Kawasaki ZX-10R Ninja (2010)

Vlastník mostar
Vloženo 27.2.2014
Aktualizováno 19.12.2016

Není zelená, což je na kawu divné, ale o to je hezčí. ... upřímně, vůbec se mi nelíbila, když jsem jí kupoval. Teď už se mi předek líbí a zadek je bohovskej.

Suzuki GSX-R 1000: Zrovna taková jakou jsem potřeboval, nebyla v nabídce.

První dojmy - Čekal jsem, že to pojede víc jen nahoře, že to bude nepohodlné a že ovladatelnost bude docela dobrá. Jede to hrozně! Dole, nahoře je to jedno. Nahoře je peklo. Byla nepohodlná oproti naháči BMW K1300R, a s novým přepákováním od PP Tuning je to kuxva nepohodlný a obecně motorka dává smysl od 160ti km/h, do té doby to je nuda.

Motorku bych doporučil pro - To bych také rád věděl. Prostě pro toho, kdo to hned někam nepošle. ... Chce to mít o strach uděláno a mít nejlépe reflexy pilota z Hvězdných Válek. :-)

Doplňky na motorce - Power Commander V, K&Nko, Akrap + svody, PP Tuning řidítka, páčky, přepákování, plexi Puig, rychlořazení

Po pár letech na úžasném BMW K1300R jsem dostal chuť vyzkoušet supersporta a sklouznout se na okruhu, tak jsem se slzami v očích prodal báwo, které zpětně vidím jako dokonalou motorku na nelegální ježdění na českých silnicích a to nějaké pocestování a to i s baťůžkem pokud se chce.
Šestku jsem nechtěl, ja s tím po té 13ce jezdit neumím. Asi by mě to naučilo víc, zvláště na okruhu a méně bych se u toho bál, ale prostě ne. Jsem přesto názoru, že šetka je na okruh příjemnější. Neměl jsem ani priority jakou značku a jestli 2V nebo 4V. Asi spíš japonce, je to přeci větší masovka a tím pádem méně starostí a ještě jen abych se na to vešel se svými 190ti cm. Takže asi GSX-R. Stále jsem nemohl narazit, co by bylo skoro zadarmo a bylo to v super stavu, nechápu. Kawu jsem nechtěl, je to moc zelené. Jenže pak se jedna, teď už u kamaráda, objevila. Naštěstí nebyla zelená a měla krásný laďák, PC V, K&N, mapu z pekla atd. Navíc voňavka v super stavu lehce padlá na kapoty. A prý jede hrozně, i když z toho jsem moc radost neměl, ale co, nějak se s tím poperu.
První jízda znamenala sundání růžových brýlí, kdy jsem si myslel, že po báwu mě toho už zase nemůže tolik překvapit. Já se ten den bál dát plnej! Nevím jestli to takhle jede v základu nebo to je tou mapou v PC V, ale když se ve 240ti při řazení na 4ku odlepí přední kolo, tak abych si začal vozit více kusů spodního prádla. Ta motorka jede pro mě nepochopitelně a mám z ní přirozený respekt, což je dobře. Ale strašně mě to baví! Když se podaří narazit na pěknou silnici, tak je to úžasné. O to je horší průjezd ucpanou Prahou. Samozřejmě tahle motorka dává největší smysl na okruhu, kde se konečně cítí, že jede to, na co je stavěná. Tedy nevím, jestli v mých rukách, ale třeba jednou to tak bude.
Motorka ještě dostala nějaké dárky od PP Tuning v podobě řidítek, páček a přepákování. I když je nové přepákování na nejnižší poloze, je stále výš než originál a sezení na ní je za trest. Beru to ale pozitivně, všechny ostatní budoucí motorky se mi budou zdát úžasně pohodlné a nebudu ten remcal, že tady je to moc tvrdé a tady na kolínko trochu táhne, více fouká na hlavu a moucha nezodpovědná mi zašpinila naleštěnou kombošku či plexi.
Bál jsem se, že budu zmlsaný ze 13ky a že to dole pojede špatně. Když jsem se podíval na křivky krouťáku a výkonu v rozsahu otáček, tak jsem si řekl, že to bude hrozně znát. Samozřejmě, že jsem se mýlil, jede to dole, uprostřed a nahoře se spojuju s řízením letového provozu. Tak abych se ještě dostal k přesným faktům a nejen pocitům, tak…. jede to ukrutně, motorka je v zatáčkách krásně klidná a pevná, není nijak uhlazená a je z ní cítit zlo, je pro mě nepohodlná. Třeba CBR 954RR byl takový hodný, klidný velmi rychlý vysavač, když jsem měl možnost vyzkoušet (asi to bylo tím originál výfukem), ale tohle je úplně něco jiného, zlo zlo zlo. S touhle motorkou se budu učit né rok, né dva, ale prostě pořád a nikdy se s ní nenaučím, tak abych byl lepší než ona. Škoda.

Sice to sem nepatří, ale chtěl bych ještě něco napsat k BMW K1300R. Po ježdění na Ninje dokážu báwo ocenit ještě více. Je to prostě skvělá motorka, která umí vše. Kdybych zase vozil baťůžek, tak nechci jinou motorku a znova je garáži. I když dvouvál v SuperDukovi 1290 stojí za vyzkoušení.

Ještě jeden postřeh kamaráda:
Tak tedy bez růžových brýlí:
Zx10r na normální silnici nedává vůbec žádný smysl. Popasovat se s tím nekonečným výkonem v kombinaci s návykovým přívalem adrenalinu, jakmile se ručka otáčkoměru mihne přes 10.000 otáček, prostě nejde. Napsat, že je to příliš rychlé, nevystihuje podstatu věci. Spis se sluší napsat, že jste všude "moc brzo". Ani se nenaděješ a při předjíždění je tam 250. Nejde o to, tyhle čísla na tacháku vykouzlit, ale vyřešit "co dal"!
Na dráze je výkonu akorát na strašně rychlý vožení. Při takovém výkonu mi začínají elektroničtí pomocníci dnešní doby dávat perfektní smysl. V tahle levé pod boxy v Mostě jsem raději jezdil podtočenou 4, než abych riskoval na rozběsněnou 3.
Ta Motorka tě nutí tahat víc a víc. Co hůř? Vždycky budeš druhý, ona bude první. V tomhle není rovnováha. To je šikana, co tě bude budit ze sna, nenechá tě v klidu vysrat a při souloži ti před očima bude blikat "vole přeřaď světýlko". Škodovka mela upíra z Feratu. Co má kawasaki v zx10r? Blade na ViagredBullu.

19.5.2015
tak z kawy je čistokrevná okruhovka. Nikde jinde ani moc nedává smysl. Moc k tomu psát nebudu, protože jede šíleně, zatáčí, brzdí bez vadnutí a asi ještě pořád troubí. Nemám srovnání s jinýma kružítkama. 190k na motoru je dost na luxusní časy, takže teď je to už jen na pilotovi.

SWENSON83
SWENSON83 napsal 26.08.19 v 11:24 10b.

Parádní recenze , vidím to stejně . Tak třeba někdy na okruhu. Ať slouží

PS: pěkný fotky

Motomaniak
Motomaniak napsal 26.02.19 v 12:31 10b.

pěkný popis

Bullzzr
Bullzzr napsal 17.05.18 v 08:25 10b.

Dobře ty!!!

Ethi
Ethi napsal 26.07.17 v 10:53 10b.

top

venca1988
venca1988 napsal 04.09.16 v 03:23 10b.

tu barvu chci taky!!!