Triumph Tiger 1200 (2013)

Vlastník PepperOnAdventure
Vloženo 9.8.2018
Aktualizováno 9.8.2018

Prostě Trumpeta. 3 hrnky, maximální pohodlí, parádní výkon.

BMW R 1200 GS Adventure: Tuctová záležitost, při porovnání cena/stav se s TEXem nedala srovnat, projev boxera mě neoslovil, obludně velká, připadal jsem si jako napapánek na cestě z Oktoberfestu s půl kilem klobás v žaludku, jinak fantastická věc. Šlo z 90% o celkový pocit z moto
KTM 1190 Adventure: Koza vysoká, raketa jako blázen, z toho továrního sedla bych přišel o půlku půlky.
Suzuki DL 1000 V-Strom: Po zkušební jízdě naprosto mimo požadovanou třídu. Nebe a dudy oproti ostatním značkám.
Yamaha XT1200Z Super Tenere: Extrémní pohodlí konkuruje BMW, ale motorový projev má jak brusný papír.
KTM 1290 Super Adventure: Pro mě etalon cestovních motocyklů, ale pro chudého hasiče zcela nedostupná. Až spolu s TEXem dojezdíme, tak je na řadě.

První dojmy - Okamžitě po nasednutí jsem věděl, že nás čeká společná cesta domů.

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych doporučil motorku zkušenějším jezdcům, kteří ocení její potenciál. A nebudou se bát její váhy. Což mimochodem na silnici vůbec není poznat. Na místě je to řehole.

Doplňky na motorce - Nic, ale mám mnoho plánů.

Trumpeta byla mezi třemi hlavními kandidáty na můj nový stroj. KTM a BMW měli až do zkušební jízdy navrch. Bál jsem se hlavně technické nespolehlivosti prvotních modelů 2012 - 2013. Nechal jsem si zkoušku Explorera jako poslední a jsem rád. I když je fakt, že kdybych měl 100 klacků navíc, v garáži by visela cedule "KTM parking only", protože dojmy z KTM 1290 Adventure byli zcela revoluční. BMW bylo skutečně přerostlé a jak jsem psal ve "zvažování", necítil jsem se na ní dobře. Pak připadala v úvahu KTM 1190 Adventure, avšak moje rozněžněné hýždě nebyli na podobné sedlo zvyklé. Podobné sedítko jsem protrpěl na Hornetu a už jsou nějaké tři roky. Řetězy mi vrásky nedělají ani trochu, je to práce na pár minut a pokud je člověk skutečně motorkář/nadšenec, tak by to kritérium být nemělo. Nicméně kloubovou hřídel u Explorera považuji za příjemnou výhodu. Na tomto stroji je vidět, že Anglie se do toho položila zcela naplno a i přes vady prvotních modelů na mě udělalo dojem celkové zpracování. Mých 178 cm nemá s TEXem problém, motocykl je hbitý, do zatáček jde nádherně, odezva plynu je okamžitá a z toho zrychlení by byl jeden překvapen. Lehký terén zvládá obstojně. Myslím tím šotolinu. Na opravdový terén bych ho skutečně nebral. Jednak nebudu třískat o zem strojem za čtvrt mega a druhak jsou na podobné šaškárny určeny jiné stroje. Ale co je skutečně zarážející je průběh motoru. Hoši, každému bych chtěl dopřát se svézt na tříválci. Ano, jistě, teze, že kombinuje výhody dvouválce a čtyřválce jsou skutečně někde za hranou sci-fi. Dole jede lehce hůř než dvouvál a nahoře zase trošku hůř ne čtyřvál. ale to tak prostě je. Nedá se udělat univerzální motor který pojede lépe než oba specializované motory. Avšak to jak Tiger využívá celé spektrum otáček je to, co ho dělá jedinečným. Výkon je přítomen ve všech číslech a je ho víc než dost. Na jakémkoliv převodu vás vytáhne a ještě zamává. Nepotřebuju, aby mi to dole ustřelilo pr*** a nepotřebuju to ani nahoře. Prostě si nadávkuju tečh 135 koní jak potřebuju. Ano, Tiger s vámi dokáže pořádně zamávat, ale jenom pokud vy sami chcete. Za mě je to skutečně fantastický stroj, který se hodí lidem, kteří už mají nějakou tu zkušenost a nemají potřebu dohánět Hayabusy a podobné superbiky.

killerrebel
killerrebel napsal 13.08.18 v 10:27 10b.

Tříval je tříval...

Jirži77
Jirži77 napsal 12.08.18 v 21:40 10b.

Super stroj . Hodně krásných kilometrů a hlavně kolama dolů

berd
berd napsal 12.08.18 v 18:07

31081
31081 napsal 09.08.18 v 14:41 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.08.18 v 14:35 10b.