Triumph Speed Triple (2003)

Vlastník Brumbaal
Vloženo 2.9.2018
Aktualizováno 12.10.2021

Reaktor Funfactor, silně návykovej i po těch letech! ;)

První dojmy - Co mě napadlo když jsem ujel prvních pár metrů bylo "tohle je hotový" , "to je vono", "sakra jo" :) ten šťavnatej motor, zvuk, krouťák, plno emocí a nekompromisní podvozek. Výbornej posez. Už jsem ho nemoh dostat z hlavy.

Motorku bych doporučil pro - Speeda doporučim. Stojí za to, pokud nejdete jen po vzhledu motorky. Speed dává hodně zážitků. Tahle stará 955i je fakt úžasná. I ta starší co jsem na ní jel byla skvělá.

Doplňky na motorce - Všechny doplňky nový, to starý muselo pryč.. Řídítka Barracuda Racing 22mm - jen lehce od originálu, Tankpad Barracuda, Tankvak Shad, nový zrcátka, držák spz, gripy, držák na mobil SHAD, Led blinkry apd.. koncovka karbon Arrow, CNC páčky Rutan.. dlouhý a přírodní. Jezdim ale origo páčky, mam v nich lepší cit. Mrtě práce a peněz, ale splácí mi to zážitkama z jízdy :) .. a další a další..

Začlo to z ničeho nic prodejem mojeho milovanýho FMXa, motorky která mě hodně bavila a i když výkonu nebylo nějak moc, nikdy jsem se na tom nenudil.

Pořád platí že nejsem žádnej cestovatel a nejsem ani nijak vyhraněnej, chci hlavně zážitek a musí to sednout. Na cestě do krámu mě to musí dostatečně vypnout a vyčistit palici :)

nevěděl jsem do čeho..
Dal jsem si výchozí SV650, vždycky jsem ji chtěl zkusit ale nebyla příležitost, pár lidí ji tady má.
Byl jsem nakonec na několika SV650 i 1000, Hornetu, GSR 600.. Sbíral jsem poznatky. SVčka všeobecně hrozně popadaný a zklamal mě podvozek.. SV 1000 už byla pro mě úplně mimo. Pocitově jen silnější motor v tom samym podvozku.. GSR 600 byla dobrá ta mě docela vzala.. v záloze byl Hornet a Speed se objevil kousek ode mě..

o Speedu
Byl to vlastně dlouho můj sen, v telce tenkrát běželo MI2 a já ji měl ještě dlouho vylepenou na zdi :) Ani mě teď nenapadlo na ně koukat po těch letech, byla to spíš náhoda. Nevěděl jsem ani co mě čeká, nikdo ji tady neměl, jen klasický načtený klišé "spodek dvouválce, vršek čtyřválce" a "že ta motorka skoro nemá slabiny"... Jó to se ale musíš projet.
Hned po rozjezdu jsem věděl že jsem na něčem uplně jinym. Tohle se musí zažít. Všechny ostatní motorky byly najednou hroznej kompromis. Fakt jsem byl překvapenej jak velkej jsou některý motorky kompromis proti tomuhle stroji.. jasně, neni to nový jako MT09 ale podvozek, motor a jízdní vlastnosti, brzdy.. nebudu lhát, dostal mě.

Motor
je krásně předvídatelnej, do 5000 projev jak elektromotor s krásnym chraplavym zvukem. Jede to a pro běžnej provoz je to pořád připravený zabrat. Do 5ti tisíc je to takovej gentleman, stylově tě sveze.. na první dva kvalty tahá už od volnoběhu. Od 5ti tisíc se v tom ale probouzí Spitfire! Změní se zvuk, nastupuje krouťák a je to jak kdyby v tom elektromotoru někdo natrhal dráty :) Co je tady jiný a proč je tenhle motor tak boží, je prostě ta šťáva co z toho motoru jde. Je to strašně o pocitech, dostává tě tim jak to všechno kombinuje - použitelnost, krouťák, zvuk .. vibrace, jiskření, prskání .. výkon, reakce, pružnost - vezmeš za heft a čeká tě nekolik vln výkonu a zvuku. Furt se to pod tebou mění, jakoby ten motor žil. Celková stavba motorky to všechno podtrhuje a neskutečně to baví!

Zvuk
má nádhernej i v sérii! Vůbec mě neuráží a po kladivu s Leošem je to i celkem odpočinek. Z laďáku ale mrazí v zádech.. co jsem ho tam dal už tam zůstal.

Ergonomie
je na skvělý úrovni a pro mejch 180cm je přesně taková jaká má bejt. Přesně podtrhuje charakter motorky a pohodlí je velmi dobrý. Je to ještě "vetší" mašina a všude z toho je cejtit že je to jen odstrojená Daytona. Na tenhle model se složí i větší člověk.

Podvozek
je nekompromisní, žádná vyměklina, plně nastavitelnej a pohodlnej. Ideální kompromis pro svižnou jízdu a pohodlí.

