husqvarna_vitpilen_401_duben
EBR 1190 Typhon

Nový velký naked bike od závodního týmu Pegasus se už proháněl po španělském okruhu Aragon a výsledky nebyly vůbec špatné.

Poté, co byla značka Buell oficiálně vyškrtnuta z rozpočtových plánů Harley-Davidsonu, založil Erik Buell založil novou firmu EBR (Erik Buell Racing) a věnoval se stavbě závodních motocyklů. Pegasus Race Team byl prvním zákazníkem EBR a koupil si dva supersportovní stroje 1190RR-B.
Závodní jezdec týmu Pegasus, Harald Kitsch, s 1190RR-B vyhrál sérii závodů 2010 Sound of Thunder Championship. Aby se kluci z Pegasus Race Teamu přes zimu nenudili, spojili se s designerskou firmou Gruner Engineering a díky společnému úsilí vznikl streetfighter Erik Buell Racing 1190 Typhon. Sám Erik Buell daný projekt posvětil a dovolil v názvu použít jméno jeho firmy.

Základem velkého naked biku je supersportovní motocykl EBR 1190RR. Pohonnou jednotkou je velký V-Twin, který disponuje výkonem 185 koní. Navíc suchá hmotnost mašiny je pouhých 161 kg, a když k tomu přičtete kvalitní komponenty a dobrý podvozek...
Potenciál motocyklu se naplno ukázal během testování tento týden ve španělském Aragonu, kde streetfighter zajížděl jen o 7 vteřin horší časy, než takové supersportovní ikony, jako je BMW S1000RR nebo Aprilia RSV4. Vše je na dobré cestě spustit sériovou výrobu a první prognózy mluví o začátku prodeje někdy na přelomu tohoto léta a podzimu.

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (11x):
Motokatalog.czTOPlist