Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2005)

Vlastník Mára-I
Vloženo 4.2.2010
Aktualizováno 6.3.2014

Tak ji mám konečně v garaži. Teprv od půlky ledna 2010.
20 let od mé předešlé(ČZ 250,r.v. 1965).
Myslím, že má vše, co se od mašiny čeká...2 kola, řidítka, klaxon...a ostatní věcičky, které dělají z motorky cruisera. Pár cingrlátek ještě dokoupím.

První dojmy - Po čtyřech sezonách si vzpomínám snad jen na nečekanou sílu stroje a akceleraci, kterou jsem (po minulých zkušenostech s jinými motorkami) ani trochu nečekal. Samozřejmě velké nadšení, pocit volnosti, ale i prvotní obavy, zda takovu "krávu" ukočíruju.

Cruiser - bez diskuzí to nejkrásnější, co může brázdit silnice. Ta v mojí garáži je černá. Má vpředu velký plexi a vzadu luxusní brašny, co jsou přes zimu s ostatní kůží doma v ložnici. Před plexi zákonitě patří přídavná světla a to pěkně s kšiltíkama. Ty už mám připravený, až se trochu oteplí.
Zatím bez jakékoliv vlastní zkušenosti. Až budou, pak je o čem...
... konec března: cca 100 km. Zatím cítím z Máši velký respekt! Jinak jsem ji lehce dostrojil (viz. obr.) a preventivně chci vyměnit oleje, filtry, brzdovku a svíčky. Taky jsem objednal novou baterku, asi už umřela (pět let je pět let...). Tak snad už měla nárok.
...začátek dubna: proběhla výměna již zmiňovaného, celkem v poho. Při té příležitosti jsem nahradil původní víčko nádobky přední brzdové kapaliny za ozdobné od firmy Hyghway Hawk.To má ovšem hlubší drážku na podtlakovou membránu, kterou je třeba podložit ještě těsněním. Jinak brzdovka prolíná pod víčkem!
Výměna olejového filtru by nebyla nic strašného, až na to, že se musí sundat výfukové koleno 1. válce.
Motorový olej - bez problému.
Kardanový - taky.
Aby se člověk dostal ke svíčkám, musí dolů banda a aby se mohla odpojit přístrojovka, i sedlo - pod kterým se ukrývá onen správný konektor. Opět 1. válec - kdo nemá origoš klíč na svíčky je druhej!
Když už to bylo vše dole, seřídili jsme s kámošem ventily.
...konec dubna: můj první motosraz a první delší vyjížďka ve dvou dopadli nad očekávání.
Vše se zdařilo. I počasí a tak jsem se druhý den pustil do dalšího zkrášlování mé Máši.
Na předním blatníku se dosti vyjímá poměrně masivní orlí hlava s oranžově svítícími oči (oky?).
Při zapojování +kabliku do hl. světlometu jsem zároveň vyměnil vadnou žárovku parkovačky.

...červen
: po návštěvě obchodu "BIKE IN" v Rudné u Prahy montáž předkopů a palubního chronometru s teploměrem.
...červenec:
...došel jsem k závěru, že cokoli zde vypisovat zdržuje od jízdy,údržby, leštění a vylepšování. Tudíž už napíšu jen to, co mi připadne obvzláště vypečené...

BaluJarda
BaluJarda napsal 02.03.15 v 20:16 10b.

Hezký Drakouš ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

babula
babula napsal 30.07.14 v 17:24 10b.

To je nádhera za 10b

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 06.03.14 v 17:03 10b.

Pěknej mazlík ten Tvůj Dragouš gratulejšn

dzurik
dzurik napsal 15.12.13 v 20:25 10b.

10 b

Mefisto666
Mefisto666 napsal 23.07.10 v 21:26

Na první pohled mazlík a tak to být. 10 b. Pohodové kochání a plnou nádrž.