BMW S 1000 XR (2015)

Vlastník Mefistofeles666
Vloženo 21.5.2018
Aktualizováno 21.5.2018

Je to chuligán, snad nepřijdu o papíry.

Motorka koupena od FIRMA:Automotospeed (Češnovice)

Ducati Multistrada 1200S: Desmorozvody, absence oboustraného quickshifteru, dvouválec

První dojmy - Obrovské překvapení z hbitosti motorky a z neskutečné stability ve vysokých rychlostech. Na oboustranný quickshifter je třeba si trochu zvyknout. Jede to neskutečně a rychlost člověka neděsí, což je možná i trochu špatně.

Motorku bych doporučil pro - Spíš pro zkušenější motorkáře kteří chtějí stále rychlou, zábavnou a sportovní mašinu. A když je nálada, vzít svou drahou polovičku, naložit kufry a vyrazit na týden do Alp.

Doplňky na motorce - Tankvak od SW-motech a origo navigaci BMW motorrad VI

Padáky motoru od BMW, Padáky rámu RDmoto

Padáky do přední a zadní osy RDmoto

Kryt chladičů Evotech Performance

Sport plexi od Wunderlich

Absolvoval jsem v roce 2017 5 dní v Rakouských Alpách na Hornetovi 600. Výlet to byl bezvadný, ale 400km za den na naháči už moc ne.

Tak jsem začal pokukovat po něčem, na čem se dá cestovat, ale co stále umí jet slušnou pilu. Logicky jsem koukal po BMW R1200GS, ale to jsem zavrhl už jen z principu že to mají všichni a ani hezký to neni. Tak co nějaká KTM?? Když jsem si na ní na výstavě sedl, zhrozil jsem se obřích ovladačů na řidítkách a kvalita s designem mě moc neoslovila. Takže Multistrada??? Kvalita špičková, design až na stranu motoru kde jsou rozvody, je nádherný. Na ten dvouválec bych si asi zvykl, se servisem desmorozvodů taky, bylo rozhodnuto, jdu do multistrady. To bych ale nesměl narazit na test časopisu Motohouse od Karla Táborského s BMW S1000XR. Po přečtení jsem věděl že tu motorku musim mít. Takže po čtyřech měsících čtení recenzí, srovnávání, videí a přesvědčování se, že mám vzít našetřené peníze a dojet si pro ni, jsem to nevydržel a v listopadu si koupil červené XR s 16000 najetými kilometry.

Na konci května mám najeto přes 20000 km a asi 1500 km na nových pneumatikách, takže už mám k tomu trochu co říct.

Takže, kromě alarmu, má motorka plnou výbavu, v testech toho píšou ohledně výbavy a co to umí po technické stránce hodně. Tudíž se vyjádřím pouze ke svým pocitům z jízdy a fungování motocyklu.

Ohledně jízdních režimů používám pouze Dynamic PRO, při podřazování práská do výfuku, nejlepší reakci na plyn a ABS a kontrola trakce je v závodním režimu, takže při plných brzdách do zatáčky dovolí vjet krásně v lehkém driftu a při plném plynu na výjezdu motorku drží přesně na hraně přilnavosti a vyjedu s motorkou opět v lehkém driftu. Přitom se tlemím do helmy a ani náznak strachu, protože cítím že mám vše pod kontrolou (teda spíš motorka mě). Mezitím si přepínám odpružení podle povrchu, kdy Road je na tu spíš rozbitou silnici a na dobrém povrchu je dobré si přepnout na režim Dynamic. V režimu Road se může motorka ve vysoké rychlosti v zatáčce rozhoupat. Ale v režimu Dynamic je vše v pořádku. Během toho všeho se nemusím starat o spojku a motorka hází dokonalé meziplyny a při kopání rychlostí nahoru vyluzuje z koncovky příjemně hlasité mechanické zvuky, jinak motorka nepotřebuje laděný výfuk a originální se mi líbí. Řízení je neskutečně přesné a lehké a kupodivu motorka extrémně málo trpí na sjeté pneumatiky. Každé přidání plynu je jak adrenalinová injekce do prdele, prostě šílenej stroj u kterého nelituji ani jediného utraceného halíře.

Kdybyste měli dotazy třeba ohledně doplňků a jiných věcí, tak dejte vědět. Já jsem doplňky docela dlouho hledal, na XR se toho moc nedělá a často ty věci nejsou ani moc pěkné.

Seničan
Seničan napsal 05.03.21 v 16:38 10b.

Keďže mám takú istú v garáži, úplne rovnaké pocity z jazdy a kupoval som motorku s nájazdom 8300 km dávam 10 bodov.

Bonsai650
Bonsai650 napsal 28.05.18 v 19:08 10b.

Je to nádherná mašina a tá červena jej pristane...možno raz!

technick
technick napsal 26.05.18 v 14:31 10b.

Trochu me stve, ze te nezaujala KTM - ale chápu, XRko bych taky dokázal s radostí sedlat, je skvělý rozhodně aspoň za 10 b

prusles
prusles napsal 24.05.18 v 07:51 10b.

Prostě pecka , co si budeme povídat , absolutní TOP aspoň z mého pohledu ! Proto jsem taky neodolal ... Tak hodně těch nejspokojenějších km !

Mefistofeles666
Mefistofeles666 napsal 22.05.18 v 08:16

Brukev
Díky moc , Ducna má i dokonale vyřešený systém zavěšení kufrů, takže ke krásnému letmáku, jí tam netrčí ani žádné držáky kufrů . Kdyby měla oboustraný quickshifter, tak je to sakra těžké rozhodování