ktm_duben
Erik Buell Racing 1190RS "America Edition"

Erik Buell je stále na scéně, byť s malosériovým superbikem EBR 1190RS. Když si zákazník zaplatí, je možné karbonové kapoty na 1190RS street biku vybarvit ve stylu americké vlajky.

Že to Erik Buell nezabalil poté, co se rozešel s Harley-Davidsonem, víme už dávno. Erik se začal specializovat na závodní stroje a pro letošní rok řádí v šampionátu AMA Pro Racing circuit. Během víkendové zastávky v Sears Point ukořistily superbiky EBR 1190RS dvě pódiová umístnění, nicméně oči široké veřejnosti se částečně věnovaly i homologované silniční verzi motocyklu v barvách americké vlajky, který stál u garáže jednoho ze závodních týmů.
Jen připomeňme, že základem motocyklu je masivní hliníkový rám, v jehož útrobách je dostatek místa pro 17litrovou palivovou nádrž. Pohonnou jednotkou je velký dvouválec do V o objemu 1190 ccm. Maximální výkon je 175 koní při 9 750 ot./min a točivý moment 131 Nm nastupuje při 9 400 otáčkách. Nesmíme zapomenout dodat, že suchá hmotnost je 176 kg.
Plně nastavitelný podvozek dodala světoznámá firma Öhlins: vpředu je zlatá obrácená vidlice s průměrem trubek 43 mm, vzadu je kyvná vidlice s centrálním tlumící jednotkou. O zastavení této bestie se bude starat pro Buell typický přední kotouč, který je na ráfku kola, a osmipístkový třmen; vzadu je jeden menší kotouč. Za cenu 39 999 dolarů (cca 680 tis. korun) dostanete i lehké 17palcové hořčíkové disky kol a za příplatek 4000 dolarů (necelých 70 000 Kč) jsou karbonové kapoty.
Erik Buell Racing 1190RS street bike se prodává ve 4 barvách: Abraxas Inferno, Boreas Frost, Burnt Armor a Pitch Black. Ale jak je vidět na obrázcích, za příplatek je možné přijít s individuální barevnou kombinací, jako je např. "merica Edition".

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (18x):
Motokatalog.czTOPlist