Yamaha XT 600 E (2002)

Vlastník Miglosch
Vloženo 24.10.2012
Aktualizováno 25.10.2012

Teď když jdu po ulici a kolem mne jede nějaké XTéčko tak už si nemusím říkat "jéé tu bych chtěl" ale v poklidu se nad tím jen usměju se supr pocitem, že mi taky stojí v garáži

První dojmy - Na motorce mi chybí 6tá rychlost, kterou mám tendence tam každou jízdu kopat. Nemůžu si zvyknout, že tam není, ale to je spíše problém mezi řídítky a sedačkou :-) Motor mi za první dva tisíce kilometrů nesežral žádný olej, takže spokojenost a doufám, že mi bude dlouho sloužit. Je to fakt pohodový pojíždědlo po okolí.

Tak konečně jsem si po letech koukání a slintání po motorkách pořídil tohle pohodový endurko na trávení mejch volnejch chvil, na kratší vejlety po Čechách, lítání okolo komína a jako letní přibližovadlo.

Stálo mně to návštěvu několika inzerovaných kusů a většinou šlo o otlučené kusy až jsem narazil tady na tu. Na první pohled pěkný kus bez viditelných problémů či vad s najetými 24547 Km, který předchozí dva majitelé viditelně nejeli v terénu. Funkčně byla motorka v pořádku, takže nebylo co řešit a po zkušební jízdě jel můj sen se mnou domů. Chtěl jsem opravdu pěknej kus, protože sám nechci motorku huntovat v terénu a počítám maximálně občas projet nějakou polní cestu, nebo pěknou louku. Na to s ní mlátit v terénu a bahně nemám žaludek a ani chuť, i když je to enduro.

Hned po koupi šla motorka do servisu na kompletní prohlídku jejího stavu. Když jsem si jí šel vyzvednout, tak jsem se trochu bál, kolik na ní našli kostlivců, ale mechanik mi udělal radost, protože mi můj kup dlouze vychvaloval a k mému překvapení nenašel kostlivce žádné. Prý je na svůj věk opravdu moc pěkná a to ne jen na povrch, ale všude kde se podíval pod kabát. Najeté kilometry mi nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, prý stavem by i odpovídala, ale prej kdo ví jak to je a bylo, ale hlavně, že je vše v pořádku, funkční a v dobrém stavu. Tedy došlo na domluvu druhé fáze servisu, kde mi vyměnili: olej, olejový filtr, svíčku, vzduchový filtr, zadní destičky, kompletně brzdovou kapalinu, byly seřízené ventily a karburátor.

Jo motorka má za sebou první lehkej tunning a to beduína na štítku. Tenhle dakarskej polep miluju a na XTéčku přece nesmí chybět

sstanik
sstanik napsal 27.09.13 v 19:34

moc pěkná mašinka, tak ať slouží

cara111
cara111 napsal 22.04.13 v 11:18 10b.

pěkná mašina

dzah
dzah napsal 29.10.12 v 22:22

Moc hezká , přeji hodně km bez nehod

tom.h
tom.h napsal 28.10.12 v 20:14

Vypadá fakt dobře. Tak ať ti slouží k plné spokojenosti

cita29
cita29 napsal 27.10.12 v 21:42