Suzuki GSF 1250S Bandit (2015)

Vlastník MareZara
Vloženo 23.4.2016
Aktualizováno 22.10.2022

Moje první nové moto, po pincku, ČZ 175, GPZ 500S a TDM 900 si ji zasloužím a věřím že už dlouuuho zustane doma.

Honda CBF 1000: Cena dobré ojetiny se nebezpečně blížila ceně nové Bandasky

První dojmy - Protože TDM 900 byl skvělý stroj a po 4 letech vše vychytané a spolehlivé, přesto mě už nějak přestával bavit a jeho houpavost spolu s výškou mi v zatáčkách začínala vadit. Hledal jsem něco víc silničního ,co nejméně chytré elektroniky, stabilnější při rychlejší jízdě, na delší cesty a bez velké nutnosti řadit. Jo a aby to dobře vypadalo a nebylo to drahé. Takže Bandita :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro vyznavače klasiky a pro ty, kteří říkají, objem ničím nenahradíš.

Doplňky na motorce - Kufry Givi, padáky, 12V pod sedlem s vývodem k držáku GPS/telefonu,brašna na sedlo spolujezdce,deflektor, CNC páčky

Moto Koupeno v zimě, takže nastala strašlivá doba čekání na sezonu. Bandaska se usmívala v garáži a já měl najeto 6 km a bál se vyjet na slizké zimní silnice.
Konečně jaro,skáču na mašinu, zjištuju že je těžká no hodně a začalo otravné,ovšem poctivé zajíždění. Je zajeto, beru za plyn a táhne jako blázen, od 3 tis raketa, ale nad 7 už ztrácí,nicméně v tu chvíli už je rychlost na naše silnice až příliš... Řadit se tedy moc nemusí, tj dobré, výkon sice bohatě dostačující, ale čekal jsem trochu více. Spotřeba je zatím do šesti litrů, ale motor je ještě syrový takže věřím že půjde dolů. Brzdy zcela dostačující, spojková páčka i přesto, že je hydraulická, jde dost ztěžka a to je nepříjemné především ve městě.
Tuhle holku mám hlavně na cestování a zde musím pochválit parádní posez, ten je tak akorát mezi pohodlím a lehce sportovní pozicí. Sedlo ujde, snad se zadnice podle něj vytvaruje . Výhodou větší váhy je, že už se příliš nepozná když jedu s kufry či batůžkem. Do zatáček je skvěle stabilní, nicméně rychlé změny směru vyžadují trochu tlačit do řidítek, ale jo, jde to i když ideal to není. Plexi s deflektorem funguje dobře, ani při vyšších rychlostech není nápor větru nikterak nesnesitelný.

Je konec srpna a na tacho je 14000 . Co tedy říci po tolika km v jedné sezoně? Každá cesta je pro mě stále radostí, po motodovče v Chorvatsku a ještě jedné Rakouské a Slovenské výpravě s batůžkem musím uznat že na cestování je stroj skvělý, spotřeba s plnou polní 5-5,5L i při svižné jízdě. Motor tahá úžasně, řekl bych že jeho síla a průběh nemá v ostrých Alpských zatáčkách a výjezdech konkurenci, samozřejmě na rovinách už chybí koně a ztrácí, ale na rovině za to umí tahat každý trouba že ano ? Co bych vytknul je lehce houpavý podvozek, ovšem jen na špatnějších cestách. A co bych vytknul hodně je přístup ke štelování předpětí zadní pružiny. Nejsem zastáncem elektroniky, ale proč je ke štelování tak strašlivý přístup? Pánové z Japonka, tato věc se vám nepovedla... Po počátečních problémech s váhou moto mi nyní přijde až neuvěřitelně hravá a lehká, tedy za jízdy. Poserproužky zmizely, stupačky už zajiskřily, tak je vše v pořádku. Nové CNC páčky přispěly k lepšímu citu při řazení a brždění, ani bych nečekal jaký to bude rozdíl oproti původním hliníkovým hrůzám. Do další sezony je v plánu výfuk, originál je jako pěst na oko na jinak pěkný černo bílý vzhled. Na řadu přijde i zaslepení EGR ekonesmyslu aby se motoru lépe dýchal čistý vzduch

