MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Fruity
Vloženo 8.11.2013
Aktualizováno 19.5.2016

Moje první větší motorka, po 4 letech na Riejce :)

První dojmy - Vcelku klasika a i přes to, že je stará 23 let se ovládá skvěle. Od prvního rozjezdu jsem si ji zamiloval, jak po výkonové stránce tak i po stránce ovladatelnosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi bez zkušeností s většími motorkami

Tento stroj jsem si vybral ze dvou důvodu: 1)Finance( PC 8000 Kč pro mě nebyla až takovou zátěží ) 2) Nechtěl jsem Jawu.
První zkušenosti? Za první tři dny jsem najel skoro 500km. Hrozně mě baví, protože doteď jsem jezdil na "padesátce", takže je to poprvé co mám pod sebou něco co jede :) Ani jsem nečekal že se tak stará motorka bude tak dobře ovládat, a to i ve dvou. Je dosti pohodlná takže cestování bych se na tom nebál, plánuju si cestu do Německa do hor. Brzdy jsou skvělé, obzvlášť přední kotoučová, i když mi přijde že je až zbytečně jedovatá, ale nic na co by se nedalo zvyknout. Motor tahá krásně, 15.5kW je znát, i když průběh by mohl být plynulejší, ale když se překoná mrtvé pásmo ( pod 3,5k ot.) tak je to pohádka. Úložný prostor je dost veliký i flašku s olejem.
Zezačátku byl problém s dobíjením, vyřešeno výměnou relé.

Edit: Po dvou letech jsem přesedl na GS500 od Suzi a tím skončil strach o můj život :D Neříkám že MZ je špatná motorka, jen byla... problémová? Jop, to je to správný slovo. Ať už šlo o zmiňované dobíjení, prokluzující spojku (vyřešeno snížením jedné z podložek o 0.05 mm) a nebo potom konečně zadřený motor, neměl jsem pak už v tu motorku takovou důvěru a s každým dalším problémem už to bylo pouze horší. Motor se mi zadřel v cca 100km/h a bohužel jsem to neustál a sklouznul sem se po silnici. Motorka byla potlučená ( přišla o jeden budík, celej ten hliníkovej kroužek se ulomil a viselo to jen na náhonu :/ , stupačka byla ohnutá nahoru a řidítka se taky museli vyměnit ) ale stejně byla sviňa na silnici zpátky dřív jak já, mě se zlomené zápestí hojilo 3 měsíce (ale v návalu adrenalinu jsem ještě zvládnul motorku postavit a dát na stojan, nemám tušení jak se mi to povedlo :D ). Po přibližně 2 měsících kdy jezdil můj otec, jak sám říkával, zajížděcím tempem se mu kousla znova, tak jsme se rozhodli že uděláme výbrus, a skoncujeme s tímto projednou napořád. Při rozebírání bylo jasné proč se zadírala jak čert - píst nebyl původní ale byl použit nekvalitní píst vyrobený v ČR, jehož tepelná roztažnost je oproti původním enormní. Potom přišlo zase zajížděcí období a nic moc se nedělo (což v tomto případě stojí dost za prd, když ta hlavní sranda je nad 4k ot, a je to zapovězeno :/ je to hold všechno o sebezapření ) . Po najetí 1500 km si ji vzal do parády bratr a dokud jezdil lehárko tak bylo všechno v pořádku, ale hned jak se osmělil tak to přišlo - zase se přidřela... tohle uz není ani vtipný... Naštěstí to nebyl další pád, bratr chrabře ustál a po chvilce čekání ji nakopnul a jel domů. Takže shrnutí: Motorka za mlada bejvala určitě úžasná, nedokážu si vubec představit to nadšení když sem mezi ty Jawky, pionýry a simsony přišlo něco takovýho (nedejbože když někdo sehnal 350 ), ale teď už tak maximálně na naučení, nebo pro nějakýho strejca co tomu nebude moc šlapat. K dnešnímu dni jsem na ní najel kolem 6 tisíc kilometrů ale nemyslím si že by se to číslo ještě někdy změnilo. Těšilo mě, naneshle :P

mildanek72
mildanek72 napsal 23.02.16 v 10:57 8b.

Zamlada jsem ji jedenkrát řídil a byla super!

Driver-toys
Driver-toys napsal 19.02.16 v 20:29

Pěknej kousek

motovlk
motovlk napsal 09.11.13 v 16:34

Dobrá mašina, klidně bych si jí pořídil znovu .

fery251
fery251 napsal 09.11.13 v 10:39 10b.

Dobrá volba, já ji měl taky a dodnes vzpomínám v dobrém.

justyn
justyn napsal 08.11.13 v 17:11 10b.

Dobrý začátek na silnější moto