Cestování nebude problém, kufry ani plotna na něj ale nesmí ;)

První dojem
u majitele, byl horší. Horší v tom smyslu že byla hrozně "upocená" špatný doplňky, takovýto železářství s izolačkou.. i tak ale dobrý, nebyla poničená a jízda překvapila. Překvapila tak, že jsem musel jet ještě na jednoho abych se ujistil jestli je to takhle normální. Jednalo se pak o ceně a hodně jsem pak předělával.. ale jinak musim majitele chválit za domluvu, cenu a že všechno proběhlo bez problémů. Jsme v kontaktu.

Speed mi přesně vyplní co jsem potřeboval, chuligán do města, koráb za město :). Nadčasovej stroj, 120k 100nm a 188kilo. Super! Víc nepotřebuju. Pocitově hrozně lehkej.
Koně tam jsou hned a naprosto hladce, s kulisou Spitfajru při náletu ;) .. předek dvouvokej naháč a prdel ze supersportu z nejlepších let - dokonce se mi líbí i ten vysunutej vejfuk ve stylu CB1300. Paráda!

No je doma .. :) už neni cesty zpět ;)

---
Tady komu se chce.. :)

15.9.2018 Dostává mě čím dál víc. Na motárdu na mě všichni mávali. Děti, mamky, důchodci, tady je to taky. Je to prostě jiný, nikdo neví co to vlastně vyletí ze zatáčky.. :D

Tady ty servisy co jsem psal jsem smazal. Všechno je hotový a už jen :
- nový kotouče už budou časem potřeba, jsou původní
- a potřebuju nový čidlo tachometru
- časem spojka

Co jsem koupil Alpa tak na něm moc nejezdim.

Nechám tady ještě pár myšlenek a trochu historie..

Ještě chci dotáhnout původní myšlenku AL štítku nad světla, jako kryt budíků a zároveň "jako placku na číslo" a pak polep. Musi to bejt decentní.

Obutí od předchozího majitele Mitas Sport Force.. byly celkem slušný gumy..

30.4.2019 - motorka konečně po servisu jak jsem chtěl.
Letos komplet podvozek i s ložiskama, nová řetězovka, olej, filtry, brzdovka, lanka, ventily, svíčky a ultrazvuk škrticích klapek.
Ve předu pogresivní pružiny Wirth a olej Yacco 15W (příště ale 10W - motorka má poměrně citlivý nastavení průtoku, musim to mít teď u posledních čárek)
Nastavenej podvozek.. vidle luxus, polechtám přední brzdu a ten zmetek se hned zvedá na předek ;)

28.5. 2019 dal jsem Bridgestone BT016 PRO - Nová sada je nová sada.
Hned po gumách nová STK na 4roky, všichni řikali ať to jen prodloužim ale já jsem to prostě tak chtěl. Prošla bez jedinýho problému.

Nová baterka + regulátor dobíjení (starej odešel na přechodovej odpor v konektoru) + předělal jsem si kabely a přidal dobíjecí konektor pod zadní sedlo.

8.6.2019
.. přišel Viper Racing přímo z jÚKej :) a náhoda mi přála i karbonovej Arrow!! Originál příplatkovej! Bude co přehazovat :)

2.9.2019
Výpalky nějak zaspaly, vyprdli se na mě. Musíme to probudit.

...Potřebuju ještě vyřešit hladší chod plynu a pár drobností.. čeká mě koupit nový desky, spojka zatim drží...

7.7.2020
Furt jedu dál.. nový desky, nový origo lanka a rozvody!! Iridiový svíčky, oleY, brzdovka a BelRay do chladiče. Guma řadičky ze Simsona sedí jako prdel na hrnec :))) za 40,-
Komplet vyrušenej palivovej "Ekosystém", jedeme napřímo a pěkně po staru nastavenej volnoběh a synchro. Starty ok na 1000rpm, za tepla 1500rpm.
Jede jako prase!

Teď už jen Gipro, ten štítek a Vipera už nechám na Alpíka..
Uvažuju časem o čirejch světlech a o protektorech na motor.

Sklízíme ovoce maká to neskutečně.

Potkávám se s Michalem na FMXu, za tu dobu řešil prej jen změnu barvy motorky :D
Po druhý tu hloupost že prodám v topu asi neudělám.. tohle si nechám a přikoupim něco do polí ;)

.. tak zatim čau ;)

Verča07
Verča07 napsal 12.10.21 v 09:30 10b.

Wenny
Wenny napsal 21.12.19 v 22:51 10b.

Ahoj,taky se primlouvam za dalsi fotky.

Qjetináč
Qjetináč napsal 09.12.19 v 22:51 10b.

Pěkněs to napsal. Dej sem pak všechny ty vylepšení, rád se mrknu.

Seri34
Seri34 napsal 29.05.19 v 08:32 9b.

zdalis
zdalis napsal 28.05.19 v 22:41