japonec
Aprilia Tuono 1000R: díval jsem se na modely od 06´, ale ten vzhled... počkám si na Tuono V4R
KTM 990 SuperDuke: už se mi zdál zastaralý
KTM 1290 Super Duke R: cena ... aspoň mám zas na co šetřit

První dojmy - Všemi vychvalovaný a všechny testy vyhrávající Speed, to přece nemůže byt špatná volba … jenže, od volnoběhu to nejde tak plynule jak Fazer, ve středu to jede pěkně, ale ve čtvrtek a v pátek je to takové nějaké bez špice, navíc pořád na mě blikají diody ať řadím. Zvyklý na ručičky, nestíhám číst číslice z digitálek, tak vlastně ani nevím kolik jedu. A zjistil jsem, že kapota na Fazerovi asi fakt k něčemu byla, tady celkem fouká ?

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co je přestal bavit čtyřvál z Japonska

Doplňky na motorce - Snížení světel, blinkry, zrcátka, páčky, držák spz, klín pod motor, padáky, elox miska v zadním kole, proužky

Když jsem Speeda dovezl domů a postavil vedle Fazera, tak byl pocitově o půl metru kratší a minimálně o čtvrt metráku lehčí. Na Fazeru jsem seděl jak na ha.zlu, schovaný za kapotou, tady je to pěkně nakopnutý na ruky a konečně se cítím jak rebel a ne autobusák

Původně jsem pokukoval po posledním kulatým modelu 2009, ale tak dlouho jsem ho chtěl, až se mi přestal líbit. Nakonec jsem šel do novějšího modelu, který je ve všem jiný, včetně šikmooček. Světla jsou hodně diskutovaná, mě osobně nevadí jako taková, ale co nemůžu skousnout, je jejich umístění strašně vysoko. Na živo to není tak hrozný, ale jak uděláš fotku z blbýho úhlu, tak nechápeš jak je tam mohli dát. Hned jsem tedy objednal konzolu světel ze Street Tripla a světla snížil o cca 5cm – teď už je to dobrý!
Super jsou budíky, už jsem se i naučil číst z digitálek. A protože jsem byl zvyklý jen na dvě ručičky + trip a maximálně hladový oko, tady je to pro mě ráj = teploměr, palivoměr, průměrná spotřeba, průměrná rychlost, dojezd na nádrž, 2x trip, hodiny a dokonce i časomíra na kolo … a taky ty otravný diody pro přeřazení. Svítí nějak moc často, na Fazerovi jsem v omezovači snad ani nebyl a tady jezdím jen v pásmu diod – je jich tam 5.
Ovladatelnost je na parádu, nízká váha je znát a vodí se fakt lehce. Podvozek je tvrdší, ale na rovné cestě tuhý a pevný. Váha je trochu na rukách, co vytváří agresivní posez. Spojka je tužší, za to brzdy brzdí jako vždy líp, než na co jsem byl zvyklý.
Spolujezdec je kapitola sama o sobě, manželka je nasraná ještě teď. Prvně mě zjeb.la, že jsem si koupil jednosic, po vysvětlení, že pod krytkou je sedátko i pro ní, mě zjeb.la po druhý, že ať zapomenu, že si tam sedne. Nevadí, bez stupaček bude vypadat líp
No a teď ten motor, vychvalovaný tříhrnek … HáTéPéčko v mašině … že tam jeden hrnek chybí, poznáš trochu hrubším chodem a divným zvukem. Čekal jsem, že to pojede hned od volnoběhu jak čtyřvál, ale pod 4tis.otáček se mu moc nechce a tam, kde jsem běžně jezdil kruháče za dva, teď mám za jedna a spojčím. Za to střední pásmo je suprový. Reaguje okamžitě na každý povel a stále je připraven vyrazit vpřed. Ve vysokých otáčkách nemá žádnou extra výkonovou špičku, ale za to je tam hned a docela často. Určitě je zábavnější jak 4vál, sice není tak rychlý, ale to v podstatě vůbec nevadí.
Už se nemůžu dočkat až tento šaškec skončí a já vyrazím se Speedem do Alp, tam se bude cítit jak ryba ve vodě a já budu ještě spokojenější než jsem!
Teď jedu projet všechny zatáčky na okrese

