Moto Guzzi Stelvio 1200 (2008)

Vlastník Robdom
Vloženo 11.10.2014
Aktualizováno 6.9.2015

Motocykl, který jsem neznal a který by mě ani ve snu nenapadlo si pořídit, kdybych o něm neslyšel od zkušenějších a znalých jezdců a ve vhodnou dobu se mi nenaskytla tato koupě.

Motorka koupena od Šléza1 (Zdiměřice)

Honda XL 1000V Varadero: Nemá dráty, jinak se mi Varadero vždycky líbilo
Honda CBF 1000: Zajímavá volba, ale jdu jinudy
Triumph Tiger 800 XC: Zdál se být ideální, ale neoslovila mě žádná nabídka (mimo finanční dosah)

První dojmy - Hned první dojmy byly ve srovnání s mými dosavadními stroji (Jawa 175, Jawa 350-634 za mlada a Honda XL650V Transalp za stara) naprosto ohromující. Již spuštění motoru ve mě zanechalo dojem - ten zvuk a to chvění. Nádherně z toho trčí válce motoru. A když otočím plynem, tak to zvedá stroj z bočního stojanu! Co to bude dělat, až se svezu? Překvapivě se mašina zklidní a lze ji vodit "jedním prstem". Jen opatrně s plynem!

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro ty, kdo si chtějí zajezdit na "pořádném motoru" , super pro cestování. Začátečníky varuji:-)

Doplňky na motorce - přídavné světlomety, vyhřívané rukojeti, alarm, kufry BigHusky, zahrádka na topcase - nerez zakázková výroba, padací rámy motoru a kardanu, zásuvka 12V na řidítka

Pro koupi tohoto stroje hovořilo snad vše. Mám to blízko, žádný dovoz,málo najeto. Inzerát jsem zahlédl právě v době, kdy zvažuji vyměnit stávající stroj za silnější, a ještě stihnu sezonu. Navíc je v plné výbavě včetně origo kufrů (plastových) a originál tankvaku. Jen ta značka - neznám nikoho, kdo by jí vlastnil. Rozmýšlím se jen pár hodin po zkušební jízdě. Motocykl nekupuju proto, abych se s ním nudil! A mám tušení, že s tímto strojem se nudit nebudu - jdu do toho.

Koupě proběhla hladce, drobné počáteční investice - papíry a připravit na dovču . Bohužel boční plasťáky musí pryč nevejdeme se do nich. Nasazuji osvědčené BigHuskáče.

Mám po létě najeto cca 6.000 km. A dojmy? Megapohodlný stroj pro dálkové cesty i ve dvou s plnou bagáží. Má sílu. Motor rozhodně není uhlazený a zatím pořád objevuji rezervy ve svých řidičských dovednostech. Stále mám respekt a stále se ani v nejmenším nenudím při využití jeho síly. Na každou jízdu se těším a po každé jízdě se mi nechce dolů ze sedla.
Taky by to chtělo nějaké mínusy Tedy trochu menší nádrž. Dojezd max 250 km a po cca 180 km otravuje "hladové oko". Žádná tragedie, ale je to tak. Také mám obavy ze zadní široké gumy (180/55). Po silnicích naprosto bez problémové, uvidíme "na východě" Třeba to bude v pohodě, nebo přepletu.

Smutná zpráva z jara 2015: Bohužel jsem se musel s tímto zajímavým strojem předčasně rozloučit (ne vlastní vinou tj. nebyl jsem u jeho konce). Čest jeho památce . A to jsem s ním měl spoustu plánů!

Sete
Sete napsal 18.10.14 v 08:27 10b.

Přesně na tenhle kousek jsem se byl v květnu u Šlézy taky podívat, ale právě motor mě odradil od koupě, na můj vkus to do 6tis. otáček nejede, chtěl jsem většího rebela Ale na poklidné cestování ideální stroj.

Každopádně motorka je to krásná a v super stavu. A ty hliníkáče jí seknou mnohem víc než bílé plasťáky, s nima je to takový metrosexuál

guzziowl
guzziowl napsal 16.10.14 v 15:54

Ahoj, pokud jsi spokojený tak super. Po čtyřech letech a 30.tis km mám pár drobných výhrad, ale to je na dýl. NIC není ani podobné.

Pepé81
Pepé81 napsal 13.10.14 v 20:57 10b.

Moc pěkná. Pro tyhle mám slabost...opravdová motorka co má charizma

dannj
dannj napsal 13.10.14 v 20:38

Hanzvfr
Hanzvfr napsal 13.10.14 v 18:03

Jo sloniska s pořádnýma koulema, to je ono