Moto Guzzi Stelvio 1200 (2007)

Vlastník Virgl
Vloženo 30.12.2014
Aktualizováno 11.2.2016

Krásný kousek od italských cigánů )

První dojmy - Nevěřil bych, že si někdy pořídím itala, vždy jsem měl japonce a taknějak až na RSV mi ital nikdy nic neříkal, potom jsem se svezl na tomhle a uplně se zamiloval. Padla mi do ruky po pár metrech a už se těším na další sezónu a další kilometry.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho? asi pro každýho kdo se cítí a chce to zkusit. :-)

Doplňky na motorce - Doplňky od původního majitele: origo vyhřívané hefty,blástry, padáky, přídavné světla, kufry atd.. Dobudoucna plánuji pořídit ještě padák na kardan a deflektor na plexi. Jinak mi to tak stačí.
Deflektor dokoupen, a na dálnici se dá jet 130 s otevřenou helmou, do kila se dá zapálit cigáro za jízdy , super.

Po TDMce, která byla opravdu povedená motorka jsem chtěl něco víc do terénu (šotolinku atd) nejen na asfalt, o Guzině jsem nic nevěděl, nikdy jsem na ni nejel a vůbec jsem ji nechtěl. Ani nevím jak jsem přišel na to se naní jet podívat. Na první pohled se mi moc nelíbila, nebo spíš byla tak hnusná, že byla vlastně krásná. Projel jsem se a bylo rozhodnuto, už zbývalo jen najít vhodný kousek. "jen"? to byl v této republice plné podvodníků docela problém, ale nakonec se podařilo, sice ne tady v republice, ale v itálii. Moc najeto spolu nemáme pořizoval jsem ji až na konci sezóny. Vím jen jednu věc, která se mi už dlouho nestala a to ta, že i po vyjetí několika nádrží po sobě jsem z ní nechtěl slézt. asi má malou nádrž )
Vůbec jsem nechtěl takový hovádko těžký, ale to je jen na místě jak se člověk rozjede je krásně ovladatelná, krásně padá do zatáček, řazení přesné tiché, prostě zatím maximální spokojenost.
Jak budu mít víc najeto napíšu víc, ikdyž tady je toho o stelviu napsáno už dost.
Tak letos najeto zatím cca 5tis. km, z toho 3tis. po Rumunsku a spokojenost, na přesuny nemá chybu, na okrsky bomba, nevadí jí ani rozbitá silnice a do zatáček jde sama, AKCčka co jsem obul do Rumunska jeté skoro až na hranu a krásně drží.

Jediné nevýhody jsou malá nádrž (malý dojezd) a když se sjede z asfaltu tak je znát větší hmotnost.

Leden 2016 prodaná, snad do dobrých rukou.
Tahle motorka mě osobně strašně sedla a dodneška lituji, že jsem ji prodal. Určitě si novější model ještě pořídím až budu starší a až budu více na silnici. Důvod prodeje byl právě tento ještě pořád se cítím na toulání bez asfaltu a tenhle neuvěřitelnej stroj byl na mě v terénu opravdu moc těžký. Mých 70kg si s tou čtvrt tunou fakt neporadilo. co se týče motorky jako takové, neměl jsem nikdy nic lepšího v rukách (na asfalt) určitě až se vyblbnu v rumunsku a ukrajině na něčem polovičního výkonu a hmotnosti tak se ke Stelviu určitě vrátím. Neskutečná motorka.

CCB_larry
CCB_larry napsal 07.04.20 v 18:27 10b.

Hezký kousek. A to vyhřívané pití je supr do chladného počasí

spike-cz
spike-cz napsal 13.05.18 v 08:42 10b.

pagliaorba
pagliaorba napsal 21.11.15 v 21:55 10b.

Krásný stroj a nádherně se na něm jezdí. Jak parádně za jízdy vibruje, to jsem na své Guzince miloval ( měl jsem Norge). Stelvio vibrovalo stejně ...
Já jí chtěl taky, ale nemohl jsem rozdýchat ty přední světla ... Ale třeba příští generace.

alexander
alexander napsal 30.03.15 v 18:29

jednou odpoledne mi volal kamarád,že se vrací 3 motorky z Chorvatska a že u mě přespí
varadero africa a stelvio-ten zvuk z těch obrovských rour byl fakt hodně dobrý a chodil jsem kolem něj a jen zíral co to vlastně je za stroj přeji mraky kilometrů na pohodu

alexa7
alexa7 napsal 24.01.15 v 10:02