PROFIL MOTORKY

BMW S 1000 XR (2018)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník prusles
Vloženo 15.5.2018
Aktualizováno 24.5.2020
Zobrazeno 2 754x
HODNOCENÍ PROFILU OD 14 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Neskutečný motobike:)) musíš vyzkoušet víc jak milion keců:)). Nedělá nic ,,napůl´´, nejlepší moto na které jsem kdy seděl a projížděl. Super snoubení sportovních , cestovatelských , a taky zábavných aspektů..

Více fotografii

Motorka koupena od FIRMA:Renocar (Brno-Slatina) - Super individuální přístup :) (a to není vždy a všude samozřejmostí i v dnešní době ,bohužel)

Výška jezdce: 182 cm

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
KTM 1290 Super Duke GT: Půjčená, vyzkoušená a nesedla mi z vícero věcí ...dost nepohodlná pro 2, zvláštní zpřevodování (mezi 5.a 6. je minimálně trochu divné- dost velký rozdíl ,moc to motce nesedí) a taky hlavně stejný problém - BMW S1000XR :))
Kawasaki Z 1000 SX: Moc sportovní posez , hodně podobná SS v tomto , chtěl jsem něco dost jiného než předchozí SS a přitom podobného jen dost jinak , cestovnějšího ,variabilnějšího , ale jinak moc pěkná motka.
BMW K 1200 RS: taky moc povedená motka , kvalitně udělaná , kvalitně zpracovaná , dobrý motor ,výkonu taky dostatek , ale přece jen zase to XR :D

První dojmy - Jedeš si takto na XR a chvílemi se zamýšlíš ,co že se ti to neustále děje s koutky úst v helmě??!... a on je to vyšponovaný neustálý úsměv od ucha k uchu :D .Faktor X a potenciál motorky je neskutečný ... :)

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky požitku ze sportovně cestovní jízdy...umí všechno na silnici a ne ,jak je dost často zvykem , že ,,jen tak nějak na půl či nějak docela ...´´ ! Věc druhá ...pro toho , co má ve finančním žebříčku priorit dost peněz na koupi ,asi nejbolestivější věc , co si budem povídat ...

Doplňky na motorce - V plné fabrické výbavě (proč ji taky mít jinak?!?) , dokoupeny orig.boční kufry, top case, kufr ,cestovnější plexi , chrániče chladičů , časem možná prodloužení předního blatníčku, padáky... atd, koupena koncovka výfuku Akrapovič, uvažuju o navigaci a nejspíše o BMW navigator 6 ...

Recenze

Za dva roky několikrát půjčená ,dost prověřená, nejeto x stovek km .Nemohl jsem si prostě pomoct a musela domů:)

Nyní se uvidí nakolik je pravdivé heslo ,,nová je nová´´ :)
Moto v záběhu ,najeto nějakých 500km , a i tak super a dravost v provozu i při zajížděcích 6 -6,5tis.ot je dech beroucí ...

Variabilnost motky je výborná... na sportovní cestování , jen tak okolo komína či bez mrknutí oka na okruh i ve dvou nemá chybu, kdykoli po přidání plynu vystřelí jak raketa :))

Jak budou přibývat km budu postupně doplňovat zážitky a fakta o této moto .

První společná sezona za námi najeto 7900km a nyní na prahu té druhé ...

Za nějakých 14dní od koupi najeto necelých 1000km a udělán po záběhový servis a hooodně velká spokojenost a nadšení i v tomto stádiu provozu , snažil jsem se ji zajet , jak nejlíp jsem věděl a uměl s veškerým střídáním jízdních režimů a zatížení , občas sice v tom našem provozu věc nesnadná ,jelikož někdy si člověk prostě nepomůže díky dopravním situacím :)

Po prvním servisu , odblokování otáček a přidání ,,čipu,, 4.motorové mapy -,,slick,, ... Jízda je jinak zasejc o chlup veselejší a člověk si to tak ňák zase o něco víc užívá , že se už tak nemusí soustředit , aby to zajetí úplně neodflákl. :o)))

Proběhlo několik vícednových krásných výletů zatim po ČR (i ve dvou ) a je to přesně to co jsem si představoval a co jsem tuze chtěl a to - Expresní pohodlně-prostorný Enduro cesťáček s geny SS , který v sobě hřímá neskutečně moc potenciálu a dravosti... je jen na každém , co z něj hodlá vyždímnout a hlavně dle toho jaká se nabízí aktuálně situace k využití jejího potenciálu ... K tomu dost pomůže ,,překlikání,, podvozku na sportovnější a nebo na více tourist mapu a v neposlední řadě také zatížení (velikost bagáže, spolujezdec...) Samozřejmě 4 mapy motoru a to se hlavně projeví na reakci na plynu + nastavení elektroniky.
Aktuální konfigurace rozmístění kufrů dává 140L prostoru pro zavazadla ovšem!!! a to je velmi důležité ... ve dvou !!! :oo))) Což je šupa opravdu i s ženskou :D

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Tomas_MD
Tomas_MD napsal 10.05.20 v 20:07 10b.

Je skvělá

bosik
bosik napsal 01.09.19 v 00:31 10b.

Fajnová mašinka, konečně jsi našel co jsi hledal. Jasných 10b Jen deník občas doplň :)

speroure
speroure napsal 06.02.19 v 22:31 10b.

Krásné XeRko! Super počtení!

CB1000R
CB1000R napsal 05.02.19 v 16:31 10b.

Moc hezkej bike - stejný mi stojí v garáži. Tahle barevná kombinace se mi taky moc líbí!
Ať Ti moto dělá taky jen spoustu radosti

Ales600
Ales600 napsal 24.10.18 v 19:39 10b.

XR je PECKA jasná 10

Více komentářůTOPlist