Suzuki GSF 1250S Bandit (2007)

Vlastník truna
Vloženo 17.2.2016
Aktualizováno 7.1.2020

Tak jsem se po téměř osmi letech rozhodl pro změnu a Yamaha Thundercat šel s těžkým srdcem do světa. Když jsem na cestě hledání nové lásky na dvou kolech potkal Banďoura bylo vymalováno musel jsem ho mít.

První dojmy - O této motorce toho tady již bylo napsáno hodně, ale proč něco nepřidat. Po této motorce jsem už dřív pokukoval a dočetl jsem se vesměs velice dobré ohlasy. Ale nikdy srdce nezahořelo natolik že bych ji musel mít potkal jsem ji maximálně na fotkách na internetu nebo jenom projet okolo. Ale když jsem se rozhlížel po motorce zavítal jsem k jednomu prodejci nebudu jmenovat který pač bych se musel vyjádřit o tomto velko dovozci dost nevlídné. A vlastně proč ne jednalo se o prodejce TASS. Rozebírat ho tady zas až tak nebudu to sem asi nepatří možná se o něm vyjádřím někdy jindy někde jinde. No ale zpět měl na prodejně Bandita na kterého jsem uviděl a řekl si to je nádhera když jsem si sedl řekl jsem si to je přesně ono to co hledám ke svezení nakonec nedošlo. Byl jsem rozhodlej že Bandit bude správná volba tak jsem začal hledat zda jsou v inzerci i jiný na prodej a zjistil jsem že je nedostatkové zboží. Nicméně sem tam nějaký se našel až pak kolega motorkář našel tento kus tímto mu děkuji. A tak jsme se vydaly na něj podívat. Když jsem ho uviděl byla to láska na první pohled a potom co sem se svezl a pořádně ho okoukl nebylo co řešit musel bejt můj.

Motorku bych doporučil pro - Moto je dle mého názoru pro ty co už to mají v hlavě trochu srovnáno a nejdou jenom po vysoké rychlosti a velkých výkonech. Moto bude vhodná jak pro svižné svezení okolo komína tak na cestování pro tento účel jsem si ji koupil já tak uvidím. Později se určitě rád podělím.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti daytona na které se ještě budu muset podívat málem mě uhořely ruce zřejmě nefunguje regulace.

Plexištít MRA myslím že to bude dobrá věc.

Automatické mazání řetězu Scottoiler to je opravdu parádní věcička na cestování.

Padáky pro ochranu motoru.

Motorku jsem si vybral pro pozici řidiče která mě zatím absolutně vyhovuje a pro motor který mě hned uchvátil.

Bandita mám opravdu hodně krátce nechci dělat ještě velké závěry máme spolu najeto něco kolem 130km.

Ale něco přeci jenom napíšu jízda na něm je něco co mě fakt pohltilo sem spokojen se vzpřímenějším posazem oproti Thundercatoj o to mě šlo sedlo zatím dobrý ale ujeto málo km. tak uvidíme.

K motoru můžu říct že to je něco parádního ten motor je prostě bomba to bude silně návyková věc. Zátah hned od spodu těsně někde nad dva tisíce ot. a je jedno na jaký kvalt. Nastup výkonu krásně hladký až nahoru. Na cestování si myslím že to bude bomba už se těším na kopečky v Itálii nebo Rakousku.

K ovládání toho asi zatím moc neřeknu jsem spokojen nemám žádný problém je to prostě jiný než předchozí motorka tak to musím nejdřív osahat a pořádně projet a pak se podělím.

Spotřebu nevím ujeto málo a asi ani řešit nebudu papá to benzín a to je dobře.

Vyjádřím se k brzdám pač to pro mě byla obrovská změna po osmy letech u Yamahy která má prostě brzdy parádní. U Bandita jsou o poznání ne přímo horší ale jsou měkký a s podstatně horším nástupem brzdného účinku. Každopádně když se za tu brzdu vezme tak to brzdí a dostatečně jen si na to budu muset zvyknout a počítat s tím že musím brzdit dřív a ne citovka dvěma prsty jak jsem byl zvyklý.

To bude asi zatím všechno už aby bylo jaro a krásný počasí abych to mohl pořádně projet a pak se určitě podělím o další zkušenosti.

27.3.2016 - Tak mám za sebou první krásnou nedělní vyjížďku 270km po kterých jsem se opravdu přesvědčil že jsem líp koupit nemohl posaz řidiče paráda po ujetých kilometrech jsem nepociťoval žádnou únavu zadek nebolel akorát jsem si k nové motorce koupil i novou koženou kombinézu 4SR (která je jinak bomba) a klouzal jsem po sedle :D ale tak snad se zadek časem ošoupe a bude to pohoda tohle mě dost kazilo prožitek z jízdy. Pozitiva mužu připsat jak jinak motoru ten je prostě úžasnej a silně návykovej ten kroťák prostě dělá své a motorka jede snad ve všech otáčkách kdo chce řadit tak pro toho bude motorka nuda ale mě naprosto vyhovuje. Akorát člověk musí dávat bacha na jarní prach a štěrk ta zadní guma se dá velice snadno urvat v zatáčkách když se blbě vezme za plyn. Trošku negativní musím bejt k ochraně proti větru sice je namontováno cestovní plexi MRA ale od 130km/h musím zalehnou (a to nejsem žadnej dlouhán 176cm) jinak to se mnou třepe naštěstí sem většinou jel do 110km/h a to byla uplná pohoda do budoucna se ale asi poohlédnu po jiném plexi nebo po nějakém zlepšováku na přesuny po dálnici to nebude to pravé ořechové. Vzhledem k jarním 12 stupňům a vzhledem k tomu že si na sebe zvykáme jsem to v zatáčkách zas až tak moc netestoval ale zatím s motorkou spojenost postupně jsem začal přicházet na to jak zacházet s plynem a že se s ní nesmím tak prát do zatáček jak s původní motorkou Thundercatem že to jde samo a že čím víc ji do té zatáčky rvu tím hůř ji projedu. Ale my si na sebe zvyknem ;) Pneu Pirelli Angel GT zatím spokojenost akorát je od původního majitele na středu vyjetá ploška která je poměrně dost znát v zatáčkách ale jinak sou dobrý zatím tak mě je líto je vyhodit jsem zvědav pač mám v plánu je koupit znova jaké to bude až budou nový. A tak to by snad stačilo s prvních dojmů sem se zas rozepsal :D O další dojmy se podělím později.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 29.12.19 v 00:46

znovu ahoj, pěkná barva Bandit 1250 je nej motorka Jen to musím napsat: Po osmi se píše s i, ne y A k tomu plexi-když pořídíš MRA s deflektorem, bude klid do 150-160 km/h Je i o něco vyšší, než máš na motorce teď

Psisko
Psisko napsal 13.05.17 v 16:28 10b.

Pěkná motorka,at ti slouží

Welis
Welis napsal 20.04.17 v 15:23

Tak jak to lítá ?

Kotumbeláč
Kotumbeláč napsal 24.07.16 v 06:57 10b.

Přesně jak píšeš. Měl a mám stejné pocity. Super výběr a ať slouží

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 24.02.16 v 18:30 10b.