BMW R 1200 GS Adventure (2009)

Vlastník Sasik4
Vloženo 7.12.2016
Aktualizováno 14.2.2024

Dobrý stroj s dobrou výbavou. Bohužel 7 den po koupi klepající a následně zaseklý motor, nemilé, ale už je opraveno. Stalo se v garáži při skoušení nastavení ESA. Najeto 0 km.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Velmi vstřícný přístup, zkušební jízda samozřejmostí.
G eso koupeno jako komisní prodej.
Reklamace motoru - zakousl se
Kluci v Motobikes Bylany vše vykomunikovali a opravili.
18.1. 2017 mi G eso na vlastní náklady přivezli do Brna.

BMW F 800 GS Adventure: Jsem na větší kubatůry a hlavně malá nádrž
Honda XL 1000V Varadero: Dlouho jsem se rozhodoval, je to dobrá a spolehlivá mašina, ale g eso je g eso

První dojmy - Zkušební jízda celkem v pohodě (5 km) jen zastavení na křžovatce proběhlo jak zastavení o zeď, přeci jenom oproti glajdě, co mám, se brzdy nedají srovnat zde malíčkem a na glajdě obouruč.

Motorku bych doporučil pro - cestovatele cestou i necestou co více o tomto stroji psát.

Doplňky na motorce - Kufry Bmw, a Kappa , kapotáž Pharaon se zobákem, kryt motoru.
Marselus - taštičky na rám.
Tankvak Wunderlich, v roce 2022 nový na podkovu - SW-Motech Pro City WP
SW motech - gps sada navi pro s kloubem ram postupně výměna garmina za odolný mobil a teď Offroadová navigace Carpe Iter včetně držáku
Zadní blatník pod sedlem Maier USA
-Prodloužení předního blatníku
2022 vyměněn podvozek , Tractive ACE
2 x USB zásuvka Interphone v topcase, a DM uzavřený modul se dvěma usb pro napájení věcí na moto, odolá vodě .
A plná výbava.

Recenze- zatím toho moc napsat nemohu, od koupi 6.12.2016 mám 2 dny tak se seznamujeme a učíme splou být, nastavení je mnoho a musím ho dostat do hlavy po cestách se ho učit nehodlám.
Skušenosti zatím žádné, ale dopíšu.
Najeto zatím 5 km ( zkušební jízda) ale to se rychle změní
13.12. Namontován obal na navigaci SW Motech s kloubem RAM a prodloužení předního blatníku.
Nastartován motor, zkoušel jsem nastaveni esa a jak se moto zvyšuje při různych nastaveních. Během nastavování začlo v motoru klepat tak jsem znejistěl a hledal odkud to vychází, zdálo se že z pravého válce nebo z předních prs. Vypl jsem to a ráno zavolám prodejci.
Ráno jsem ještě zkusil nastartovat, startér sěl pomalu ale chytla.
Klepáni opět a za 20sec tupá rana a motor se sekl. Teď je gs v Bylanech u prodejce a zjišťuje se co se stalo, jsem z toho úplne rozladěnej, tohle se mi ještě při koupi auta nebo moto nestalo. Moto tam byla koupena v komisi tak nevím jak se k tomu postaví předchozí majitel, je to velmi nemilá situace pro všechny.
20.12. Rozhodnuto, motor je asi zadřenej, servis v Bylanech sežene starší motor a vymění.
Původní majitel zaplatí motor a já montáž, tak uvidíme.
Tak po novém roce závada určena, na jednom výfukovém ventilu se v hlavě uvolnilo ventilové sedlo, vzpříčilo se a ustřelilo ventil.
Kluci v Motobikes Bylany vše vykomunikovali a opravili.
18.1. 2017 mi G eso dovezli do Brna.
Tímto jim moc děkuji. A uvidíme až roztaje sníh.
23.2. 2017
Vrány odletěly, tak prvních letošních 110km. Motor v pohodě nic neklepe jen mi zřejmě vyschl pásek na měření hladiny paliva a ukazuje to dojez 0, dal jsem plnou a uvidíme jestli se probere.
17.5. 2017
Tak stroj má najeto 100000 Km
29.4.2019
1290000 Km
Tak po dlouhé době dopisuji: po 2 letech společného soužití pořád jezdíme, moto má vyměněnou druhou hlavu na stejnou závadu, go převodovky a jinak běžná údržba.
Na cestách mě nikdy nanechala a to jme dali Asii- Turecko, Gruzie, Arménie a Náhorní Karabach a teď počatkem roku 19 Jižní Ameriku- Chile, Argentina a Bolívie.
V roce 2024 dopisuji - najeto 185000Km od předešlého příspěvku 2x ještě v Jižní Americe, Bosna, Černá Hora, CHorvatsko Slovinsko Itáli atd. moto je v pořádku jen teď bude muset jít nová spojka.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.05.17 v 07:23 10b.

hezke

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 29.03.17 v 10:10

Tak to je prima, ze prodejce reklamaci uznal a obratem vyresil Chtel bych ted po vlozeni vice fotek a upravach textu zmenit hodnoceni na vic bodu, ale nejak mi to nejde... Treba to casem najdu.
Jinak zjistil jsi, kdo je vyrobce ty kapotaze? Tohle neni original, ale nevypada to zle..

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.01.17 v 08:56 10b.

Jo a málem bych zapoměl ...
10b

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.01.17 v 08:55

Já mám s klukama v Motobikes jen tu nejlepší zkušenost
Koupil jsem Varana taky v zimě a hned po první jízdě se ukázal křivej kotouč ...
Reklamace proběhla k mé plné spokojenosti
Holt si nekupujem jenom nový mašiny ...
Co se týče kvality BMW tak není tak neprůstřelná jak mnozí tvrdí ale to není důvod hned stavět motku na druhou kolej
GS je specifickej a zbytečně démonizovanej stroj a kdo se sveze jenom kousek tak o asi nepochopí ...
U mě se žádnej WOU efekt taky nedostavil
Teď už vím proč na tom jezdí tolik lidí i když není dokonalej
Přeju hodně pohodovejch km

Prasoper
Prasoper napsal 19.01.17 v 07:58 7b.

to jsou zase rozumy... Zrovna BMW má servis po celým světě a i kdyby ne, tak se to vyrábí "vedle". Je zásadní, že jste se takto domluvili. Vetšina lidí (firem) od těchto věcí dává ruce pryč. A za tohle jedině