Triumph Street Triple R (2013)

Vlastník Tom92
Vloženo 9.1.2018
Aktualizováno 9.1.2018

Moje první dojmy jsou: Velmi žívá, krásná a obdivuhodná motorka, se kterou zažiješ hodně srandy.

První dojmy - Z motorky jsem měl zezačátku obrovský respekt, protože se jedná o první velkou motorku po MZ. Motorka mi po několika stovkách kilometrů padla do ruky. Velmi hbitá mrštná motorka, která je dle mého vhodná i pro začátečníky. Chce to jen pořádně seřídit podvozek.

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo má rád zvláštní design a krásné jízdní vlastnosti...

Doplňky na motorce - Letos na vánoce dostala vyhřívané gripy oxford, a je v plánu tankvak.

Chtěl bych vám povyprávět příběh o své motorce. Trvalo to dlouho, než jsem našel tu, o které jsem opravdu věděl, že je to ona. Narazil jsem na spoustu inzerátů, které mě sice zaujaly, ale realita byla poté jiná a já jsem byl zklamán. Jednoho pátečního odpoledne jsem však narazil na další inzerát, který mě zaujal natolik, že jsem se ihned začal přemýšlet nad tím, kdy se na motorku pojedu podívat. Ani velká vzdálenost mě neodradila, protože jsem tušil, že by tato motorka mohla stát za to. Nacházela se až v Českých Budějovicích, což není úplně kousek, ale jelikož se blížil víkend, hned na druhý den se mi to podařilo zrealizovat. Musel jsem jednat rychle, jelikož jak jsem se dozvěděl od prodejce, už se o ni zajímali jiní kupci – ze Slovenska, kteří byli přesvědčeni, že si ji hned odvezou domů. Kontaktoval jsem ihned známého mechanika, o kterým vím, že je spolehlivý a vždy umí posoudit, zda je vše tak, jak má být. Společně s ním a s přítelkyní jsme si udělali hezký sobotní „výlet“ do Č. Budějovic 😀 Byli jsme napjatí, jak bude motorka vypadat a v jakém bude stavu. Přecejen už jsme jich viděli mnoho a vždy to mělo stejný výsledek = nebylo to ono. Jakmile jsme ale přijeli na místo, byla to prostě láska na první pohled. Byl to krásný, červený Triuph Street Triple 675R. Když jsme ho uviděli, hned se nám všem líbil. Po chvilce jsme ale zjistili, že není zase tak úplně dokonalý, byl bohužel zprava bouraný na motor, chladič a svody. Nešel tudíž ani nastartovat. Po delším váhání jsme s mechanikem usoudili, že oprava bude sice něco stát, ale i tak se to vyplatí a bude to stát určitě za to. Měli jsme s sebou vozík a tak jsme byli připraveni. Pořádně jsme ji přikurtovali. Všichni jsme stále pobíhali okolo a vše pořádně kontrolovali, ať ji po cestě někde neztratíme 😀

Po dovozu motorky jsem hned začal jednat. Hned další den jsem začal demontovat všechny díly, které byly poničené a dále nepoužitelné. Poté jsem začal shánět komplet svody i s tlumiči, nový chladič a nový blok motoru, který se mi podařil najít na Ebay – z Německa. Když jsem sehnal potřebné díly, vše jsem namontoval na motorku. Pak jsem čekal cca měsíc, až se uvolnilo místo u mechanika, který začal s přeskládáním motoru – do něj se musela objednat spousta dalších dílů od npvých pneumatik Pirelli až po pístní kroužky, komplet těsnění a další nutné drobnosti. Až všechny díly dorazily, mohlo se teprve začít se skládáním motoru. Zhruba po 3 týdnech bylo konečně hotovo. V tu dobu jsem měl zrovna dovolenou, když mi volal mechanik, že zkusí poprvé motorku nastartovat. Neváhal jsem a rychlostí blesku jsem nasedl do auta a hned jsem za ním vyrazil. Po příjezdu už byla motorka nachystána, ale první start se nezdařil, jelikož nešel benzín do vstřikování. Vše se vyřešilo a poprvé jsem slyšel specifický písklavý zvuk, který vydává tříválec od Triumphu. Vše se doskládalo a motorku jsem si mohl odvézt konečně domů.

Mezitím, kdy byla motorka ještě v opravně, jsem se vydal do Motozemě, kde jsem si nakoupil vše potřebné také pro sebe – od kombinézy až po boty. Poté konečně nastal čas, kdy jsem se oblékl do kombinézy, otočil klíčkem v zapalování, nastartoval a vyrazil jsem na první testovací jízdu. Pocit z motorky byl úžasný. Triumph je lehoučký s perfektní ovladatelností. Tříválec je hodně zábavný, hodně živý. S každými dalšími kilometry jsem dostával motorku více do ruky a postupně si zvyka na její temperament.
Sezonu jsem měl pouze od září do listopadu. Rozhodl jsem se, že nyní přes zimu změním barvu motorky z červené na bílou, aby dostala větší šmrnc, který si podle mě zaslouží.

Smash
Smash napsal 01.08.18 v 14:24

Bílou má kde kdo, já bych nechal červenou!

berco
berco napsal 16.01.18 v 08:23 9b.

Mal som ju taktiež len novší model. Super stroj . Mnoho šťastných km prajem.

killerrebel
killerrebel napsal 14.01.18 v 21:30 10b.

hodně km bez nehod

tomasNJ
tomasNJ napsal 14.01.18 v 21:16 10b.

ať slouží :)

Tom92
Tom92 napsal 13.01.18 v 07:51

Díky moc všem,snažím se ji dělat podle sebe, aby se líbila mě i přítelkyni..