PROFIL MOTORKY

Kawasaki ZX-10R Ninja (2008)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník eldži
Vloženo 6.6.2012
Aktualizováno 25.2.2015
Zobrazeno 4 443x
HODNOCENÍ PROFILU OD 27 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.7

Popis motorky


Právě jsem si ji dovezl přes půl republiky...takže testovací jízda super...

Více fotografii

Výška jezdce: 185 cm

První dojmy - Síla ve všech otáčkách a šílená odezva ve vysokých otáčkách. Dosti pohodlná a maximálně ochotná do zatáčet. Jsem spokojený, všude dosti místa.

Doplňky na motorce - laděný výfuk Sharon
homemade držák RZ a miniblinkry vzadu
stojanové rolny ProBike...
druhé kapoty s kontrastní barvou...
decentní polepy...

Recenze

Jak jsem psal výše, právě jsem si ji dovezl domu. První jízda parádní je to svalovec po "malé" ZX6R trochu změna. Do zatáček chodí naprosto nádherně, kdybych tam nebylo potřeba kroutit plynem, tak by jezdila snad sama. Jediné co mě zatím překvapilo byla docela silná dávka vibrací mezi 3-4 tis. ot. oproti šestce. Jinak spokojenost...časem dopíšu více.

...one day later...Tak trocha času na seznámení už byla. Letí jak raketa, zatáčky si prolítává naprosto suveréně, až mě to zaráží, když má vzadu nazutý parní válec v podobě 190/50. Dá se rychle a přesně překlápět. Celková manipulace na litra ujde, nějaké couvačky, otočky a kličkovaná skrz zácpu kupodivu mnohem lepší než u ZX6R, až na to že na kočičích hlavách je to kulkobijec. To je dáno hlavně posezem a tvrdě nastaveným podvozkem, který člověk ocení na kvalitní silnici, kterých mám v oklí domova naštěstí dost.


Nádrž se dá krásně obejmout a její šířka dává docela luxusní pocit síly a nadřazenosti. Zároveň ale umožní bez problému jezdci měnit pozici v prudkých zatáčkách.

Brzdy naprosto dostačující, brzdím si spokojeně jedním prstem za každé situace. Pancéřkám v budoucnu se ale asi bránit nebudu. Trochu jiné úhly co se týče sezení oproti ZX6R, ale na to si rychle zvyknu. Celkově je posez o něco vzpřímenější a pohodlnější, až tedy na sedlo které je tvrdší.

Jízda se spolujezdcem je vyloženě na psychické a fyzické odolnosti pilota, jestli někoho za sebou strpí. Místo spolujezdce vypadá dosti pohodlně na své rozměry a údajně se na tom sedí docela dobře. Stupačky spolujezdce jsou v docela příjemné poloze a tak se nemusí vyloženě dřepět. Ideální jen na svezení velice sympatického batůžku okolo komína, na delší cesty bych to ale neviděl. Osobně nejezdím moc rád ve dvou, většinou mám i odšroubované stupny. Úložný prostor pod sedlem spolujezdce je tak akorát na lékarničku, síťku, peněženku a nějaké miniptákoviny.

Spotřeba mě prozatím mile překvapuje v podstatě je to okolo 6l/100km, když nepočítám funny dny na trase Bílá - Ostravice atd. V euforii se to vůbec neřeší..že ano? :DNa okruh zatím nejezdím takže tu pekelnou spotřebu si netroufám ani odhadnout. Prozatím není čas,banda, možnost a ani peníze.


Jediný problém se servisem jsem měl ihned při koupi, jelikož již ve fabrice bylo namontován vadný regulátor napětí. kvůli tomuto KAWA svolala všechny stroje s tímto relé a za jedno zavolání vadné vyměnili zdarma u Kawasaki dealera v Havířově. Od té doby absolutně bez problému a zaváhání, krom toho že žere zadní gumy na počkání. Jezdím Dunlop RoadSmart a jsem s nimi spokojen, pokud máte někdo lepší zkušenosti s jinou pneu, hlavně na kilometrový nájezd tak dejte vědět.


Prozatímní shrnutí...jízda = absolutní radost, potěšení a při otočení plynem je to mazec. Opravdový reaktor. V Kawě ví jak udělat dobrý a výkoný motor..to se musí nechat.

S trochou nadsázky... tím motorem si prostě mrňaví japonci v Kawasaki něco kompenzujou...ale to je současný trend u všech jejich modelů, takže mě to nepřekvapuje. Jen tak dál pacholci mrňaví... :D

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
dareckov
dareckov napsal 16.10.13 v 21:05

Kvalitní silnice v okolí. V závisti se letmo koukám odkuď jsi. Bílá-Ostravice. No tam jsem jezdil taky a je to snad jediná cesta v okolí co znám. Jsem z Třince, takže klidně se nechám poučit o dalších cestách Jinak kawa super, asi taky do ní půjdu, ale na tvůj ročník nejsou peníze

Hubertwolf
Hubertwolf napsal 26.09.13 v 14:40 10b.

snad se taky jednou dočkám ,jinak moc super

Segyc
Segyc napsal 06.06.13 v 17:00

Moje vysněná Ninja ! Nádhera

Varha
Varha napsal 07.04.13 v 13:32 10b.

Fešná mašinka

macko66
macko66 napsal 29.03.13 v 18:25 10b.

mas u mna obdiv , je vidiet, ze ju mas precitanu,...zx10 je fakt sila. aspon pre mna, a hlavna opatrne...

Více komentářůrenocar_duben
Objednat reklamu
TOPlist