MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník mikymarkbass
Vloženo 31.5.2017
Aktualizováno 31.5.2017

Moja prvá oficiálna motorka. zatial nebehaných 1400 km viac menj bez problémov aj tak to boli iba drobnosti.

Jawa 350/634: vraj vyššia spolahlivosť

První dojmy - prvé dojmy z motorky boli pozitívne. na moju postavu 170 cm mi padla do ruky ideálne. po jawe 250 353 to bol poriadny rozdiel.

Motorku bych doporučil pro - pre začiatočníkov. pre človeka ktorý má vztah k motorke ktora potebuje občas povenovať.

Doplňky na motorce - závažia do riadidiel, blinkre, budíky, zadný nosič, bočné nosiče homemade.

MZ som si vybral ako asi každý z finančných dôvodov keďže na väčší stroj som nemal. Po naozaj ťažkej brigáde v nemecku som začal hľadať. Na inzeráte som našiel tento kúsok asi 40 km od domu. dohodli sme sa. a kúpil som ju za 700E.
do motorky bolo predošlím majiteľom investované celkom dosť. cez zimu som ale komplet prerobil elektriku plus nejaké estetické drobnosti.
na motorke mám najazdené cca 1400 km. stále ocenujem je obratnosť a uzke riadidka. do mesta super. jazda s ľadvinkou ju na moje prekvapenie neunaví aj ked by tam na dlhšiu jazdu chcelo 6-tku. pre tento dôvod som kupil 22 zubove koliesko, oproti 21z. zatial nenamontované. brzdy sú tak akurád, pri núdzovom brzdení nejdú do šmyku...aspon tie moje. čo sa týka spotreby počítal som ju iba raz. po jazde 150km, z toho 40 km sme isli dvaja cca 3,7.

vždy sa mi páčili klasické japonske stroje. takze z tohto dôvodu tam postupne pridávam chromove doplnky napr zadný nosič...nieje na fotke, alebo smerovky.
sú tam druhe budíky z aliexpresu, pôvodne ukazovali blbosti. chystám sa kupiť chromove zrkadlá.
momentálne je motorka rozobratá, mojou chybou sa zlomil zub v prevodovke. stojí mi v garáži 3 týždeň. s opletačkami s internetovími obchodmi začínam stracať nervy.

napriek tomu som s motorkou spokojný, na svoju dobu to bol užasný stroj. so súčastnými mašinami sa dá len ťažko porovnať. výhody motorky sú ľahká opraviteľnosť a priazdnivé jazdné vlastnosti v meste aj na okreskách. pokial sa jazdí rozumne netreba sa báť porúch. nevýchodou je slabá dostupnosť ND na slovensku...samozrejme typické slovenské su nekresťanské prachy za pár dielov...a to z druhovýroby. viem že investície sa mi nevrátia, zato mám aspoň hrejivý úpocit ze vsade budí pozornosť a samozrejme dokáže vyčistiť hlavu.

na motorke mám najazdene viac-menej iba cesty "okolo komína" ako vravia bratia česi, plus nikoľko výletov, motorka bezproblémová...až na niektoré chyby za ktoré si môžem sám ako napr ohnutý plavák.
takže dúfam ze na motorke nabehám este vela km bez porúch a kolesami dole.

Jarin97
Jarin97 napsal 04.06.17 v 16:33 10b.

Moc pěkná MZ! Přeji jen to dobrý kámoš! Dávám jasných 10b.

hruso25
hruso25 napsal 31.05.17 v 22:08 10b.

Luxusná MZtka. O takej snívam.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 31.05.17 v 16:48 10b.