BMW S 1000 R (2016)

Vlastník Lipo77
Vloženo 5.6.2020
Aktualizováno 12.2.2021

Ještě je příliš nova na mě, ale dělá radost kazdou vyjížďkou.

Honda VFR 1200F: důvod neuveden

První dojmy - Od nastartování úsměv od ucha k uchu. Je to rebel. Holka se musí krotit opatrně a neblbnout na ní. Super brzdy, jede za plynem jak z praku. Zatím moje top moto. Tu si nechám dlouho. Akrapovič nemá chybu.

Motorku bych doporučil pro - Spíše pro motorkáře, který ví co chce a má něco za s sebou, ale z druhé strany zvládne ji i začátečník díky své hmotnosti pokud to má v hlavě srovnané. Jen nevyužije její potenciál.

Doplňky na motorce - Vše originál
Konečně jsem se doatal k úpravě sedel. Sedlo jsem nechal přešít semišem a vložit gelovou vložku. Hlavní problém byl v klouzání na sedle a méně komfortu při delší jízdě.
Vše vyřešeno a už jen jezdit.

Budíky ve tmě i ve dne krásně čitelné.
Tak jak to jen napsat. BMW se mi libilo vždycky. Pár lidí říká, že majitelé techto strojů si léčí komplexy. Nevím, ale měl jsem K 1200r a byla super, pak jsem kupil Hondu VFR 1200f a prostě mi nesedla. Možná tou vahou, nevím. Po dlouhé úvaze jsem šel zase do BMW tentokrát S1000R a nelituji. Motorka je elektronicky prostě hodně vyspěla což motorky v 2016 roce jsou skoro všechny, ale u BMW šli trochu dál.
Baví mě ESA, na které si člověk zvykne hned a je pravda, že mi na Hondě chyběla tato vychytávka.
Jízdní režimy, jedná se o 4 nastavení reakce plynu Rain, Road, Dynamic a Dynamic Pro. Prostě pro každého je co vybrat a nabídnout.
ASC automatická kontrola stability je výborná věc, kterou uvítáš kdykoli budeš v krizové situaci.
ABS co napsat, dá se vypnout což je super, ale nebudu tady lhát, raději nevypínám.
Tempomat, jasně na co tempomat, jsem si říkal taky. Kdo nezkusí nepozná jak celkem opravdu příjemná věc to je. Funguje super a bez problémů.
Quickshifter co dodat, je to tak návyková věc (pokud funguje správně), že už nechcete moto bez něj. Opravdu jsem nechápal první jízdu s tímto pomocníkem. Velice návykové a už nechci jezdit bez něj.
Na konec AKRAPOVIČ nádherný zvuk i s DB killerem je hlučný až až. Jde vidět jak se lidé otáčí kolem aniž by věděli odkud přijedu.

BMW S1000R je to klasický naháč, který svou aerodynamikou mě mile překvapil. S vahou 204 kg se hodí do města a okresky. Sen tam si zajedu na okruh, kde se cítí velmi dobře a bezpečně.Zvládne klidně i delší trasy, jen upřímně batůžek v zadu pohodlí po delší cestě bude hledat marně.
Výkon 165 koní! Kdo jej využije naplno? Málo kdo, je to opravdu supersport bez kapoty!!
Jsem velice spokojený s mou volbou. Snažím se o to, aby mě ježdění bavilo a jezdím si zablbnout a vyčistit hlavu. Blbnout 100 km/h ve městě je blbost a řidičák mám jen jeden. Tak raději blbnu na okruhu a čistím hlavu vklidu na okreskách.
Jakákoli motorka či skůtr se řídí hlavou jinak se koleduje o průser.

CBF600S
CBF600S napsal 26.02.24 v 12:22 10b.

Zdravím Tě, poprosím o předání nějakých informací o S1000R, pokud můžu požádat. jezdil jsem více jak dvacet let Hondy CBR, měl jsem 16 motorek a myslel si , že mi Hondy zůstanou navždy v garáži, ale pak jsem nasěl S1000 R a doslova se do toho zbláznil. Koupil jsem to nedavno, ale i přesto že je únor, tak jsem vyjel , když bylo tepleji a mám prvních 500 km. Nemůžu se té motorky nabažit. Jen konzultace, první studený start, slyším rozvody, je to normální??? Něco jsem zjištoval a údajně je to normální projev hydraulického dopínáku. Pak běží motor skvěle, ale oproti Hondě je to hlučné. Ješte porad´, kde si měl přešít sedla.vypadá to skvěle. díky Vlasta

HCBT
HCBT napsal 22.02.22 v 19:04 9b.

Super recenze. Taky o ní letos uvažuji.

Pitimier
Pitimier napsal 21.03.21 v 21:41 10b.

pěkný, moc... to sedlo se hodně povedlo, můžeš mi napsat kde ti to dělali? dík

PYTEL1
PYTEL1 napsal 12.06.20 v 11:30 10b.

BikerOnly
BikerOnly napsal 12.06.20 v 11:03 10b.

Bafo je bafo, tak good luck and have fun