BMW R 1200 GS Adventure (2006)

Vlastník Milan-11
Vloženo 10.9.2008
Aktualizováno 1.9.2015

A je to doma !!! "Nedávno" jsem se svezl na kámošově Adventuru a měl jsem jasno..tohle je sakra velká brambora:).Po uvažování kde na něj vzít, přišel kámoš abych mu prý prodal moji 12ku, že by na ní chtěl přesedlat ze svojí F650 gs..no a bylo to:).

První dojmy - ...obrovská mašina

No prostě parádní letadlo:) Vemte si řídítka a sedněte si s nima za stůl v kuchyni..no co dodat Jsem z toho paf stejně jako můj pes

Na začátku jsem si nemohl zvyknout, oproti normální dvanáctce to byl docela macek.První delší výlet do Tater a ejhle, podvozek kapánek vyšší a málem mě to vyhodilo.No dvanáctka je proti Advíkovi sporťák.

Spotřeba se pohybuje od 4,9-5,1 l/100 km a to kolem těch 120 km/h.Co mě štve, je ten posilovač brzd.Kňučí to jak kocůr když mu stoupnete na ocas a pokud je baterka krapet vyšťavená, tak se to třepe jak starý kozel.
Pořídil jsem boční kufry dělané na zakázku, ty originální jsou moc drahé a nezbylo na ně, škoda.Takže si tak nějak jezdíme a když jsme pořádně naložení a je plná nádrž, vyhovuje mi ta váha a jede to super.Horší je když spadneme ale s tím se musí počítat, je to dřina.
Tak doufám, že vše bude klapat jak má a budu se těšit z každé vyjížďky, buď jen kolem komína a nebo zase na Balaton, kam jezdívám moc rád a kde začínáme a končíme sezónu.

Od léta 2008 jsem spolu s touhle mašinou, už něco najezdil a zažil. Za pár dní máme vánoce a blíží se i konec roku 2010.
Ještě než jsem motorku ustájil, proběhlo pár změn, jako např. vytvarování - snížení sedla a změna barvi potahu. Došlo také k přelakování plechových dílů s výliskem GS a to vše, tak trochu dle vzoru modelů k 30cátému výročí, těchto skvělých strojů. Výměna oleje, brzdové kapaliny atd. mě ještě čeká, ale vše doženu a bude to ťip ťop.
Ke konci letošní sezóny, jsem dohromady najezdil něco přes 50 000 km. Občas se najde den, kdy si nerozumíme i přes to, že jsem téhle mašince už dávno představil Macochu, ale těžce bych doma snášel něco jiného. Občas mrknu a slintám nad RTéčkem, ale posuďte sami, není univerzálnějšího kočáru, než je GS/A.
I můj pes, si už tak nějak zvykl, a když ho jdu venčit, musí chvilku počkat, neboť nenahlédnout pod plachtu na „ADVíka, těžce by se mi ten den usínalo. A tak nezbývá nic jiného, než čekat alespoň na trochu sluníčka, suchou cestu a pro mě přijatelných cca 5°C. No, a když se budu v té zimě vracet domů a bude -5°C, čert to vem, hlavně že jedem….

A máme tady Vánoce a pomaloučku konec roku 2011..
Tachometr pomalu šplhá na 70tis..Venku kosa a mě z toho teče z nosa. Mlha, že i ptáci chodí pěšky a mému psovi jen čučí šňupák z boudy..
Advík dostal nové tlumiče Öhlins, vyměnil jsem gripy, protože těm starým už koukal pomalu drát od vyhřívání.
No a jaro..na to si musíme ještě počkat. Vydržíme a pak si to užijem

…Čekání na jaro jsem vydržel a vesele si začal užívat.
V březnu jsem přezul na nové Bridgestone BW…na tachometru je 65 559 km. Květen, nádherných 14 dní v Krkonoších a zdárně překročeno 70 000 km. Po návratu domů, dostala Brambora vše potřebné, co se patří.
Půlka června, 71 114 km a chystání na Balaton. Konečně neprší…

29. prosince 2012

...a čekáme na konec roku :) Ten letošní byl co se týče k počtu ujetých km, opravdu štědrý. Na tachometru je číslo které hlásí 84 000..to je slušné myslím..
Uvidíme co přinese rok další? Hlavně aby vše klapalo jak má, dařilo se počasí, sloužilo zdravíčko a bylo dostatek času

Tak hodně zdaru, zdraví a pohodu v sedle v tom Novém roce 2013 !

2013
... jako bych v tom roce předešlém zakřikl to zdravíčko a dostatek času

letošní rok se nese v duchu "pohody" najeto asi nejméně km v životě Přesunul jsem mích 100 koníků do jiné stáje i s ostatním harampádím tomu podobným Podařilo se nám trhnout a projet kolem jezera "klágenfuřt" směrem Kranjska Gora, projet nádherný Triglav, Bohinjsko jezero a jezero Bled,dát si špagety u sousedů na kraji jezera Lago del Predil. Guláš jsem si tentokráte dal doma místo u Balatonu, ale to se snad příští rok podaří když neklapne to Švédsko No a jinak Jeseníky, Polsko-Jezioro Nyskie a okolí, ale u nás je přeci taky krásně Počasí nám ještě krapet přeje, tak se v tom sedle ještě určitě provětráme..

2014

Pokořeno 90 000 km a chrochtáme si dál

Tiger_800XC
Tiger_800XC napsal 03.08.17 v 17:54 10b.

pěkně napsaný, pěkný fotky, pěkná motorka,

hofi01
hofi01 napsal 23.05.15 v 16:44

Parádička !! moc pěkný moto a dost zkušeností

CecilGS
CecilGS napsal 08.12.14 v 10:13