Yamaha XV 1600 WildStar (2000)

Vlastník EdMorrell
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 27.9.2015

Krásná majestátní strojovna, která působí důstojným klidem budící respekt.

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora) - Výborná spolupráce a ochota

Yamaha XVS 1300A Midnight Star: Otáčková a vodník

První dojmy - Přesedlával jsem z Yamaha Virago 535, tedy skok docela výrazný:) Váha a parníkový charakter mě už od pohledu značně zaskočil. Ale už po pár kilometrech jsem cítil, že budeme kamarádi. Učím se jí poznávat a pomalu jí dostávat pod kůži. Neměl jsem možnost nikde jí odzkoušet před koupí. Přistupuji k tomu dost staromilsky...sex až po svatbě. Nevěsta byla prostě nádherná, tak jsem se rozhodl a celé své úspory položil na stůl. Svatba proběhla u pana Pospíšila z KH-Moto beze svědků. Hned po podpisu jsme si začali užívat a seznamovat se. Vždy, když z ní slezu, hořej mi tváře. Mám jí teprve tři dny a tak na nějaké vážné hodnocení není prostor. Zkrátka... svatební dovolená

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře, kteří mají rádi parníky silnic.

Doplňky na motorce - Plexi, padáky velké i malé, plotny pro spolujezdce, opěrka spolujezdce, nosiče kufrů a kufry

Wildstarku jsem si vybral na základě recenzí uživatelů, vzhledu, volby stroje ke své povaze a obrazu svému. Hledal jsem vzducháče s řemenem nad 1300cm2. Nechtěl jsem nic otáčkového, avšak něco s klidnou silou a velkým krouťákem. Když jsem poprvé viděl Widstárku...ihned mě uchvátil její krásný motor. Je to snad nejkrásnější motor co se kdy udělal. Rok jsem pročítal recenze, články, prohlížel fotky, sledoval ceny a bazary ,...šetřil a toužil
Při první jízdě mě překvapili vibrace, o kterých jsem sice četl, ale přesto mě zaskočili. Teď už máme cca 600km za sebou a přijdou mi zcela přirozené. Do 90km/h je to úžasná parádá. Mírné chvění jen dává do pozadí informaci, že dole pod ním je silné bušící kovové srdce, co jen tak lehce a jistě tepe mocnými údery. Při pomalém přidání se tep zvýší a stroj poslušně vyráží přesně tak, jak si přejete. Nadchla mě velmi příjemná ovladatelnost při průjezdech zatáček. Krásně se drží ve stopě jen náklonem. Ani se mi nechce věřit, že vedu 330 kg těžkou a 2,5m dlouhou masu poctivého kovu. Toto ovšem neplatí při manévrech na parkplace. Po několika trapasech začínám svědomitě volit místa k parkování. Nejtrapněji mi bylo na měkkém stěrku, kdy jsem musel couvat do svahu.
Brzdy nejsou žádné břitvy:) Zde se hodí předvídavost. Trochu mi houpe přední kotouč, ale podzim to ustojím a přes zimu to dám ro pucu.
Řidítka si můj předchůdce nechal zvýšit o par cm. Velmi mu děkuji. Padnou mi jak ulitá a ladí k posedu.
Sedlo je velmi pohodlné a pěkně se na něm sedí. Plotny jsou mírně dopředu a dobře podpírají nohy. Jen nádrž mi trochu zebe na stehnech zevnitř. Vyřeším kůží.
Jak jsem již psal...mám jí teprve pár dní, tak nemohu fundovaně chrlit zkušenosti. Čerpám jen ze svého nadšení, které je euforické a ryzí. Mohu však potvrdit, že WildStar je stroj pro klidné povahy, které se rádi majestátně valí krajinou a jsou u toho schopni vnímat krásy okolo, vůni lesů, cestu bez cíle a nespěchat
Více snad budu moci napsat po více kilometrech v sedle.

Péša74
Péša74 napsal 12.03.23 v 21:53 10b.

Ahoj zdravím ,mašina krásná ..nemam co vytknout , vypadá skoro uplně stejně jako ta moje . Co dát někdy srazík , jsem z obce Veselé u České Kamenice , mobil 603946171 Štěpán . Měl jsem před tím Dragstár 1100 ale vloni jsem ho prodal..vyprávění na dlouhé povídání Vloni na konci léta jsem si jel koupit Wildu od Týpka z Ostravy.. maximální spokojenost . Na motorkářích jsem pod Péša74 . Jezdim na lodi ,a ted zrovna v práci .. tak kdyby jsi měl zájem tak cinkni nebo pisni mam i whatsapp . Měj se a kolama dolu Št.

Zzzzdenek
Zzzzdenek napsal 04.07.22 v 08:00 10b.

cendows
cendows napsal 29.06.20 v 17:13 10b.

Já si pro ni teprve jdu, ale dokážu se pokochat i takovými pěknými komentáři. Mám z ní VELKÝ respekt, coby začátečník, ale už se strašně těším, protože je neskutečně krásná

petrstars
petrstars napsal 10.04.18 v 17:40 10b.

Dobrá volba

Liborwrc
Liborwrc napsal 25.04.17 v 09:27 10b.

Zdravím, no já musím jedině pochválit výběr . ( původní majitel )
jestli jsi změnil vzhled prosím o foto, dík