Moto Guzzi Stelvio 1200 (2012)

Vlastník Benny1963
Vloženo 19.12.2012
Aktualizováno 23.4.2013

Cestovní enduro s neotřelým designem, více než dostatečným výkonem, díky 8 V technice hladkým průběhem v nízkých otáčkách a dlouhým dojezdem.

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník) - Poměrně dobré, v jednání flexibilní, dohoda možná.

První dojmy - Dojmy mám zatím pouze z jednodenní zkušební jízdy v létě, protože motorku jsem koupil v prosinci 2012. První dojem je velmi dobrý, zejména 8 ventilová technika je oproti minulému motu (MG Breva), která měla pouze 2 ventily na válec, úžasný rozdíl, zejména v nízkých otáčkách.

Doplňky na motorce - Origo padáky, horní kufr.

Stelvio jsem si vybral zejména proto, že je to neotřelý stroj, který má (aspoň z mého pohledu) unikátní design, kterým se odlišuje od ostatních výrobců podobných motorek a na silnici jich nejezdí tolik. GS od BMW je k vidění jako hnoje, zato potkat Stelvio je spíš unikát. Navíc při porovnání cena/výkon Stelvio vychází podle mně nejlíp - aspoň při porovnání s GS,Multistradou nebo TreK Amazonas od Benelli. Navíc nádrž na 32 litrů umožňuje dojezd okolo (nebo spíš přes) 500 km na jednu nádrž, což je paráda. Člověk nemusí pořád hledat pumpu.

Tak jsem na novým miláčkovi najel prvních jarních pár stovek kiláčků (asi tak 700). A je to přesně to co jsem já osobně čekal. Počet 4 ventilů na válec je oproti 2 ventilům jako u Brevy, kterou jsem měl předtím, jako nebe a dudy. V nízkejch otáčkách nic nekope a má to ještě daleko lepší zvukovej projev. Taky se mi zdá, že to líp řadí, kvalty tam padaj samy. Spotřeba je (i když u motorky sledovat spotřebu je skoro nedůstojný) vynikající. Počítač samozřejmě dost kecá, mně to ukazuje 3,9 - 4,0 litru na což se samozřejmě spolehnout nedá. Ale reálně to žere tak okolo 5 litrů nebo velice lehce nad (já to teda ale moc zatím nehoním). Dá se s tím na jednu bandu najet skoro 500 likometrů. A to je to co mně hodně vyhovuje.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 23.04.13 v 09:28 10b.

nádherná Guzzina gratulejšn

pietrozzi
pietrozzi napsal 07.01.13 v 15:09 10b.

Zdar a vítej v řadách! Cením neocenitelný vkus deseti body

dzarmil
dzarmil napsal 26.12.12 v 20:37 10b.

Jsem fanda této italske značky a plně s tebou souhlasím .STELVIO je oproti profláklému GSu úžasná motka,a když na Stelvio tak na STELVIU .Přeji radost z jízdy -

CB1000R
CB1000R napsal 22.12.12 v 17:37 10b.

Moc hezký a naprosto souhlasím s komentářem a srovnáním s konkurencí. Krásný cesťák...

Hříbek
Hříbek napsal 19.12.12 v 21:23 10b.

Dobrá volba ! asi bych ju taky volil - vypadá totiž že má duši )) taková tatra v jedné stopě žadná tuctovka co je na každým kroku