Honda VFR 800 (2002)

Vlastník kubajshurvajs
Vloženo 16.1.2017
Aktualizováno 6.6.2017

Původně jsem si ani nikdy nemyslel že bych si někdy VFRo koupil.

Motorka koupena od FIRMA:MK MOTO (Prostějov)

Honda CBR 600F: Původně jsem jí chtěl ale pak jsem se podíval na VFR a to se mi zalíbilo mnohem víc
Honda CBR 1100XX Blackbird: Blackbird je můj vysněný sen který si stejně jednou uskutečním, momentálně na něj nemám fyzicky :)
Yamaha FZ1 Fazer: FZ1 Fazer se mi ve verzi GT moc líbí ale opět mě odradila vysoká pořizovací cena
BMW K 1200 S: BMW K 1200 S je velice pěkný kousek ale bohužel až moc drahý kousek :(
Suzuki GSX 1250 FA: Tuto motorku jsem však zavrhl kvůli vysoké pořizovací ceně a na ten objem malému výkonu.

První dojmy - Původně jsem si chtěl pořídit Bleckbirda protože se mi strašně moc líbí, ale vzhledem k mé fyzické zdatnosti by to prozatím nebylo vhodné. Samozdřejmě Blackbird je můj dlouhodobý sen takže stejně si ho jednoho dne koupím. Po té co jsem Blackbirda zavrhl kvůli jeho váze, jsem začal koukat po CBR 600 F což je vlastně v uvozovkách měnší příbuzný Blackbirda. V době kdy jsem prohlížel den co den motobazary tak těch CBR 600 F bylo celkem dost které se mi zamlouvali, ale než jsem sehnal peníze tak se všechny pěkné mašiny prodaly. Nezbívalo mi nic jiného než se tedy poohlédnout po něčem jiném. Já preferuji raději kapotované motorky a tudíž jsem měl zhruba jasno. Od Kawasaki se mi žádná kapotovaná nelíbila. Od Suzuki se mi zalíbilo GSX 1250 FA, tu jsem však zavrhl kvuli vysoké pořizovací ceně a na ten objem malému výkonu. Od BMW se mi zalíbilo K 1200 S ale odradila mě vysoká pořizovací cena. Od Yamahy se mi hodně líbil FZ1 Fázer ve verzi GT ale opět mě odradila vysoká pořizovací cena. Nakonec jsem teda projížděl značku Honda a objevilo se mi VFR 800. Začal jsem se tedy natolik zajímat o VFRo že se mi nakonec zalíbilo. Projížděl jsem každý den všechny internetové motobazary a prohlížel každé VFR na které jsem narazil. Asi zhruba po měsíci jsem konečně narazil na VFRo které splňovalo mé požadavky, bez váhání jsem na inzerát zavolal, zamluvil jsi ho, a v sobotu 14.1.2017 jsem se jel na něj podívat a koupit :) První dojmy? 14.1.2017 jsem si jí dovezl domů, ještě jsem se na ni ani jednou nesvezl (krom tedy těch cca 200m před krámem co jsem ji kupoval) a už jsem si jí zamiloval a oblíbil :) , už aby bylo hezky a teplo abych jí mohl otestovat. :) Po příjezdu do MK MOTO Prostějov mě již čekalo VFRo připravené na prohlídku. Cca hodinu jsem jí s kamarádem obhlíželi jestli vše sedí, funguje, jak co vypadá, jak je co opotřebované a tak dále. Cca po hodině jsem se jí rozhodl projet, konstalace hvězd byla příznivá protože silnice před krámem byla úplně čistá a krásně suchá. Projel jsem jí tedy cca 200m. Již po nasednutí jsem ucítil tu změnu oproti RF 600 R jak v řídítkách tak v sedle tak hlavně ve stupačkách. Hned v první minutě po rozjezdu mi moto padlo do rukou. Po ujetí cca 200m jsem se znovu zamiloval a bylo rozhodnuto...je moje!! :) Už aby bylo hezké počasí :)

Doplňky na motorce - Motoalarm
držák top case od givi
tankpad
nové gripy
gipro - ukazatel zařazené rychlosti
12V zásuvka
přešité sedlo