Polovina sezony 2017 je za námi a na tacho je 31000km. Na moto zatím vůbec žádná závada, jak se dalo čekat. Dle plánu odstraněn EGR, u moto se tomu říká jinak, ale důležité je že to tam není. Lehce jsem poupravil airbox a dal nový výfuk MIVV GP, váhová úspora je asi 4 kg, má nádhernej zvuk a vypadá mnohem lépe než origo. Jestli jsem kdy psal, že motoru chybí výkon, tak to je blbost. Ve zrychlení do 150 nemá konkurenci a tacho 250 se mi zdá dostatečné. Dost to tedy ožilo po novém výfuku, krásně se vytáčí až do 9tis, ale to prakticky nikdy není potřeba. Na sportovní cestování super, dokoupil jsem malý zadní kufr pro jízdu po Alpách s přítelkyní a stanovacím vybavením, ale zjistil, že souprava se 450 kg stejně není na bezpečné zábavné sportovní svezení, ale jen na kochačku. Při takovém zatížení se už podvozek pohupuje a stupačky jiskří dříve než je zdrávo. Motor s váhou problém nemá. Letos za námi Chorvatsko a Garda, vše mimo dálnice a po krásných klikaticích, příští rok už snad každý na své moto
Proběhlo několik dalších let s Banditem, další motodovolené v Alpách, přišel jsem na to, že na cestování ve dvou motorka rozhodně není, mnohem lepší je, když jede každý na svém stroji. Přítelkyně si naštěstí jízdu na svém Hornetu velice užívá a carving na motorce ji velmi sedí . I tak ale čím dál více zjišťuji, že mi nechybí výkon, ba naopak, toho má na rozdávání, zvláště po výjezdu z vraceček by jiné motorky mohli závidět. Co ale chybí, je hravost a mrštnost v pomalejších pasážích, na druhou stranu, když vidím ty naložené okufrované, nevzhledné a neobratné BMW GS, tak bandit je docela ok... Ne že by to nešlo, po letech se to naučí každý, ale po přesednutí na lehčí stroj je to jiné kafe...
Tacho ukazuje 57000, motor se zdá být již zajetý, spotřeba kolem 5,5l, je po rozvodech, ventilech, řetězovce, doposud jsem nezaznamenal jedinou závadu. Olej měním preventivně po 5000km, však to skoro nic nestojí a práce to moc nedá. Motorka mi zatím nepadla ani ze stojánku, takže bez škrábanečku. Dal jsem širší nižší řidítka, ta jsou výrazně příjemnější než origo, sportovní tmavé plexi a LED přední žárovky, které svítí kupodivu lépe než halogeny a v pohodě prošly kontrolou nenechavé rakouské policie.
Přemýšlím o prodeji, motorka je silná a těžká a člověka to nutí jezdit rychleji, než je zdrávo.
Jaro 2022 jsem Bandita s těžkým srdcem prodal, nový majitel se zdál být velice rozumný, takže to bolelo trochu méně. Moto sloužila celou dobu bez jediné závady, 7 let, najeto 55tis.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 13.11.23 v 19:49 9b.

Škoda každého prodaného Bandita

L_U_KE91
L_U_KE91 napsal 28.02.22 v 10:31

L_U_KE91
L_U_KE91 napsal 28.02.22 v 10:31 10b.

context
context napsal 18.08.21 v 22:11 10b.

Krásná mašina, přeji hodně najetých kilometrů bez nehod a dlouhou sezónu

větrákovec
větrákovec napsal 18.08.21 v 20:11 10b.

Nejlepší...