Logo EBR EBR
  • 1

Informace o značce

Erik Buell Racing je mladá americká firma, která vyrábí sportovní a závodní motocykly. Sídlí ve městě East Troy ve státě Wisconsin. Společnost založil Erik Buell v listopadu 2009 poté, co firma Harley-Davidson jako majoritní vlastník akcií zavřela jeho předchozí společnost Buell Motorcycle Company.  Nově vzniklá firma Erik Buell Racing  se nejprve zaměřila na výrobu závodních motocyklů , postavených na sériovém modelu 1125R. Následovalo zvyšování objemu motoru a v roce 2013 Erik Buell prodal necelou polovinu akcií indickému koncernu Hero a díky finanční stabilizaci firma EBR mohla začít s výrobou prvního motocyklu, homologovaného pro silniční provoz.

Historie značky

Vyrábět motorky bez kompromisů - to byl dlouholetý sen Erika Buell. Teď už to není sen.
EBR je dokonalá definice amerického snu. Motocykly navrhované a vyráběné v East Troy, Wisconsin vyzbrojené prvotřídními technologiemi z celého světa. Ať už jsou to rakouské čtyřtaktní motory s kapalinovým chlazením, nebo podvozkové komponenty ze Švédska, v každém modelu EBR  najdete to nejlepší co v dané kategorii existuje.
Firma se rozjížděla pomalu a nejprve vyrobila jenom 100 kusů modelu 1190RS. V současné době ale zvyšuje produkci a přidává do nabídky další modely. Vlastnit jeden z prvních motocyklů značky EBR, to znamená stát se součástí historie.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist