Triumph Tiger 1200 (2018)

Vlastník RaďaB
Vloženo 2.10.2018
Aktualizováno 24.3.2020

Po svezení a porovnání s předchozí motorkou to byla jasná volba.

Motorka koupena od Triumph Olomouc

Ducati Multistrada 1260: Nejbližší prodejce až v Brně,dvouválec.

První dojmy - Motorku jsem měl zapůjčenou od prodejce na 1,5 hodiny,půl hodiny jsem jezdil sám,půl hodiny se synem a půl hodiny s manželkou.Byla to hodně krátká doba pořádně motorku vyzkoušet navíc v neznámém terénu,ale po zvážení všech pozitiv jsem měl jasno.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem,komu se motorka líbí,běžte se svézt a udělat si svůj vlastní názor.

Doplňky na motorce - Motorka byla pořízena v plné výbavě XRT,dokupoval jsem pouze kufry,držák navigace,padací rám a opěrku pro spolujezdce na horní kufr.Vyměnil jsem originál páčky za lamací.

Koupil a namontoval zadní blatník.

Nalepil proužky na kola.

Rozšíření bočního stojánku.

Letos v Červnu jsem absolvoval 10ti denní výlet na motorce Kawasaki Versys 1000 po Rumunsku,motorka přesně splnila to co měla,ale já jsem zjistil,že by to chtělo něco víc.Ne že bych byl nespokojen,to naopak,ale někde v podvědomí jsem měl uloženo,že by se tato cesta dala zvládnout pohodlněji.Po návratu domů jsem měl ještě týden dovolenou,proto jsem měl čas naplánovat projížďku na Triumphovi u prodejce v Olomouci.Po prvním svezení jsem ještě nebyl na 100% přesvědčen,že je to to pravé,ale po důkladném zvážení jsem motorku objednal.Už při zajíždění jsem zjistil,že přesně tohle jsem hledal,no a když jsem motorku zajel tak nastalo neskutečné nadšení.Momentálně mám najeto něco přes 6 000Km a nadšení neutichlo,ba naopak každý km si neskutečně užívám.
Ze začátku jsem občas bojoval s Quick schifrem,občas mi tam skočil jakýsi falešný neutrál,občas mi nešla zařadit šestka,momentálně se mi to stane jednou za 1 000 ujetých km,proto si myslím,že chyba byla v řidiči.Quick schiftr je neskutečně návyková věc a už bych motorku bez toho nechtěl,řadit pod plným plynem je fakt zážitek.Motor má neskutečný zátah už v nízkých otáčkách,vůbec neškube a jeho chod je absolutně kultivovaný,ale jeho maximální síla se projeví po dosáhnutí 6 000 ot. pak je jeho zátah markantní.Co se týče podvozku,tak to je přesně jedna z věcí proč jsem motorku vyměnil,maximálně mi vyhovuje nastavovat si během jízdy tuhost podvozku přesně podle toho co potřebuji,další pozitivum je nastavení jízdních režimů,elektrický nastavitelný štítek taky využívám často.Jakmile se vydám na delší cestu s baťůžkem,oceňuji velikost kufrů,zbalit se je hračka,protože místa je fakt hodně.Elektronický tempomat funguje báječně a využívám ho hlavně přes vesnice.Z kardanu jsem byl ze začátku trošku v rozpacích,protože je hlučnější než řetěz (jenom při určité rychlosti),ale co si budeme povídat,o řetěz se přece jenom musíme starat.Mile mě překvapil asistent rozjezdu do kopce,funguje přesně jak elektronická ruční brzda v autě,zastavím v kopci zabrzdím a můžu se protáhnout,motorka neujíždí,pak stačí přidat plyn pustit spojku a samo se to odbrzdí,paráda.Bez-klíčkové startování taky pecka,ale nebezpečné,jednou se mi stalo,že jsem klíček nechal v zámku kufru,nastartoval jsem a po ujetí asi 20km jsem zjistil,že v kapse klíček není,ale zůstal v zámku,divím se,že jsem ho neztratil.Vyhřívané sedadla,hefty jsem ocenil,když jsem jezdil po Šumavě a bylo i -1,5 st. Trošičku mi vadí méně místa pro baťůžek,hlavně když jsme byli oba hodně navlečení tak je mezi horním kufrem a řidičem daleko méně místa než bylo na Versysovi,to je asi jediné co můžu motorce vytknout.Servis co 16 000Km to je super.Laděný výfuk nemá chybu,když jedu pomalu a netahám za heft tak je tichoučký,ale jakmile zatahám tak má krásný zvuk.

tomixx
tomixx napsal 15.01.19 v 12:48 10b.

mekky32
mekky32 napsal 07.10.18 v 15:02

Pěkný

elviss
elviss napsal 07.10.18 v 07:37 9b.

Z dar ať slouží. Měl jsem 2012 a pokukuji po změně co máš Ty. Jen mě ještě celkem zabrzdila jízda na ktm 1290. Byla super tak nevím 🤪

zdalis
zdalis napsal 06.10.18 v 22:05 10b.

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 06.10.18 v 20:21 10b.

Gratuluji 😉
Jsem na tom hodně podobně a nemohu se nabažit