BMW K 1600 GT (2011)

Vlastník Pumposz
Vloženo 8.12.2022
Aktualizováno 5.3.2024

Monstrum na dvou kolech. Nezdá se, ale je to bestie...MOJE bestie !!! A jak se říká "kdo jednou zkusí BMW...", dál to určitě znáte ;)

Motorka koupena od doktor_roman (Pustý Mlýn) - Ochotný a vstřícný pán. Šlo vidět, že svou moto opečovávál.

Kawasaki GTR 1400: Až moc sportovní.
Yamaha XV 1900 Midnight Star: Bál jsem se posedu a tlumení. Po operaci páteře se už musím hlídat.
Harley Davidson FLHTCU Electra Glide Ult: Nádherná, ale nebyla výhodná nabídka.
Honda F6C Valkyrie : Najít spolehlivý a dobrý kus je celkem nemožný úkol.

První dojmy - Splnění dlouholetého snu, co jsem po nich ještě pokukoval na srazech, a říkal si, jednou budeš moje. Silná, svižná, pohodlná. Po rozjetí váží asi tak 50kg. Tleskám opět inženýrům z BMW. Neskutečný zátah, a ten zvouček? Myslím že poprvé nebudu u moto měnit výfuky, a ten jejich "dyzajn" je hotové motoporno.

Motorku bych doporučil pro - Moto určitě pro znalce a fandy BMW. Pro lidi co to mají v hlavě srovnané, chtějí luxus a hlavně šestiválec pod prdelíííí, jelikož to je opravdu jedinečná záležitost. Jsem rád, že se mi poštěstilo <3

Doplňky na motorce - Vyšší cestovní el. plexi, vyhřívané hefty, deflektory rukojetí, krytka chladiče Wunderlich, rozšíření stojánku, GPS, tašky v bočních kufrech. Bude se dokupovat SHAD SH59X Topcase s opěrkou, padací rámy do přední i zadní části.

6.1.23 dorazil kufrt. Samozřejmě to nepočká a musím to jít namontovat ihned :D

Shad SH59X. Opravdu velký kufr, který se k tomuto tanku náramně hodí. Líbí se mi dokonce i víc než originál kufrt BMW, který má kapacitu pouze 49L. A hlavnĺ ten cenový rozdíl snad nemusím ani zmiňovat :)

Ujeto zatím pouze přes 80km od místa koupě. Nebyl ani čas nafotit, proto použity foto z inzerátu prodejce. Ale až bude počasí rozumné, tak jich tu dodám přehršle :D

Mám 188 cm, takže najít motorku na které nemám syndrom "vosy na bonbóně" je celkem problém. Ale u tohohle mastodontíka to OPRAVDU nehrozí. Nemám rád celkově malé motorky, ne že by se mi nelíbily, ale u některých člověk neví či je hračka a nebo opravdu motorka.

Moto je neskutečně kultivované, až majestátní. Dává to o sobě vědět každý centimetrem pohledu. Fakt si s ní vyhráli. NESOUHLASÍM že tenhle typ moto je pro vyježděné staré páprdy, kteří už mají svoje odjeto. Kdo tohle tvrdí tak myslím že hlavní roli hraje závist a nebo hluboká nevědomost Jak už někdo v recenzích na toto moto napsal - místo motoru to má reaktor. Nelze vyjádřit slovy, to se musí zažít.

Moto rovněž vybíráno z hlediska pohodlí pro můj baťůžek (a že je sakra vybíravá). Měli jsme možnost něco málo pojezdit na Indian Roadmaster, což myslím, že je z hlediska pohodlí pro spolujezdce asi prožití nirvány, bohužel finančně nikdy nedosažitelné :) Takže samozřejmě žena chtěla něco, co bude v naší cenové kategorii nejpohodlnější. Jelikož jsme již vlastnili BMW R 1200 RT, věděli jsme, že touhle krasavicí určitě chybu neuděláme :)

Líbí se mi možnost přepínání palivových map. Vyjezdím se hezky na "Rain" a pak uvidíme :) Moto jsem nekupoval kvůli měření si ega, abych s někym závodil a podobné voloviny, ale kvůli potěšení a požitku z jízdy. ESA je rovněž fajn, a určitě tam ponechám "Comfort" kvůli svým operovaným zádům. Budu si jen tak plout :) A co víc si přát, než za doprovodu své oblíbené hudby, která bude hrát z repráčků. To je snad už vrchol blaha.

Určitě si na rok 2023 naplánujeme nějaké výlety po ČR, Slovensko, Polsko, ale konečně bych chtěl absolvovat Vatikán motorkářů, tudíž Grossglockner. Jen je si hold třeba počkat. Už teď se mi neskutečně rozpalujou lejtka, když vím že ji mám v garáži :) Přes zimu dokoupím zadní kufr, komplet padáky ať je připravená na sezónu.

Piki
Piki napsal 08.02.23 v 07:26 9b.

Pecka

Olďas59
Olďas59 napsal 09.01.23 v 11:35

Správná volba,s baťůžkem máš pravdu - holky chtějí pohodlíčko a kolama vždy dolů !!!

Dan66
Dan66 napsal 11.12.22 v 20:45 10b.

Je skvělé, že takové motocykly existují a k tomu je jeden z nich Tvůj . Přeji Ti krátkou zimu a brzké jaro na nové mašině 6

K167
K167 napsal 11.12.22 v 16:00 10b.

A jak se říká "kdo jednou zkusí BMW...", dál to určitě znáte ;)
No já to zkusil a po opakovaných zkušenostech s autorizovaným servisem to u mě bohužel pokračuje "... a nikdy víc."
Mašina parádní , přeji Ti, ať z ní máš radost stále a samé šťastné návraty domů.

SennaAyrton
SennaAyrton napsal 11.12.22 v 11:53 10b.

Pohodová - klidná motorka na dlouhé cestování po evropě, žádné monstrum.