MZ ETZ 251 (1989)

Vlastník conanek
Vloženo 22.10.2011
Aktualizováno 22.10.2011

Kdysi jsem něco málo najezdil na vypůjčeným pinckovi a bez papírů(jak jinak). Musel jsem čekat mnoho let než přišla chvíle začít si plnit svůj sen...

MZ-tka byl výběr na začátek. Byl jsem docela limitován financema a navíc byla obava, že mi jako uplnýmu laikovi prodá někdo šrot, já to nepoznám a pak bude pozdě. Když se kamarád asi před rokem a půl zmínil, že má jeho bratr nějakou MZ na které už nejezdí, moc jsem tomu pozornost nevěnoval. Chtěl jsem něco jiného a sám nevěděl co. Každý den jsem četl recenze, probíral se inzerátama a víc a víc si uvědomoval, že alespoň 50t na motorku, 10t na oblečení prostě nemám.
Po roce jsem se zeptal kamaráda na bratrovu motorku. Říkal že ji stále má, stojí mu už asi 4 roky v garáži a že se zeptá co a jak. Domluvila se schůzka a já se jel podívat. No co vám budu povídat, vypadala nádherně, chytla na první našlápnutí, jela líp než pincek, proste pohoda. Byla sice viditelně položená na pravou stranu(což mi bylo potvrzeno) ale to se přeci může stát. Při podrobnější prohlídce se objevilo i dost rzi, ale není to žádná voňavka, tak se s tím počítá. Byla domluvena cena(15000), půlku jsem zaplatil, vzal si smlouvu, veškeré papíry, značku a motorku přihlásil na sebe. Začal jsem dělat autoškolu(trošku se to protáhlo) a těšil se že si zajezdím. Pak nastal den D a já si s kamarádem(Dragstar 1100) jel pro ni. Stála tam a čekala na mě. Nakopnout se mi ji podařilo sice až na potřetí, ale nemám hold asi ten grif. Pak ale na volnoběh chcípla a už nechtěla naskočit. Po dlouhém přemlouvání nakonec chytla a já mohl vyjet. Po 100 metrech přišla první křižovatka a zase chcípla. Nešla nakopnout ani za zlatý prase. Odtlačil jsem ji zpátky a řešilo se. Kamarádův bratr odešel a nechal to řešit svýho podřízenýho. Je nutno podotknout, že se ten chlapec snažil. Nakonec se zjistilo že je vymlácená baterka. Dala se na nabíječku, mi si dali kafe a pokecali. Já to potom jel projet a na parkovačky motorka držela, takže směr Brno(asi 90km). Cestou motorka přestávala táhnout, víc a víc něco rachotilo, byl jsem z toho hrozně rozladěněj. V Brně jsem něco málo pojezdil, motorka ale nechtěla startovat a moc to nejelo. Byla mi sice snížena o 1000 cena, ale to mi stejně úsměv nevyčarovalo. Kamarád byl i přes moje ujišťování že on za to nemůže, nešťastnej že to zprostředkovával. Domluvil jsem se s jedním dlouholetým majitelem MZ (Harry007) ať na to hodí zkušený oko a řekne co a jak. Harry došel, motorka najednou chytla na 2 našlápnutí(?), projel to, řekl co a jak, poradil.

Vyměnil jsem řetěz, svíčku, vzduchovej filtr, převodovkovej olej(vyteklo asi jen 200ml a patří tam 900ml), spínač blinkrů
Dal jsem tam řetězový kolečko s 19 zubama(původně 21z), motorka je živější, maximálka mě netrápí.

Ještě budu čistit karburátor plus další nutná údržba.

Každopádně jsem tak trochu rozladěn. Myslel jsem že když to bude přes známý, bude to v pohodě a nebudu muset hned takovéhle věci. To že přijdou, mi bylo jasný, ale takhle byla cena motorky imho docela nadsazená.

Závěrem chci hrozně moc poděkovat Harrymu007 za cenné rady a prosím ho o trpělivost, ještě se asi budu ptát.

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:36 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

cheetos
cheetos napsal 14.03.12 v 09:02

Krásná MZ,ta modrá barva ji moc sluší at jezdí

pajapaja
pajapaja napsal 27.10.11 v 19:45

neboj se,nakonec to vychytáš a bude sloužit.chce to jen trochu trpělivosti-držím palce

OndraMZ
OndraMZ napsal 23.10.11 v 14:38

Krásná ať slouží a si spokojený jako já

MimoCZ
MimoCZ napsal 23.10.11 v 00:27

Za 15 resp. 14 papouchu je to dobra cena. Pokud proste jen vymenis ten spotrebak, co tam odchazi a pojede to, tak je to super. Drzim palce.