Mé zkušenosti s tímto strojem jsou zatím takřka nulové, jelikož jsem si motorku pořídil cca v polovině Ledna.
Na této motorce se pro mě naskýtá několik novinek. První z nich je třeba vstřikování paliva. Doposud jsem měl motorky pouze s karburátory. Největší výhodou u vstřikování je že člověk nemusí honit žádný sytič, motorka si vše udělá sama. Podle mého kamaráda (domnívám se takto i já) další velkou a nespornou výhodou vstřiků oproti karburátoru jsou zimní starty, nebo obecně když motorka dlouho stojí a nebila delší dobu v provozu. Další menší novinkou pro mě je digitální přístrojovka kromě tedy otáčkoměru.
Hlavní a největší novinka pro mě je motor. Čtyřválcový motor do "V" s proměnlivými ventily neboli V-tec. Už se nemohu dočkat až ten motor budu moci vyzkoušet naplno. Podle všeho co jsem načetl by měl mít motor díky V-tecu zátah již od nízkých otáčet, a měl by se tedy chovat stejně jak ve vysokých otáčkách tak i v nízkých. Samozřejmě já osobně zatím nevím co je na tom pravdy a co ne, jelikož to nemám zatím osobně vyzkoušené. Až po pár ujetých Km zjistím jak to doopravdy je. :)
Co se týče sedla tak je báječné, oproti RF 600 R je sedlo mnohem pohodlnější. I baťůžek si sedlo chválil :)
Jediné co mohu zatím tedy konstatovat (za těch ujetých cca 200m před krámem) tak je to, že už bych asi nikdy nechtěl karburátor. :)
Toto jsou zatím pouze malé střípky poznatků a prvních dojmů. Postupem času, ujetých Km a seznamování se s motorkou, sem budu přidávat další a další poznatky, dojmy, úpravy na moto, atd. :)

19.1.2017
Zima je dlouhá a krutá, a pravděpodobně ještě nějaký ten týden bude. Proto si čekání na hezké a teplé počasí krátím obohacováním "mazlíka" o nějaký ten doplněk.
Dnes jsem si namontoval držák na top case od givi, chvilku mi trvalo než jsem přišel jak na to, ale nakonec asi po necelé hodince jsem měl vyhráno a namontováno. Cca Příští měsíc, po výplatě, si k tomu pořídím top case od givi :)

2.2.1017
Zima zatím pořát vládne, takže než skončí tak se nedá nic jiného dělat než prostě obohacovat mazlíka o doplňky. 25.1.2017 mi přišel z Itálie tankpad. Bohužel takovýto jsem nikde u nás nesehnal tak jsem si ho musel objednat až z Itálie.

23.2.2017
Ha! Zdá se že zima už začíná pomalu končit, sníh už taje a dny už začínají být teplejší. 22.2.2017 mi přišly nové gripy. Ihned jsem je musel nainstalovat. Chvilku jsem se s těmi starými pral (moc se jim nechtělo dolu) nakonec jsem si pomohl "strýčkem googlem " a našel jsem si návod jak snadno sundat a nandat gripy. Původně jsem si chtěl prozatím nechat původní páčky protože nejsou špatné. Po nainstalování nových gripů jsem se ale rozhodl že si ty páčky pořídím už teď :D

kubajshurvajs
kubajshurvajs napsal 07.06.17 v 15:40

spike-cz: Díkes

spike-cz
spike-cz napsal 07.06.17 v 14:17 10b.

Moc pěkný. A sedlo tomu sluší.

Babetista
Babetista napsal 02.02.17 v 09:02 10b.

Fajnééééé, ať už jdeme jezdit pane koloego :)

Myschan
Myschan napsal 21.01.17 v 12:57 10b.

Pěkně jsi to napsal. Tak ať slouží

zulu12
zulu12 napsal 20.01.17 v 11:05

zvlastni.tom: Blackbird je dávno překonaný, bohužel se přestal vyrábět v 2007 :-/ . ALE ! Motor, zpracování, jízdní vlastnosti, spolehlivost a hlavně ten letadlový design je prostě bezkonkurenční. Doporučuju ho, zároveň si ale právě uvědomuji, že všichni moji kamarádi, kteří měli blacka, tak s ním havarovali a to nejsou žádné mladé vemena...takže asi tak