Yamaha XT 600 E (1994)

Vlastník Dr_Žák
Vloženo 6.7.2013
Aktualizováno 21.7.2013

Jak jeden moudrý muž kdysi pravil Yamaha = žádná námaha, naprosto jednoduchý a pohodový stroj, i když jej desetkrát zahodíte do bláta někde v lese tak Vás stejně vždy doveze dom.

První dojmy - Pokud máte rádi pohodové brumlání a ne žádný bzučák tak hned při prvním seznámení si pravděpodobně zamilujete její zvuk je parádní i s originál výfukem. Odpich kterým jednoválec u xtčka disponuje je dobrý do cca 70 -80 km/h, pak mi přijde slabší ale dá se, motorka se skvěle klopí i vrací ze zatáček, tam s trochou šikovnosti dáte možná i kdejakou lehnu :)

Motorku bych doporučil pro - Z mého hlediska pro začínající motorkáře je to asi ideální první šestikilo se kterým se dá velmi snadno vyjezdit :)

Doplňky na motorce - Na motorku jsem instaloval menší blinkry a nové chrániče páček, celkově ji tak značně omladil, kdo jí teď tipne na 94. ročník ? :)

XTčko jsem zakoupil od kamaráda na vesnici, ten ji zas dobře získal od jednoho starého pána, který na motorce téměř vůbec nejezdil a tak je motorka stále jako nová měla najeto 17 000 km, bez jakýchkoliv odřenin, a nebudu lhát když na tom jezdil okolo mě a já slyšel ten zvuk.. tak prostě tomu nešlo odolat.. Naleštěné staré dámě z roku 94 dnes téměř nikdo netipne její věk a tak to byla ideální motorka za slušný peníz do začátků.

Jak už jsem předeslal začínal jsem teprve jezdit, poté co jsem si navýšil papíry konečně na neomezené a kamaráda, který je zvyklý na lehké mx 125 už nebavilo tahat pro něj "těžké" xtčko pořád z garáže, tak koupě byla jasná volba.

Není to kdovíjak rychlý stroj okolo 110 km/h mi přijde že pomalu ztrácí dech a též není ani konstrukčně určená na žádné výrazné rychlosti protože při rychlosti okolo 120 km/h se výrazně nadlehčuje přední kolo =vibrace= horší ovladatelnost, zřejmě aerodynamikou předního blatníku, však také motorka se tváří a stále vypadá více na offroad než silnici. :)

Pro mé začátky je to ale více než dostačující nejezdím rychle, mám rád její zvuk a občas zajedu i do lesa či na nějakou přespolní cestu a pro tyhle výlety po okolí je to přesně akorát, je ovladatelná dobře, má jako jedna z prvních verzí už elektrický startér, s kotoučovými brzdami vpředu i vzadu brzdí zdatně a mnoho nežere. Jen je třeba dávat pozor trochu na tzv. brutálnost jednoválce například při podřazení v zatáčkách, na štěrku apod..

Hodně majitelů tvrdí že jim značně žere olej, sám jsem na ní sice najel teprv něco přes 2000 km ale nesežrala zatím zhola nic :) a to byly úmorný vedra, pak zas chladno a déšť, sem tam i nějaké to popojíždění apod..

Abych nechrlil jako majitel jen samý pozitiva má to i své proti, jak už jsem zmínil , konstrukční rychlost z důvodu aerodynamiky především, pak když sedí na xtčku dva tak to prostě už moc nejede a to ještě tento starší typ má větší výkon než novější modely a do práce a z práce jsem některý dny najezdil i 200 km denně a musím říct že pro dlouhodobé cestování z místa a do b to prostě moc není, budete vyfoukaní až až a bude Vás zle bolet zadek :D ale nemám zatím to jak s čím pořádně porovnat na jiné mašině jsem delší cesty neabsolvoval.

Je to stroj se kterým je možno hlavně mimo silnice dál rozšiřovat hranice svých možností a jsem tedy zvědav kam všude se ještě spolu dostaneme.. :)

kubal
kubal napsal 18.03.16 v 19:39 10b.

Krása ty blinkry tomu sedí, oproti origu

GB-XT600
GB-XT600 napsal 17.07.15 v 22:00 10b.

Přesně jak popisuješ. Dobrá mašinka pro jezdění do 100km a hlavně se krásně ovládá.
Ohledně toho jak se při vyšších rychlostech opírá vítr o přední blatník jsem zjistil, že na to má vliv taky kvalita přední pneu. Poté co jsem koupil kvalitní obutí jsem si připadal jak na úplně jiné mašině. Sedělo to jak přibitý. Předtím když fouknul vítr, tak měto třeba o metr hodilo stranou. Po přezutí obrovská změna-stabilita, lepší vedení v zatáčce...

Jinak je to kvalitní stroj a všem doporučuju.

sstanik
sstanik napsal 22.09.13 v 21:01

pěkná mašinka

miss_yama
miss_yama napsal 07.07.13 v 11:48

Pěkný XTčko, rok 94 bych teda fakt nehádala tak hodně šťastnejch km a hlavně bláta jasná 10.