Honda NTV 650 Deauville (2002)

Vlastník pepeleo
Vloženo 30.8.2009
Aktualizováno 21.5.2012

Motorka dělaná pro můj věk. Rozvážná a silná jak má být

Koupená 30.08.2009 na místě vzdáleném 340 km od bydliště. Myslím že si spolu budeme rozumět. Stříbrná metalíza s černou se mi líbí, ale důležitější je vlastní stroj. Osvědčený motor do V, jak jsem se zatím dočetl tak někde se píše o motoru nezničitelném. Otáčky 7500 a kroutící moment v dostatečné velikosti již od nízkých otáček dělají motorku velice svižnou hned od rozjetí. Nižší maximální počet otáček oproti jiným motorům dodává charakteristický bublavý zvuk při jízdě. Pohodlné sezení je myslím základem této a mělo by být vlastně i všech ostatních cestovních strojů. Pohon kloubovým hřídelem je bezúdržbový, čeho si dost cením. Zatím se s motocyklem seznamuji, tak příště to tady ještě rozšířím.

Je začátek roku 2010 a chystám Hondu na výlety i několikadenní a doufám že i dovolenou, sice nevím s kým ale uvidím. Raději bych pohodové motorkáře, žádné rychlíky apod. Ukrajina, Rakousko - Alpy, popř. i k moři, naši vlast samozřejmě nevylučuji i když ji mám dost projetou na kole z dřívějších let, tak jako vlastně celou Evropu.
03.03.2010 - Dokončuji přípravu motorky na sezónu, oleje, svíčky, filtry, rozšíření zrcátek, světelná rampa v zadním kufru a dokončuji nosič na zadní kufr pro převoz lehké batožiny. Ještě že jsem vyučený automechanik, zvládám to nejnutnější sám. Váhal jsem se svíčkami, protože výměna je trošku krkolomná ale vyplatilo se. Motor šel před výměnou dobře ale po výměně svíček jsem byl překvapen pravidelností a jemnějším chodem, zvuk přímo hladí bubínky. Svíčky měly najeto předpokládám 30 000km, myslím že je žádný majitel přede mnou z důvodu složitosti nevyměnil. Líbily by se mi do sezóny sehnat větší víka bočních kufrů ale zatím jsem nikde na ně nenarazil. Možná by mohl někdo poradit. Na delší cesty je to určitě výhoda. Koukal jsem na německé bazary, tam jsem viděl tyto stroje s většími víky zabudovaných kufrů. Nádhera. Také jsem doplnil vybavení - motoboty, tankvak, 50l válec na batožinu, nepromok a samo i pro moto plachtu na přikrytí. Už koukám na sluníčko a od 1.4.2010 zahájím sezónu, do toho data mám moto v depozitu. Jak bude vše hotovo udělám pár fotek k nahlédnutí. Jo a ještě budu muset v dubnu na technickou, neměl by to být problém dle mého názoru.
23.03.2010 - Nakonec jsem se pustil i do výměny tlumičového oleje v tlumičích. Dal jsem o něco hustší, (15W), aby nebyly tak měkké. První pocit po výměně - pohoda, jsem spokojen. Co mě ale zarazilo byl ukroucený šroub na tělese brzdových válečku na který jsem přišel při výměně oleje v tlumičích. Musel jsem totiž sundat přední kolo aby se daly tlumiče vypustit. Nakonec jsem zjistil že všechny šrouby na přední brzdě byly natažené a musel jsem je vyměnit. Bývalí majitelé asi zaspali. Zase se ukázalo že zkontrolovat si vše je dobré. Opomenutí by se mi nemuselo vyplatit... Přidávám 2 fotky - rozšíření zrcátek a brzdová rampa v horním kufru shad46.
29.03.2010 - opěrka spolujezdce, montáž nosiče na horní kufr viz foto.
23.06.2010 - Montáž hlubokých vík kufrů. Již se v Evropě dá sehnat pouze bílá a červená barva. Výroba už skončila tak už není z čeho vybírat. Zatím je nechám bílé, když se rozhodnu přestříkat tak až přes zimu. Jaký je Váš názor na ty bílé kufry?
Motorka prodána 20.05.2012, ze zdravotních důvodů již nebudu jezdit (problémy očí...)

kuzmič
kuzmič napsal 22.11.11 v 10:19

Krásná.. Bez toho klínu to vypadá, jako by soudruzi z východu někde udělali chybu... Ale s tím klínem ... hmmm...

pepeleo
pepeleo napsal 18.09.11 v 15:09

Díky za Vaše ohlasy, Momentálně nejezdím ze zdravotních důvodů ale snad něco najedu ještě v říjnu 2011. Mnoho šťastných a bezpečných kilometrů všem...

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 18.09.11 v 12:54

Tak sem ho pořídil taky a musím uznat že je to úžasnej stroj Jasnejch 10!

Mayklik
Mayklik napsal 23.02.11 v 21:11

Nejkrásnější Deauville, co jsem zatím viděl,úpravám dávám

A posílám pozdrav Jirkovi, doufám, že někdy podnikneme společnou vyjížďku, pokud ještě má to NTV

tatook
tatook napsal 06.09.10 v 21:04

Moc pěkná motorka, super úpravy, jsme skoro sousedi, rád bych někdy uvítal společnou vyjížďku.