BMW S 1000 XR (2015)

Vlastník Krowaczek
Vloženo 21.5.2020
Aktualizováno 30.12.2020

supersport na chůdách, čtyřválec 160 koní, quickshifter, tempomat cestovně sportovní ďábel na silnici

Motorka koupena od Bike Factory St Polten - Domluva pouze německy, ale když jsem vzal komplet origo kufry přihodil i HP sedlo

První dojmy - okamžitě po testování na BMW roadshow jsem měl jasno, tuhle chci

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce kteří tráví v sedle celou sezonu

Doplňky na motorce - Vyšší kouřově plexi Puig, držák telefonu, 3 originál kufry, výfuk Akrapovic,

BMW S 1000 XR byla jasná volba. chtěl jsem něco co jede, ale dá se na tom ve dvou cestovat po Evropě. Proti XR nemám jedinou výtku.

Motorka je v plné výbavě tedy tempomat vyhřívané rukojeti příprava pro navigaci kde jsem přidělal držák telefonu. Obousměrný quickshifter a reřím Dynamic Pro. Každou jízdou se utvrzuji v tom že jsem udělal dobře.

Dostal jsem od prodejce HP sedlo, na motorce již byl Akrapovič dokoupil jsem jen 3 kufry a vyšší plexi Puig.

Nejlepší je na kvalitní klikaté silnici, ale dostat z ní přes 250 na rovince není problém.
---
Často se toulám po Vysočině nebo Jeseníkách ať už sám nebo ve dvou a nikdy mě XR nijak špatně nepřekvapilo.
2021 se podíváme na veřejné jízdy na okruh v Brně tak jsem zvědavý co tam předvede.
---
Letos jsem pojezdil cca 10 000 km. Včetně cca 3000 km dovolené Rakousko, Itálie, Švýcarsko. V době mezicovidové v létě. Cestovaní super, sedlo by mohlo být na celodenní přesuny trochu lehčí. A užili jsme si i přesun Rakouskem v dešti v nepromocích. Italské hory a zatačky jsou však to pravé ořechové kde si i na plně naložené motorce se spolujezdcem za zády užijete spoustu srandy.

Přes Sella rondu jsme se stočili k lago di garda kde jsme si dopřáli zasloužený odpočinek ve formě celodenního výletu na pronajatém motorovém člunu. Výhodou dovolené v době covidové byly prázdné hotely a města, restaorace o Vás skoro bojují. Bohužel omezení ve formě nákrčníků nebo kontrol ze strany policie neodpadly.

Zpět jsme se toulali přes Livigno a pak dál přes Brenenský průsmyk a Gerlos až po Grossglockner.
---
Celkově mi XR 100% vyhovuje jak svou rychlostí silou i posedem. Letos jsem měl možnost jezdit den na nové S 1000 XR 2020, ale po vyjetých 3 nádržích a modřinách na lopatkách od mojí textilní bundy při zalehnutí v rychlostech nad 250 kmh, jsem rád opět sednul na své XR a na dálnici zapnul tempomat a odpočíval při cestě domů.
Servis 2020:
- sada pneu Michelin ROAD 5.
- řetězová sada vzdal jsem zavděk ČZ HX-RING 525 SDZZ
- přední brzdové destičky Brembo 07BB38.SA
- výměna oleje CASTROL REPSOL MOTO RACING 5w40
- výměna olejového filtru HILFO HF160RC
- výměna vzduchového filtru K&N KNBM-1010 87361
---
Letos chci vyzkoušet olej Millers, pokud máte osvědčený olej do Vašeho XR prosím doporučte.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 05.03.21 v 09:56 10b.

motorka super... ale na co chodit nadialnici nad 250kmh??? ... ale je to kazdeho vec...
hlavne bezpecne! ahoj

Brukev
Brukev napsal 22.05.20 v 09:41 10b.

Ideální stroj do Alp, jak píšeš .
Tak ať nás tam pustí co nejdřív