Triumph Street Triple R (2010)

Vlastník Dawe323
Vloženo 15.7.2022
Aktualizováno 31.8.2023

Nejslabší motorka z 5ti kusů, které jsem objel a má nejvíce najeto,ale paradoxně vypadá nejvíce zachovalá. A proto je doma.

Triumph Street Triple R: Zkoušel jsem model 2014 a ten konkrétní kus mi vůbec nesedl.
Aprilia Tuono 1000R: Rok 2006. Mám rád 2v motorky,ale tahle pro mě dělaná nebyla.
Yamaha MT-09: Hodně jsem nad ní váhal, až mi utekla,ale zpětně již nelituji.
Triumph Speed Triple: Ten mi sedl ergonomicky na max a je to nářez motorka,ale pěkný kusy už mimo rozpočet.

První dojmy - Neskutečně obratná a lehká. Těším se, až obuji nové pneu, protože to co předvádí na dosluhujících plackách je parádní.

Motorku bych doporučil pro - Street je asi nejlepší volba pro přechod na vyšší objem.

Doplňky na motorce - Carbon Sc project. Carbon prsíčka a krytky u stupaček.

V roce 2018 jsem prodal Shivera, postavil dům, zasadil strom, pak zrodil syna, rok na to dceru a na motorky nebyl čas. Srdce strádalo,ale rozum velel abstinovat..až do letošního jara. Toho dne mi nosem proletěla známá vůně rozpáleného motoru, vybavila se mi vzpomínka na praskání výfukového potrubí, které vždy přijde po otočení klíčku do polohy off. A bylo rozhodnuto. Jezdit se bude i když by to mělo být jen do práce, čemuž jsem se vždy bránil,ale člověk míní a...

Na úvod bylo omáčky až až.
13.7.22 je ten den kdy jsem po 5ti marných pokusech konečně našel tu pravou a po 7 letech co jsem snil o Streetovi se mi podařilo sehnat eRko, navíc v úžasný barvě podpořené SC výfuky. Najeto mám 120km od prodejce, takže zatím žádná obsáhlá rezenze nebude. Co mě,ale čeká,je základní servis. 5let staré slítané pneu přesluhujou déle než je zdrávo. Ozvalo se ložisko v krku řízení a ještě něco určitě najdu.. Níže přidám pár foto fanouškům anglických tříválů.
]]

26.9.22

Je konec září. Babí léto Čechy obešlo dlouhým krokem a já nemám za 2 měsíce najeto ani 500km. Abych v tom neježdění našel aspoň něco pozitivního,tak poslední 3 týdny byla motorka v servise. To taky nezní moc pozitivně,ale na druhou stranu už tu investici v hodnotě třetiny nákupní ceny opravdu potřebovala, dá se s troškou nadhledu říct, že jsem ji tím zachránil motor a sobě začátek sezóny příští.
Ve zkratce uděláno: synchro klapek, 10xventil podložka, chladící a brzdová kapalina, svíčky, pneu, ložiska co se kde našlo zatuhlého, dále nové pneu, vzducháč, znovuoživení několik čidel a x hodin ladění výkonu a průběhu na brzdě. Z původního výkonu se někde toulalo 20 koní. Křivka přestala připomínat horskou dráhu a prvotní přidání plynu při odjezdu ze servisu mi vymazalo z hlavy vzpomínku na účtovanou fakturu. Snad ještě letos aspoň jednou vyjedu abych pořádně poznal "nový" motor a věděl,na co se celou zimu těšit..

2.10.22

Přece jen se zadařilo na 2h vyrazit. Na cestě spíš mokro, padalo listí, ale pocit parádní. Podzim na moto má také své kouzlo. Motorka vyzkoušená,funguje parádně, mám radost a zatím zimovat nehodlám,co když by přece občas počasí a čas dovolil vyrazit.

24.3.2023 první letošní start. Ještě vyměnit olej, fouknout pneu a počkat na pěkný den.

18.4.23
Dnes konečně lehká projížďka za účelem prohřátí motorového oleje a jeho následná výměna. Byl to poslední střípek skládačky po loňském velkém servisu. Rok 23 začínám hezkým číslem 58145. Jsem zvědav kolik km přibude na konci roku.

31.5.23
Pro totální nevyužití zvažuji prodej ?. Zájemci pište do zprávy. Cena 105tis kč.

Jakub_90
Jakub_90 napsal 19.04.23 v 13:25 10b.

j77
j77 napsal 19.07.22 v 09:59 9b.

Čau, pěkná ?. Hodně šťastných km.

Dawe323
Dawe323 napsal 17.07.22 v 19:54

Pánové díky,nemyslel jsem si, že mě až tak nadchne.. opak je pravdou.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 17.07.22 v 01:21 10b.

Street v Rku je super stroj na silnice i na obcasny svezeni na okruh. Mala lehka uzka obratna masina, co ma kroutak dole, a i celkem leti ve vrchu. A zavodni odpruzeni/brzdy z Daytony ktery maj limit daleko dal nez si kdo mysli. Imho si nemohl koupit lepe.

Paulano
Paulano napsal 15.07.22 v 10:06 10b.

Moc hezká!