Moto Guzzi Stelvio 1200 (2012)

Vlastník Zajda208
Vloženo 17.9.2015
Aktualizováno 17.9.2015

Normalni Stelvio s vybanou NTX až na ty dratěný kola. typek předemnou si to dokazal pekne vytunit.

Motorka koupena od ZTK.de - Německý dealer mnoha znacek + bazar. Lecjake Tesco je proti nim krcalek. Jednaní solidní a přímé a rychlé. Nechají vás motorku projížděl a okukovat jak je libo.

Yamaha XT1200Z Super Tenere: Prostě jsem se po několika tetovacích jízdách zamiloval do Stelvia ;-)

První dojmy - Prvni dojmy ze Stelvia byli jako ridit mamuta... velky, tezky ale ovladatelny a pohodlny. Hrozne tomu mlatili ventyly na pravem valci, ale stejně jsem ji koupil.

Motorku bych doporučil pro - No to je snad jasny, pro me. A cestovatele kteří mají rádi pěkný zvuk plnotučného motoru.

Doplňky na motorce - Blastry, padaky, vyhřívané hefty vše origo, ja si akorat dodelal hrazdu na na mobil, ktera je pridelana na pojezdech na plexy. Dokoupim MRA touring protoze mi vítr mlátí s hlavou nebo fouka do krku (mám 192cm).

Stelvio jsem vybral, protože jsem měl před tím 4 roky Versyse, ale ve dvou s manželkou mi to přišlo slabé a malé. Chtěl jsem něco pohodlnějšího na delší cesty a taky ve dvou vykonějšího.
Hned po koupi a servise ve 20.000 jsem jel s kamošem do Italie do Dolmitu přes Grossglockner. No mezi nama Dolimity mi přidou mnohem hezčí než tahle Rakouská předražená "meta" mnoha motorkařů. Naleli jsme 1700 km za 4 dny a teprve tam mi motorka úplně sedla a sžil jsem se sní. Když jsem pak po návratu sedl zase na Versyse připadal jsem si jak na fechtlovi
Až v těch Dolomitech výkon a zátah motoru od spodu dávali smysl. Vracečky se dají jet na 2000 ot. a furt to jede v 5500 se to splaší a jede to ještě víc, pak uz jen rohlík a člověk si užívá serpentýny dokud v zatáčce nepodká stádo krav...
Brzdy brzdí i když to neni žádný voheň, nejsou kousave jako na TDM, ale takove pozvolné. Spojka to je tak pro kováře, ta jde ztuha jak prase a dvouma prstama mam co dělat, jestli ma někdo typ jako vytuňit sem s tím.
Uložný prostor je 0.0nic tak na lékárničku, ale je vněm zásuvka na 12V tak si mobil by tam vlezl. Asi dokoupi MyTech Toolbox za 3000kč nebo 100mm odpadni trubku a toolbox vyrobým čitam tak za 100Kč.
Slopujezdec nevim ale spolujezdkyně si chrochá, prdelka v měkkém všude dost místa, kufr s opěrkou ...až teda na první zkušenost... "V kraťasích na Stelvio nelez!" páč si spálíš lýtko o výfuk , ale to je znamení.
Spotřeba je cca 5.5 a servis to je bolístka. Motorového oleje mi tam nalili o 3dl vic hned v Rakousku, po 150 km po servise, jsem zjistil, ze mi odkudsi pod nadrží teče mírně olej na výfukové trubky což pak má za následek dýmové efekty. Musel jsem si vyslechnout cosi na tema o nepoučitelnosti s Italskyma motorkama, ale výlet se tím nepokazil. Po návratu a sundání nádrže jsem zjistil, že to prolíná odkudsi ze shora kde je černa krabička na oddělění oleje a vzduchu z mororové skříně a teče to pohadicích co vedou k válcům. Ještě mi příjde, ze i po seštelování vůlí ventilů je levá strana po zahřítí motoru dost hlučná a slyšitelná za jízdy narozdíl od pravé strany, která je v poho.
Pokud máte někdo typ jak na opravu nebo servis v okolí Brna +-100km dejte vědět, dikec.

Výjezd na Grossglockner

Vyhlídka na Grossglockneru

Passo di Krava

kuzmič
kuzmič napsal 15.12.15 v 01:02 10b.

Krásná Guzzina 10b.

ppko
ppko napsal 25.09.15 v 07:48 9b.

Moc hezká barva a pěkná recenze.

docik.
docik. napsal 23.09.15 v 13:54 10b.

Dobrá volba. Včetně barvy...máš evidentně vkus

Rosi45
Rosi45 napsal 22.09.15 v 21:59 8b.

guziny -ty můžu i když jezdím na skůtru

JohnnyBee
JohnnyBee napsal 22.09.15 v 13:28 10b.

Taky jsem přešel na Stelvio z Versyse prolínaní oleje mám taky. Servis jedine první kozí, je to sice dal, ale nebudeš litovat.