BMW S 1000 R (2014)

Vlastník LukeDUKE125
Vloženo 24.5.2022
Aktualizováno 23.6.2023

Německá skvělá svině :D <3 motorka kterou si musí zamilovat většina lidí co má ráda rychlost a stabilitu. Dle mého názoru patří do TOP 3 v Naked kategorii.

Kawasaki Z 1000: důvod neuveden
Yamaha MT-10: bohužel nebyla žádná cenově přijatelná
Aprilia Tuono V4 1100 Factory: trochu jsem se bál italské práce :D

První dojmy - Motorka je naprosto skvělá, za mě teda není pro klidnou jízdu. Motorka s tolika koňmi má jet a tohle jede fakt výborně. od prvního svezení si mě naprosto získala.

Doplňky na motorce - držák SPZ R&D
padáky do rámu
padáky do kol
časem výfuk

Nikdy jsem nečekal, že přechod z Yamaha FZ1 může být takový rozdíl. Vždy jsem byl odpůrcem elektroniky v motorkách, ale elektronický podvozek je naprostá bomba. Výkonu to má taky požehnaně, názory že je to moc sterilní a nezábavné, moc nevím kde se berou. Pokud motorku vytočíte nad 7t/ot. tak jede jak střelená z praku. Nicméně má i krásný a lineární spodek.
Po prvních dvou jízdách sem si motorku doslova zamiloval.
Prvotní vzhled mě nijak neoslovoval ale čim víc na ní koukám tím víc se mi líbí.

Jízdní pocity
brzdy 1+
podvozek 1+++
ovladatelnost v nižších rychlostech je mírně horší ale není divu, je to docela dlouhá loď.
spolujezdce nevozím, proto je motorka doplněna o kryt sedla, ale kdybych vezl myslím že nadšená asi nebude z pozice kolen u brady. :D :D
motorka není dopravní prostředek na denní ježdění proto na motorku patří jen řidič.
spotřeba to je otázka na kterou si neumím odpovědět ani sám, palubní počítač ukazuje mezi 7-8,5L / 100km čemu nevěřím protože tolik času na benzínce jsem nestrávil ani s FZ1, která žrala jako prokoplá. Ale přiznejte se kdo u motorky řeší spotřebu. Je fakt, že v tuto dobu kdy benzín stojí cca 46kč je to dost neekonomické a pokud nejste majitel ropné rafinérie tak to leze dost do peněz, ale může být ještě hůř. Věřím, že jsou motorky které žerou ještě víc a to fakt nezávidím :D :D :D

Motorka je super společník jak na okresky, jelikož nejsem dálniční jezdec těm se vyhejbám obloukem a někde letět 100km ve 200km/hod. mě fakt nebaví. Na okreskách je bomba el. podvozek režimy můžete měnit za jízdy podle stavu silnice a opravdu to funguje. Má to 3 režimy ( soft, normal, hard )
Většinu času jezdím na normal, avšak je pár úseků kde využiju i hard je to fakt super. podvozek drží jak přibitej, a to co se říká, že bmw je jako na kolejích je pravda.
je fakt že bmw se neztratí ani na okruhu, v mejch rukách je to horší jelikož mám dosavad nejdražší motorku a dost mě to limituje při jízdě na dromu, nikdo nechce zahodit takové moto. třeba časem porychlím a budu se moct měřit i s rychlejšíma jezdci. Jediné co doufám že zlepším své časy v brně a mostě oproti FZ1 :D :D :D. pokud né tak na drom už snad radši nepojedu a nebudu se ztrapňovat.

Cestování s touto motorkou si umím představit uplně v klidu. sice nevím kam bych dal kufry takže s baťohem cestování zvládne v klidu.

Berte tuto recenzi jako názor kluka co motorky miluje něco málo má odzkoušené, ale není zavodním jezdcem :D :D

Qbi-C
Qbi-C napsal 23.06.23 v 13:18 10b.

WAR10K
WAR10K napsal 29.05.22 v 10:30 10b.