Moto Guzzi Stelvio 1200 (2009)

Vlastník ladin-t
Vloženo 20.2.2020
Aktualizováno 20.2.2020

Stelvio je prostě Guzii, má své mouchy, ale v celku je to úžasný stroj a má svůj osobitý charakter.

První dojmy - První dojem byl poněkud rozpačitý, třese se to, a jede to tak nějak normálně a pak v pěti tisících otáčkách nástup výkonu jak kdyby tam bylo turbo. Tak jsem si řekl že to zkusím, zvláště když mi sedla rozměrově - je trošku nižší.

Dnes po roce co ji mám, mohu zhodnotit, výběr byl jasný vzhledem k tomu, že jsem chtěl cestovní pseudo-enduro nad litr s kardanem a za nepříliš velké peníze.

Vibrace motorky se značně snížily poté co jsem objevil a nahradil prasklý šroub držící motor. Jinak ano vibruje to, ale za jízdy absolutně nevnímám ani po dlouhé trase, prostě jen vím, že ten motor tam je. Motorka se krásně lehce a přesně vede a zatáčky jsou radost.
Jak už jsem psal výkon je podáván trošku nelineárně, dole je pěkný krouťák, střed je slabší a od pěti tisíc to letí přímo návykově.
Brzdy jsou na dnešní poměry poněkud tupější, chce to použít víc než jeden prst a pak je to OK.
K podvozku bych dodal jen, že zadek při max. zatížení batůžkem a kufry by snesl trochu tužší odpružení. Docela pěkně to svítí zvláště s přídavnými světly.
Nádrž na 18 Litrů a spotřeba v mém případě většinou těsně pod 6 L/100km nedává žádný extra dojezd, holt každých cca 250 km se musí natankovat.
Co se týká spolehlivosti, občas se musí domáčknout nějaký konektor a dotáhnout šrouby, jinak nic zvláštního. Z poruch jsem řešil jen nové fajfky na svíčky, za originály chtějí nesmysl, tak nakonec nahrazeno NGKčky za 130 kč.
Servis, běžný - originální - drahý jako všude jinde.

Stelvio je univerzál, zvládá velmi dobře okresky a s vyšším plexi i dálnice, na cestování super. Do terénu se nepouštím.

kuzmič
kuzmič napsal 11.04.20 v 21:29 10b.

Pěkná, užívej si ji...

abbany
abbany napsal 27.02.20 v 19:01 10b.

dobrá volba, tiež som ju mal, ale už robí radosť inému majiteľovi.

Marty_G
Marty_G napsal 23.02.20 v 16:22 10b.

jak jinak

spike-cz
spike-cz napsal 23.02.20 v 12:48

Jestli jezdíš do Kozí v Sušici, přehrajou to, o píseckých nemám info. A umí to i někteří členové fóra, např. Seikos z Liberce. Ale to máš z ruky...

ladin-t
ladin-t napsal 21.02.20 v 08:13

Svolávačky co měly být jsou udělané, ale na vačky pro moje VIN nebyla vyhlášena, trošku mě to překvapilo, ale je to zkontrolováno v Guzzi servisu. Novou mapu možná časem, zatím jsem neřešil.