Triumph Tiger 1200 (2017)

Vlastník 31081
Vloženo 6.8.2020
Aktualizováno 17.3.2021

Tento krásný stroj jsem vlastnil velmi krátkou dobu,ale chci se podělit o zkušennosti,které někomu mohou pomoci při výběru.

BMW R 1200 GS: Zamiloval jsem se a přehlídnul jsem to ,co jsem měl koupit.

První dojmy - Při projížďce u prodejce cca 2 km,nic nezjistíte !

Recenzovat tuhle motorku zde asi nebudu,a to z důvodu,že jsem ji měl opravdu jen krátce cca 10 dní Bohužel už záhy po koupi jsem zjistil,že to nebude motorka pro mě.Je víc sportovní jak cestovnía já už jsem si zvykl na něco jiného.Má velmi pohodlný posez,elektri. ovládané plexi bylo super a opravdu to fungovalo.Pod ním velmi pěkně napohled zpracovaná přístrojová deska rozdělená do tří segmentů.Bohužel ale při jízdě bylo vše hůř čitelné a to z hlediska odrazu světla a také,že některé ikony jako teplota,hodiny atd. jsou velmi malé.Ale taky už prd vidím
Kromě vyhřívaných sedadel měla veškerou možnou výbavu.elektronický plyn se mi vůbec nezamlouval,Rukojět mě připadala jako na elektrovozítku pro děti za 3000kč.
Převodovka řadila ztuha a přesně ale při 1 stupni se zde ozývaly hrozné zvuky,to samé lezlo i z předních semiaktivních vidlic.Při prohlídce motocyklu v Triumph Olomouc,kde jsem byl mimo jiné velmi mile překvapen z přístupu,mě ujistil,že je to vše normální.Co bylo pro mě největší zklamání,byl motor.Přitom už jsem v roce 2017 vlastnil Triumph Tiger 1050 a motor mě v té době velmi vyhovoval.Poslední motocykl před Triumphem 1200 byla velká Tenerka a ta mě vyhovovala po všech stránkách,jen jsem po roce zblbnul a chtěl jsem něco novějšího ,technicky vyspělejšího a chtěl jsem zkusit ten el.podvozek.Byt né všechno nové,dražší a s více elektro fičurama musí být lepší,než to staré poctivě udělané.Ted se vrátím k tomu motoru, už jsem si zřejmě zvykl na projev 2 válcového motoru a tudíž ten třívál mě už nevyhovuje.Motor je ve vyšších rychlostech cca nad 130 km/h velmi hlučný,až uřvaný a poměrně dost vytočený.A to mě hodně vadilo.Na Tenerce při 130km/h motor skoro neslyšíte a motorka je velmi stabilní i při vyšších rychlostech nad 130,což u TT1200 jsem měl opačný pocit.Tod asi vše.TT 1200 je na pohled velmi pěkná ale to je asi všechno.Dokonce ji někdo uvádí jako přímého konkurenta BMW R 1200 GS,což je veliký omyl a ani náhodou.Ale berte to jen jako mé osobní poznatky.Nyní opět vlastním velkou Tenerku a jsem velmi spokojen!
2.1.2021
S odstupem času na Triumpha stále vzpomínáma přemýšlím,že jsem možná udělal chybu.Možná,že jsem se unáhlil s prodejem.Měl jsem ji víc vyzkoušet a třeba bych si na ni zvyk.Ale tehdy mě tlačil čas odjezdu na dovolenou.Ale co už ted.

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 20.11.22 v 08:34 9b.

Škoda...ale nakonec jsi na to asi přišel sám

Mann
Mann napsal 01.10.21 v 22:55 10b.

Viděl jsem ji in live a mně se líbí

momo71sk
momo71sk napsal 07.12.20 v 09:12 10b.

Tak tento Triumph sa mi značne páči. Tvoje skúsenosti ma prekvapili, ale OK. Skúsenosť je skúsenosť. Odkedy som čítal Tvoj strašný príbeh s 1050, tak mávam motodovolenkové nočné mory. Ale zvládol si to bravúrne!!!

RaYama
RaYama napsal 26.11.20 v 11:25 9b.

Zajímavé čtení. Docela jsi mě překvapil. Mám také tříválec Yamaha Tracer900GT a nedám na něj dopustit. Triumph Tiger 1200 byl mím favoritem, ale kvůli ceně jsem šel do Yamahy. Teď po přečtení tvého článku mám pocit, že jsem udělal moc dobře. Je pravda, že jsem na Triumphu nejel, tak nemůžu porovnat. Díky za názor.

Milan1963
Milan1963 napsal 07.08.20 v 08:20 10b.

Motorka pěkná. Každý má ale jiné představy, já jezdím už 13 let na jednoválci a jsem spokojen, když jsem vyzkoušel čtyřválec, bylo mi hned jasné, že toto ne. Zkušenost je dobrá.