Kawasaki ZX-10R Ninja (2004)

Vlastník Zx-10RCarlos
Vloženo 15.2.2011
Aktualizováno 31.3.2020

Prostě Kawa a zelená. Letí jak postřelený prase. Je to mazec.

První dojmy - Lehka rychlá, dobře ovladatelná. Trochu slabší brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka co má rozum.

Doplňky na motorce - Zádné doplňky navíc montovány nejsou, krom výfuku Red Scorpion, K&N filtru, GIPro Atre, přepačko Arashai a guickshifteru od Heal Techu.

Kawasaki ZX-10R se stala legendou takřka okamžitě po svém uvedení v roce 2004 na trh a nutno podotknout, že si tento status bezezbytku zaslouží i dodnes.

Kawu jsem koupil na podzim roku 2009. Najezdil jsem s ní 20.000km. Koncovku výfuku Scorpion jsem trochu předělal pro lepší zvuk, gumy DUNLOP Sportsmart, vzd. filtr K&N, panceřové hadičky, zlaté doplňky (páčky Titax, stupačky rolny na zvedák a zlatý řetěz D.I.D), tlumič řízení Trible Performance. Zobrazení zařazené rychlosti GIPro ATRE. Malé blikače vzadu s odporama. Polep. Kryt zadního sedla. Stejně se mnou nikdo nechce jezdit, vejde se pod něj více věcí .

Trochu informací o motocyklu samém:

Motor

O pohon motocyklu Kawasaki ZX-10R z roku 2004 se stará, kapalinou chlazený řadový čtyřválec o zdvihovém objemu 998cc, který dává nejvyšší výkon 175 koní při 11700 ot/min a kroutící moment 115 Nm při 9500 ot/min. Hodnoty jsou to opravdu dost dobré, zátah motoru je neuvěřitelný, stejně tak jako jeho zvuk, aby jsi z něj dostal to nejlepší, musíš ho trochu vytočit do vyšších otáček. To ale vůbec nevadí, protože motor se vytáčí ochotně a vysoké otáčky vyloženě má rád. Zrychlení z klidu na čtvrt míle zvládnete za 10.7 sekund a můžeš pokračovat dál až k maximální rychlosti 295 km/h. (Bubrák spočítal že až do 312km/h, to ale na tachometru neuvidíš ten je jen do 299km/h). ZX-10r je osazená šestistupňovou převodovkou, která je vhodně odstupňovaná, občas se podařízařadit falešný neutrál. Kupodivu se mě to stává když jedu volnou jízdu s vymačkaváním spojky.

Ovladatelnost

Jízdní vlastnosti jsou skvělé a nejvíce oceňuji stabilitu za jakékoliv situace.Dobře ovladatelná. Rám je výborně vyvážené a motocykl umí být na jednu stranu krásně předvídatelný, ale na druhou může být také kousavý a hůře zvládnutelný, a to hlavně pokud to přeženeš. Ovladatelnost je hlavně při vyšších rychlostech velmi dobrá, Kawasaki jde do zatáček s nadšením a krásně reaguje na každou změnu směru jízdy. Vyzvednout musím určitě také odolné a výkonné kotoučové brzdy, které disponují kotouči o průměru 2 x 300mm vpředu a 220 mm vzadu. Dobře se dávkují. Ještě lepší výkon brzd zlepší brzdové třmeny z ZZR 1400.

Výbava

Všechno důležité pro jízdu má, nic navíc. Budík je docela moderní, skládá se z otáčkoměru, mohl by být lépe čitelný, malé čárky po obvodě LCD nejsou moc vidět. Uprostřed umístěný digitální tachometr, teploměr a stopky ovladané na levém struženém ovladači gripu. V základní výbavě není ukazatel zařazené rychlosti, který mě docela chyběl. Použil jsem GiPro Atre které dokáže měnit i palivovou mapu se třema režimama. Čitelnost LCD na přímém slunečním světle není žádná sláva. Sedlo je umístěno ve výšce 825 mm a nádrž pojme 17 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 225 km. Přední světlomet je docela výkonný, vyměnil jsem žárovky s větší svítivostí. Zpětnýmá zrcátka, jsou dostatečně rozměrná a poskytnou slušný přehled o dění za tebou, jelikož jsem mohutnější postavy musím pohled do zrcátka směrovat mezi trup a ruce.

Shrnutí v číslech

Zdvihový objem: 998 cm3, čtyřválec čtyřtakt
Chlazení kapalinou
Sekundární převod řetěz
Rozvod 2x OHC (2x vačkový hřídel v hlavě válce)
Příprava směsi vstřikování
Úhel hlavy řízení 66.0 stupňů
Výška sedla 825 mm
Stopa 102.0 mm
Rozvor 1385 mm
Typ rámu dvojitý páteřový hliníková slitina deltabox
Brzdy přední: 300 mm , , 4 pístkový třmen
Brzda zadní: 220 mm , , 1 pístkový třmen
Pneumatika přední: 120/70-ZR17
Pneumatika zadní: 190/50-ZR17
Rozvor: 1385 mm
Hmotnost: 170 kg
Maximální rychlost: 312 km/h (podle Bubráka)

Matesvfr
Matesvfr napsal 07.05.17 v 01:16 10b.

koukám že jezdíš podobný trasy jako já tak si to užívej a třeba se někde potkáme

context
context napsal 25.02.15 v 16:02 10b.

nádherná kawa , radost pohledět, přeji hodně najetých kilásku bez nehod a ať ti dlouho slouží

Chuaann
Chuaann napsal 14.03.14 v 19:56 10b.

KAWA

justyn
justyn napsal 03.12.13 v 10:49 10b.

Máš to pěkný člověče Jasných10b

Hubertwolf
Hubertwolf napsal 25.09.13 v 19:15 10b.

pěknej kousek ať slouží