renocar_unor

BMW S 1000 R (2022)

Vlastník wil
Vloženo 6.7.2022
Aktualizováno 7.7.2022

Je to takové praktičtější RR, kterému chybí jedna koule.

Motorka koupena od FIRMA:ACR auto (České Budějovice 4)

Ducati Streetfighter V4 S: Nakonec rozhodla spolehlivost servisu.

První dojmy - První jízda splnila očekávání. Předváděcí motorka nebyla k dispozici, ale po první jízdě jsem byl jako doma. Jen jsem byl smutný ze zvuku z výfuku.

Motorku bych doporučil pro - Ať si každý koupí, co se mu líbí.

Měl jsem v garáži vedle sebe S1000RR 2015 a KTM Super duke 1290 2016. Obě motorky jsou super, ale na každé bylo něco, co mi vadilo a naopak zase líbilo. Chtělo to nějak zkřížit. Úžasný podvozek BMW a použitelnost na delší cesty KTM. RR jsem musel prodat, protože na silnici strašně svádí jezdit jako magor a pod 200km/h je prostě nuda. Na naháči prostě odpor větru funguje po chvíli jako omezovač.
Takže nakonec z toho vyšlo S1000R. Ale bylo třeba trochu připlatit, aby se mi po RR nestýkalo, protože základní verze eRka je dost chudě vybavená a asi by se starému RR moc nepodobala. Už stačilo, že bude mít skoro o 40 koní míň. Takže jsem objednal, co šlo. Kromě tlačítka SOS. To mi přišlo jako nesmysl. Pokud budu schopný zmáčknout tlačítko na řídítku, tak asi zvládnu i zmáčknout mobil.
Plusy:
Pozice za řídítky. Sice to je ještě dost sportovní posez, ale oproti supersportu je to pohodlnější.

Motor se krásně vytáčí, i když oproti RR je pokles výkonu trochu znát. Ale na normální silnici to není žádný problém. Koní tam je dost pro každou situaci.

Převodovka a rychlořazení je radost. Absolutně bez výhrad. Spojka jde lehce, i když je klasická lanková.

Brzdy fungují parádně. Měl jsem strach, že tam není radiální pumpa. I když za ty prachy, by tam být měla. Ale funguje kupodivu dobře a bzdy mě nikdy nezklamaly. Dávkovat jde skvěle. Navrch se mi před očima neklepe žádná plastová nádobka.
Podvozek a ovladatelnost je úžasná stejně jako na starém RR. Pevnost podvozku v kombinaci s komfortním tlumením umožňuje jet dost rychle i na mizerné silnici. Tady je znát elektronický podvozek. Bez něj už bych eRko asi nechtěl. Jak ovlivňují ovladatelnost karbonové ráfky nevím, ale vypadají luxusně.
Display. Zatím jsem lepší neviděl. Možnost vše nastavit a propojit je neuvěřitelná. Zobrazení úhlu náklonu hodně svádí k testování, co snese odvaha. Sice jsou tyhle věci u motorky na vedlejší koleji, ale když už dáte tolik prachů, tak chcete něco navíc.

Mínusy:
Největší zklamání je ze zvuku, který jde z výfuku. I když mám příplatkový Akrapovič, tak si nemůžu zvyknout. Staré RR mi poskytovalo krásnou kulisu u sportovní jízdy, ale tady by člověk brečel.
Spotřeba při sportovnější jízdě. Nečekám, že to bude jezdit za čtyři litry, ale taky nečekám, že to bude žrát víc jak auto. A v kombinaci s nevelkou nádrží budu tankovat po 150km.
Cena a logika příplatkové výbavy. Když si chcete něco připlatit, tak to musíte kupovat v paketech. Když chcete tohle, tak si musíte koupit i tamto... U motorky za víc jak půl mega bych nezalakované samolepky zrovna nečekal. Naštěstí mi je v Acr za poplatek zalakovali.

Takže nakonec plusy dalece překonávají mínusy. S motorkou i servisem velká spokojenost.

berco
berco napsal 10.07.22 v 11:28 10b.

Mám s 1000XR a tie nezalakované nálepky aj mňa dosť serú. Nechápem to. Krásny stroj ale na naháča som už starý :)

kubas_zn
kubas_zn napsal 09.07.22 v 12:23 10b.

Ideální na šotoliny, jak koukám

David-Plzen
David-Plzen napsal 09.07.22 v 11:27

Podle recenzí asi nejvyváženější sportovní moto, co nemá chybu. Mám Ducati Monster 937, zavítal jsem na okruh a tady ztraci- výkonove I podvozkem-moc měkký. Pokukuje po trochu víc sportovně orientované, ale zase aby nebyla vyloženě okruhová. Nejvíce přeci jenom najezdím na klikatých okreskach, které často nejsou nejlepší. Tam je Monster jako ryba ve vodě. Na S1000R jsem zatím seděl jen statický a musím říct, že posez mi přijde přesně co hledám: není to zalehavacka, ale je víc sportovní, dokonce se mi zdá, že při vysednuti bych se mohl už i loktem opřít o nádrž. Ducati Street fighter V2 jsi asi nezkoušel, co. Potřeboval bych srovnání. Na předváděcí jízdě si myslím, že nic nepoznám. Na okrese, navíc s půjčenou moto se budu bát tahat naplno...

Snowball
Snowball napsal 09.07.22 v 09:11 10b.

Asi neumím úplně ohodnotit samotný stroj, pěkný to je, to je jasny, ale je to daleko za mými začátečnickými horizonty. Ale ty pozadí na fotkách, ty umím ohodnotit i jako donedávna autař Krása. Tak spoustu dalších takových výletů!

whisky1212
whisky1212 napsal 07.07.22 v 12:09 10b.

krásny bike