Yamaha XT1200Z Super Tenere (2016)

Vlastník maxpayne74
Vloženo 10.6.2017
Aktualizováno 23.7.2020

Motorka která nepotřebuje reklamu.

Motorka koupena od Od jiného motorkáře

Aprilia Caponord 1200: Nová se nedá koupit.

První dojmy - Velký cestovní bike, dvouválec, kardan, atd.

Motorku bych doporučil pro - To si musí rozhodnout každý sám.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky altrider, originální kufry, přídavné světlomety, vyšší plexi, hlavní stojan, kryt motoru.

Průměrná spotřeba - 5.51872 l/100km

Motorka se mi líbila už dávno, po přečtení recenzí od jiných motorkářů bylo rozhodnuto. Konečně ji mám doma.

No tak jsem konečně výpraznil pár nádrží, nějaké to seznamování s novým strojem, projížďky s manźelkou a přáteli na reźim tourist.. Říkám si je třeba vyzkoušet režim sport a můžu s klidem napsat, že ty koně tam opravdu jsou. Motorka rázem ožije odezva plynu je okamžitá a zvuk to má taky super. Tak další poznatky zas někdy.

Garanční prohlídka 10000km.
Na prohlídku jsem dorazil s nájezdem cca 10600km po návratu s rumunska.
Hned musím říct, že cena 4500kč zavýměnu oleje a kontrolu stroje mně truchu nemile překvapila,na to jsem u minulé motorky zvyklý nebyl.Mechanik musel ještě seřídit světla ,svítili strašně vysoko, a noční přejezd přes slovensko bylo peklo za což se všem protijedoucím řidičům omlouvám.Další věc kterou u motorky pozoruju je občasné cvaknutí při přejíždění větších příčných nerovností, vůle v krku řízení to podle servisu není tak uvidím jestli se to neprojeví později. Při rychlosti kolem 100km a naklopení do leva je slyšet mírné hučení. Předpokládám, že viníkem bude pneumatika.I přes tyto malé nedostatky musím říct že jsem s motorkou spokjen. Nejvíce ocenuji bezúdržbový kardan a tempomat ,který mi šetří pravé zápěstí.
Celková průměrná spotřeba klesla na 5.2 litru

Najeto 12400km.
Jedna z posledních listopadových vyjížděk a zjištění ,že přestal fungovat tempomat.
Pondělní návštěva servisu Yamahy v OV a rychlé odstranění závady. Podle vyjádření mechanika bylo nutné jen seřízení tempomatu. Tak uvidíme.

Najeto 36000km
Tak po delší době konkrétně čtyřech létech je čas na zhodnocení tohoto stroje.
Jak už tady někdo dříve napsal ,,přejmenovávám na nezničitelná" a podle mého názoru je to tak.
Kus poctivého železa, který vydrží a nechá si líbit skoro vše. Člověk si musí zvyknout na ty mechanisko kovové zvuky a vyšší hmotnost, ale pak je odměněn jistotou, že dojede do jakkoliv vzdáleného cíle.
Na motorce se mi vyskytla za celou dobu jen jediná závada a tou byl nefunkční tempomat, nakonec se ukázalo. že příčinou byl vadný senzor polohy škrtící klapky.
Za nejlepší na tomto stroji považuji kardan, jednou za rok vyměním olej 0,2l a mám klid.
Celkově jsem velice spokojen. V servisech už se najdou stroje z nájezdem přes 100000km. Otázkou zůstává co bude dál prodej XT 1200Z letos končí (emise EU) bez náhrady. Vím prodávájí se dnes mnohem modernější stroje, ale něco na té Super Teneré je.
Nemyslíte?

Nakonec jsem se rozhodl po čtyřech letech Yamahu prodat. Přemýšlel jsem co dál jestli KTM 1290 nebo Africu twin. A víte jak to nakonec dopadlo? Přivezl jsem domů novou Yamahu, tentokrát XT 1200ZE Raid Edition. ?

Více na: https://www.motorka.../motorka/?mid=112862
Copyright © Motorkari.cz

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 05.08.22 v 04:53 10b.

. Mám také a naprostá spokojenost

jarekkoren
jarekkoren napsal 24.07.20 v 07:03 10b.

Tenere se nesere, je to výborná motorka, lovec kilometrů,

maxpayne74
maxpayne74 napsal 10.06.20 v 10:20

Najeto 36000km
Tak po delší době konkrétně čtyřech létech je čas na zhodnocení tohoto stroje.
Na motorce se mi vyskytla za celou dobu jen jediná závada a tou byl nefunkční tempomat, nakonec se ukázalo. že příčinou byl vadný senzor v sání.
Nemyslíte?

maxpayne74
maxpayne74 napsal 01.10.17 v 11:46

Něco jsem napsal ke garančce

Jenik789
Jenik789 napsal 04.08.17 v 07:48 10b.