Erik Buell Racing 1190RS "America Edition"

Erik Buell je stále na scéně, byť s malosériovým superbikem EBR 1190RS. Když si zákazník zaplatí, je možné karbonové kapoty na 1190RS street biku vybarvit ve stylu americké vlajky.

Erik Buell Racing 1190RS "America Edition"
Že to Erik Buell nezabalil poté, co se rozešel s Harley-Davidsonem, víme už dávno. Erik se začal specializovat na závodní stroje a pro letošní rok řádí v šampionátu AMA Pro Racing circuit. Během víkendové zastávky v Sears Point ukořistily superbiky EBR 1190RS dvě pódiová umístnění, nicméně oči široké veřejnosti se částečně věnovaly i homologované silniční verzi motocyklu v barvách americké vlajky, který stál u garáže jednoho ze závodních týmů.
Jen připomeňme, že základem motocyklu je masivní hliníkový rám, v jehož útrobách je dostatek místa pro 17litrovou palivovou nádrž. Pohonnou jednotkou je velký dvouválec do V o objemu 1190 ccm. Maximální výkon je 175 koní při 9 750 ot./min a točivý moment 131 Nm nastupuje při 9 400 otáčkách. Nesmíme zapomenout dodat, že suchá hmotnost je 176 kg.
Plně nastavitelný podvozek dodala světoznámá firma Öhlins: vpředu je zlatá obrácená vidlice s průměrem trubek 43 mm, vzadu je kyvná vidlice s centrálním tlumící jednotkou. O zastavení této bestie se bude starat pro Buell typický přední kotouč, který je na ráfku kola, a osmipístkový třmen; vzadu je jeden menší kotouč. Za cenu 39 999 dolarů (cca 680 tis. korun) dostanete i lehké 17palcové hořčíkové disky kol a za příplatek 4000 dolarů (necelých 70 000 Kč) jsou karbonové kapoty.
Erik Buell Racing 1190RS street bike se prodává ve 4 barvách: Abraxas Inferno, Boreas Frost, Burnt Armor a Pitch Black. Ale jak je vidět na obrázcích, za příplatek je možné přijít s individuální barevnou kombinací, jako je např. "merica Edition".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.28
Známkováno: 18x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist