Triumph Speed Triple (1999)

Vlastník Malda-cz
Vloženo 15.1.2019
Aktualizováno 25.5.2019

Je to proste Sir Triumph... Mr. Speed s rucickama na budiku sice pro nekoho muze vypadat jak vykopavka, ale je to proste takova klasika.

Motorka koupena od od kamosa :)

První dojmy - Uz pri nasednuti je citit ze to bude tezky :) manevrovani na miste byl ocistec, ale jak se to rozjede tak to proste dela to co ma.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co vi co chteji a neboji se ze i s mussi vahou je to prevalcuje. Pro ty co chteji neco jinyho a zvlastniho a pro modelky s dlouhyma nohama. :)

Doplňky na motorce - Vyfuk Akrapovic, zlaty sroubky, zlaty riditka, kufr na helmicu

Vzdy jsem jezdil na necem kolem obsahu 500, posledni 2 roky jsem mel moznost vyuzivat malo vyuzivanou ER6-N od kamarada a tak sem si rikal ze by to nemuselo byt spatny. Dlouho jsem pokukoval po necem kolem komina, obcas do prace a proste neco na pohodu. Jednou (kdysi davno) jsem si projel Speeda a od te doby me to nejak drzelo, a doufal jsem, ze snad jednou by to mohlo vyjit. :)

A nakonec to vyslo. Jednoho krasnyho podzimniho dne mi kamarad rika - hele vole tata che prodat Triumpha... Tak jsem nelenil, rychle vytocil jeho tatu a prej at se prijedu podivat. To nebylo treba - majitele znam, Speeda jsem videl - nebylo co resit, jen poskladat palacky a vyrazit si to odvezt.
Motorka obuta na Dunlop Sportmax Roadsmart (najeto cca 80 km), skoro cerstvy olej a veskera pece majitele v cene. K moto navic pekne stojany na predek a zadek pro zimni spanek. Zaciname novou etapu motozivota s lehce pres 35 700 najetyma km.

Prvni cesta byla cca 15 km, vecer za tmy, docela silnej provoz. Se Speedem jsme jeste nebyl samozrejme jedna ruka tak to byla hodne opatrna jizda. Navic uz docela zima (cca kolem 8 stupnu), ale i tak jsem byl z toho uplne nadseny. Hned druhej den technicka (stejne uz koncila tak jsme usetril alespon za evidencku), pojistka a za 3 dny urad a prepis.
Vzhledem k tomu ze uz napadl i prvni snih (asi 2x) tak jsem nelenil a hned prvni vikend vyrazil na prvni a zaroven i posledni jizdu cca 80 km na zazimovani. Slunicko svitilo, tak jsem naplnil nadrz Vervou, dofoukl pneu a v cca 3 stupnich vyrazil.
Zpatky postupem casu musim uznat ze clovek se se Speedem rychle zzije. Po par km mu dava urcitou jistotu, ale nesmi se zapomenout na jezdecke schopnosti (nebo spise neschopnosti :) ). Je to prece jen uz poradny stroj a kor pro zacatecnika.
Provoz zadny nebo minimalni, tak se dalo pekne jet. Ikdyz je to nahac tak nohy hral motor a celkove moc nefouka diky plexi. Jedinny co trpelo byly prsty (i v zimnich rukavicich). Ale i tak tomu nic neubralo na nalade.
Motor pecka... asi to nema cenu ten 3val vic rozebirat. To proste jede od 2 tisic otacek do maxima stejne. Zvuk uplna lahoda... jeee... :)
Brzdy - brzdi :) myslim si ze dost slusne.
Podvozek - parada, tam kde jsem se na ER6-N trepal jak ratlik tak Speed projel s neskutecnou eleganci bez vetsiho natresu me zadnice nebo ruk. Jak je to v pohybu tak to presne dela to co ma, krasne se vede do zatacky, krasne se naklopi. Prijde mi ta jizda hodne elegantni a vznesena. Proste porad dokola parada a parada.
Spolujezdec - jednou jsem jel jako spolujezdec a dobry. Ale ja jezdim sam takze asi zadny hodnoceni nebude na batuzek. :)
Spotreba v ty zime s klidnym zapestim byla lehce pres 6. Cekam ze to bude jezdit mezi 6-7. Mozna obcas trosku vic. :)
Co se tyce cestovani - uz se nemuzu dockat az dam neco dal nez 100 km. Tesim se na to. Protoze mam nohy dlouhy jak modelka tak na ty ER6-N jsem se musel cca kadych 80 km protahnout. Tady jsem ten problem zatim nemel, protoze nohy meli daleko prirozenejsi polohu, takze cestovani bude urcite v pohode - doplnim :)

Takze update:
Nas novy spolecny zacatek jsme zacli vymenou oleje a brzdovky. Proste zaklad a jdeme jezdit.
Po prvnich cca 300 kilometrech naseho seznamovani jsem z toho byl hodne rozpacity. Motorka super, ale vudce k nicemu. Tak jsme spolecne zavitali na letistni polygon pod dohledem instruktoru. Od te doby je to jen a jen lepsi. Zatim najeto cca 1500 km, ale je to bajo, kazdej ujetej metr je super. zacnem postupne...
Motor: to je proste zradlo... kdyz neznas musis vyzkouset a sam poznat
Brzdy: tady mam trosku vytku (krom toho ze by bylo potreba dostelovat poradne packu), ale jsou za studena takovy blato trosku (vic obcas), ale kdyz se pak asi zahrejou tak je to lepsi... prej je to i slabost techto modelu ty blato brzdy.
Podvozek: tady tezko rict, ale nikde se uplne "zbytecne" netrepu a prdel nemam jak nedelni rizky pred smazenim.
Spolujezdec: nic :) nikoho nevozim, ale na protahnuti za jizdy jsou zadni stupacky dobry.
Spotreba: ze zacatku pres 6, ted do 5,5. a to vesmes jezdim porad stejny trasy a uz urcite i rychleji a trosku vic agresivneji. Ale to u tyhle motorky neni dulezity jestli to jezdi za 5 nebo 7 litru...
Cestovani: dal jsme zatim nejvic 320 km defakto na zatah a dobry, dalo se to vydrzet bez vetsich problemu nebo bolesti, obcas se postavit na stupacky, protahnout.

Celkove se porad otukavame, zatim me nic nezklamalo a porad jsem nadseny a rozhodne nelituji ze ji mam. Jen mit vic toho casu. Uvidime co ty brzdy, to uz musim ale poladit s odbornikem co by poradil.

Brumbaal
Brumbaal napsal 25.05.19 v 08:24 10b.

Za výběr stroje dávám 10. Fakt supr stroj, tenhle model jsem měl dlóuho jako modlu když jsem ještě ani neměl papíry, nakonec mam 955ku a jsem nadšenej čau!

razde
razde napsal 23.03.19 v 07:16 7b.

Pěkná, doufám že napíšeš zážitky s jízdy

CryingDragon
CryingDragon napsal 18.01.19 v 19:34 9b.

pro tuhle mašinu mám slabost.

Newtoon
Newtoon napsal 16.01.19 v 06:13 10b.

Super stroj, tento model se mi vždy líbil, ať ti dobře slouží

marafzs600
marafzs600 napsal 15.01.19 v 13:37 10b.

V první větě jsi to napsal všechno... není co dodat