Edit: 11.4.2021
I navzdory uzavřeným okresům jsem spolu nalítali prvních 1000km, tak můžu konstatovat nějaký nový poznatky. Motor je to, oč tu běží. Je zábavný a ve středním pásmu přímo famózní. To, jak se dere kupředu, je těžce návykový. Bohužel ale tato srando končí dost brzdy, nemůžu se zbavit dojmu, že mu k úplné spokojenosti tak 1 - 2tis. otáček chybí. V Alpách to bude raketa, na okruhu se uvidí ... Jinak pohodlí je i po 250km úplně v pohodě a to je taky zatím maximální porce km, kterou jsem ujel na nádrž. Palubní PC se ustálil na hodnotě 7,1 což odpovídá realitě. Podvozek je tvrdší a na rozbitých silnicích si celkem poskáčeme, na rovině si vychutnávám jeho pevnost. Zatím mě jen limitují nazuté, ne zrovna ideálně ojeté, Michelinky PP. Problém je možná i v rozměru gumy 190, vždy jsem říkal že 180 je ideální, uvidíme po nazutí osvědčených Bridgestone S21. Za mě zatím velká spojenost a co je nejdůležitější, začal se mi fakt líbit

Edit: 22.6.2021
Máme za sebou 4000km a společný Alpy. Jedním slovem bomba! Fakt jsem si ty passíčka se Speedem užíval. Ovladatelnost, výkon, brzdy pecka. Dokonce i prudký vracáky a přehozaváky ze strany na stranu se dali krásně lítat na jedničku, žádný cukání nebo kopání. Vše jednoznačně umocnili nazuté Bridgestone S21, ty jsou fakt topový! Největší porce km za den 500 a prdél nebolela, jen ruky trochu jo, přece jen je váha docela na nich. Spotřeba byla v průměru nějakých 5,5 což bylo ještě o půl litru lepší než co ukazoval palubák Jsem nadšenej a fakt mě baví!

Edit: zima 2021/2022
Ještě před zimou jsem dělal základní servis Oloej+filtr a až na zimu jsme si připravil výměnu svíček, vzduchového filtru, vyčištění a promazání náboje zadního kola a jako třešničku na dortě upgrade podsedláku do červené po vzoru "eRka". Přece jenom je to má pátá černá motorka a už mě začíná srát, jak je ta černá nevýrazná Jo a málem bych zapoměl ... foto u Vánočního stromku jako každoročně nesmělo chybět

Podzim 2022
Koupil jsem jetej laďák mivv. Chtěl jsem SC Project, ale jetý nejsou a za nový se mi dávat nechtělo. Mivv krásy moc nepobral, za to bordel dělá pěkně? jen to s ním nejede tak jak s origoš, je tam citelný úbytek výkonu, přes zimu musím vyřešit ?

Brukev
Brukev napsal 07.05.23 v 09:01

Děkuji za koment u MT 10 … Speeda si krasne popsal … hlavně ten motor … v nejlepším proste zabliká a ende . To bylo ale asi jedine co mi na Speedovi vadilo… jako to Stelvio muselo být super. Přesně z toho místa mám asi 5 fotek ale já tam vždy byl na cenduru … a i když třeba Multistrada super, vždy sem zavidel všem nakedum

sorbon81
sorbon81 napsal 12.01.23 v 15:27 10b.

Martyp
Martyp napsal 16.12.22 v 10:47 10b.

Zdar!
Krásnej kousek!
Píšeš, že to s laďákem nejede...Když jsi ho tam dal, řešil jsi i jinou palivovou mapu?
Neměl by bejt problém tam nalejt mapu pro vejfuk 3-1, byla k dispozici v rámci orig úpravy vejfuku Arrow.
V každym Triumphu by ji měli umět za pár stovek nalejt...

strakon
strakon napsal 17.11.22 v 18:22

Krasavec, přesně takhle ho chci taky udělat, ty ponížený světla udělaj moc, paráda

JA-NE
JA-NE napsal 09.11.22 v 13:37

Paradne fotečky a skvelý stroj