Yamaha XT 600 E (1991)

Vlastník mikru
Vloženo 28.6.2012
Aktualizováno 14.10.2020

Hezké silniční enduro. vždycky se mi líbila. Ale tahle asi terén nikdy neochutná. A asi ani nikdy dřív neochutnala.

První dojmy - Jede. Táhne. Žere benzín.

Zatím jí mám chvíli. Momentálně se zabývám problémem s měřením oleje. Má zlomenou měrku a nějak nemám čas objednat novou. Tak měrku tam prozatím nějakou mám. Ale trochu mě zklamala spotřeba. Na jednoválec. 5,4L/100. To mi přijde dost. Je pravda, že převážně po Praze, ale stejně. Ten můj druhý buldozer XJ900F bere 4,5. A nežere olej. XT něco jo, ale zatím jsem neměřil. Tak tu spotřebu odhaduju tak na litr oleje za tisíc kilometrů. To mi přijde poměrně dost. Na to, že to má mít dělaný motor a kovaný píst.

Tak jsem na ní dal v červenci třídenní akci po okolí Třince a Ostravy. Nebýt odešlého ventilku na předním kole a jízdě zhruba dvacet kilometrů při marném hledání, kde by mi to opravili, a to vše v pěkném slejváku, tak by celá akce proběhla bez jediného problému. V Ostravě jsme s kámošem trochu poladili karburátor. Spotřeba byla něco přes pět litrů, ale ona si bere pořád stejně, ať za to tahám a nebo ne. Divné. Ale asi si za tu cestu (cca 800 km) sednul ten výbrus a olej jsem nedoléval. Nějaký úbytek sice byl, ale nic alarmujícího..., tak uvidíme. Jinak na takovéhle delší cestě je třeba na sedle pracovat. Posouvat se dopředu, dozadu, podle stylu jízdy. Člověk si při tom i uleví od bolení podzádí. Je to fakt trestná lavice. A mě při cestě zpátky nenapadlo nic lepšího, než si za sebe ve Vysokém Mýtě přivázat desetikilový pytel brambor. Pak už jsem se neměl kam posouvat. No co Vám mám vyprávět..., sto čtyřicet kilometrů strádání a utrpení. Před Vyžlovkou už jsem to nedal a musel jsem ze sedla.
Nedovedu si představit na tom cestovat ve dvou. Což o sílu motoru nejde, té je dost, ale ten posez. Nezbude mi, než si udělat nějaké pohodlnější posezení.

mikru napsal 11.10.15 v 15:18

Jacek89--- Díky, už jsem měrku sehnal. Ale stejně půjde XT z baráku. Svádí mě dělat na tom voloviny. 400 Burgman bude asi vhodnější.

Jacek89
Jacek89 napsal 07.10.15 v 10:35 10b.

Zdar.. krásný stroj... Takhles koupil nebos Předělával? Jinak jestli ještě sháníš měrku tak mám jednu navíc...

mikru napsal 07.08.15 v 19:01

Díky za pochvalu WIMPY.
Čéče s těmi blinkry, to nevím. To už jsem takhle koupil. Jsou to nějaké univerzály, a jsou v nich halogenové žárovky. Jedna za pade. Ale svítí dobře.

WIMPY
WIMPY napsal 27.07.15 v 16:14

Ahoj, super stroj! Ty blinkry jsou z jaké mašiny?

mikru napsal 22.09.13 v 20:59

Díky za pochvalu.
No..., ty kufry jsou " vodundací a zas tam dací", takže normálně motorku nehyzdí. Jen ten horní.