PROFIL MOTORKY

Yamaha XT 600 E (1994)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník milonovo
Vloženo 10.7.2013
Aktualizováno 3.5.2015
Zobrazeno 3239x
HODNOCENÍ PROFILU OD 2 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Tak po dvou sezonách a cca 4000 bezproblémovejch km jsem se dostal do blbý situace, koupil jsem malý GS Dakar a teď mám dilema. Na BMW se chci určitě projet, ale co zůstane doma asi rozhodne trh... Nemám to v hlavě v pořádku, pořád musím po něčem koukat a

Více fotografii

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Suzuki VX 800: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly smíšený, motorka z roku 1994, od roku 2000 nejetá, najeto 20000, kupoval jsem podle fotek, takže trochu risk, nicméně po dojezdu na místo na mě čekalo příjemný překvapení, motorka v naprosto super stavu, samořejmě není nová, ale po tý, co jsem měl kdysi je to krasavice. Barva spíš pro Barbie :-) ale za ten stav to zkousnu.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo už není úplně Janek :-) Je to na takový pohodový prdlání cestou necestou. Motorka která by se za absenci omračujícího výkonu měla odvděčit spolehlivostí.

Doplňky na motorce - Moto je v původním originálním stavu a asi v něm zůstane

Recenze

Po několikaletý pauze jsem na jaře pocejtil cukání se na něčem projet, jsem v tom nevinně, může za to brácha ten mi pořád posílal nějaký odkazy. Vzhledem k tomu, že jsem na to neměl moc peněz, vyloučil jsem cesťáky a silnice, protože na enduro jsem měl hadry, takže jsem dokoupil jen chrániče a novou helmu.Nekonečný prohledávání internetu skončilo úspěšně skončenou dražbou. Jak jsem psal výš, motorka 13 let nejela, nebylo jí možný zkusit (baterie) nicméně po prvním ohledání jsem byl spokojenej, poslední TUV z roku 2000 s 19000km a posléze odhláška, kilometrům odpovídá i stav, nikde nic neteče, není lehlá, obouchaná. Drobný kosmetický vady samo má, ale na skoro 20 let, moc pěkný.
Po dovozu jsem objednal filtry, koupil náplně, sprej na řetěz, benzín, brzdovku, svíčku atd.
Trochu jsem se bál stavu hadic atd, ale motorka podle všeho stála v suchý garáži, takže jsem na žádný zteřelý hadice nenašel, ani pneu nevypadají zteřele, vzorek je jako novej, u nich trochu váhám, jestli nedat rovnou nový, ale uvidím až najedu víc, nemám v plánu to klopit na koleno. Takže výměna svíčky, filtrů, brzdovky, oleje proběhla, v nádrži krásně čisto (taky jsem se bál jestli nebude orezlá, ale ani náznak) nalil jsem čerstvej benzin a na druhý šlápnutí chytla jako by včera běžela, což byla další radost, je to verze bez starteru, takže jsem se toho oživení trochu bál.
Radost mi zkazil drnčivej zvuk z motoru, kterej bych tipoval na příčinu odstavení a kterej samo mohl výrazně zvýšit cenu. Po radě s "odborníkem" jsme sundali karter na straně spojky a objevili volnej klínek na klice s povolenou matkou.
Takže poslední radost, protože cena opravy nebude likvidační.
Po montáži klínku šel motor jako novej, úplně super, zajel jsem na technickou a udělal zkušební jízdu po lesních a polních cestách, to je myslím úplně ideální terén, do těžšího je to těžký, na silnici je to výkonem tak na hraně. Nicméně na pohodový prdlání to bude myslím dobrý.
Dnes jsem v Yamaze vyzvedl lanko dekompresoru, jsem zvědavej, jaký to bude s ním, u předchozí velmi pravděpodobně nechodil taky, takže nemám srovnání, nastartovat se to dá i bez něj, zvlášť když moto chytá úplně bezchybně, ale je přecejen růžová, takže by jí měl nastartovat i frajer v helmě Hello Kitty
Objednal jsem ještě nový zajišťovací podložky, aby se opět nepovolila matka na klice, těsnění pod karter, a origo olej, kterej tam přijde po 2 náplních, který to snad dostatečně propláchly, motor zevnitř vypadá úplně čistě.
Příště asi na oleji ušetřím, protože 330kč za 10w40 je podle mě dost, za půlku se dá koupit jakákoli značka.
O brzdách, motoru a jízdních vlastnostech asi někdy příště, najel jsem cca 35km v pohodovým tempu a čekám na značky.
Nakonec to samozřejmě bude stát víc než jsem myslel a víc než jsem chtěl, ale na druhou stranu, nevěřím tomu, že bych u nás sehnal moto v takovým stavu a koupit hujdu za 25 a 10-15 do ní dát nakonec může bejt horší volba.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Kendy76
Kendy76 napsal 22.02.16 v 08:07 10b.

Krásné motorky,krásné čtení

Pavik
Pavik napsal 11.09.14 v 16:46

Moc pěkný kousek.

milonovo
milonovo napsal 13.07.13 v 14:24

Díky, nemám v plánu jí měnit

Více komentářůTOPlist