Kawasaki Versys 1000 (2016)

Vlastník TaťusPájus
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 20.9.2022

Hodnocení motorky
Nalezeno 39 záznamů

Obecné

Motocykl mám: Nový
Pořizovací cena: Tak to už nevím, ale v nejvyšší výbavě batoh
Silné stránky

Měl jsem motorek haldu, od naháčů, přes supersport až k Cenduru, s věkem mi došlo, že už potřebuju něco nového a na dlouho, výběr je veliký, takže testování, vypisování pro a proti a nakonec Versys, dle parametrů, které jsem chtěl, tak pro mě nejlepší volba a nelituji. Ve zkratce litrový motor a čtyřválec, design a spousta místa

Slabé stránky

Ty jsem vyřešil prodejem origo dílů a doladěním dle letitých zkušeností, přeci jen malý lehký Japonci si nedokážou představit, velké tlusté hovado

Jen jeden problém, mám několikrát operované koleno a už po třetí přešitou sedačku, potřeboval bych možnost dát stupačky níž, to ale není problém motorky, ale můj

Moje úpravy

Tady je toho randál, sundal jsem a prodal origo přídavný světla a ten pseudo padací rám, samozřejmě plexi a blastery a vybavil to kompletně SW motechem, pod sedačku přidal sázuvky na nabíjení. No a pak dovybavil tankvakem givi (mám malý i velky) zahrádku na kufr a občas ještě Vak na zadní sedačku. Nové mám na motorce Android auto navigaci a jsem za to nesmírně rád.

Motor

Servisní síť
Dostupnost dílů
Nabídka doplňků
Servisní intervaly
Zkušenosti se servisem zkušenosti se servisem super, ale jen 2 roky v záruce, pak už sám. Ceny v servisu jsou dnes nesmysl, když je člověk trošku schopnej, tak základní servis zvládne sám a tím se dostávám k dílům, dostupnost na netu je fantastická a jen příklad, koupit si filtr v Kawasaki a na netu (ten samej jen přebalenej) je takovej rozdíl, že na netu máš za to 2 a možná i 3 a co teprve řetězovka nebo destičky... to raději ty ušetření peníze dám do benzínu

Cestování

Pohodlí jezdce
Možnosti uchycení zavazadel
Ochrana jezdce cestování
Dojezd na nádrž Nevím, když bliká, tak tankuju, znáš to cigárku po třech hodinách je potřeba

Sport

Použité destičky SBS
Úpravy motoru Není potřeba upravovat, není to závoďák a výkon je víc než dostačující
Úpravy podvozku jen přenastavit dle stylu jízdy a váhy jezdce, pak už jen na zadním kliklaku přitvrzovat dle naložení motorky, jednoduchá a účelné
Úpravy brzd. systému neupravoval jsem, jen destičky jsem na doporučení dal SBS s keramikou a pecka
Použité pneumatiky Zůstal jsem věrný Bridgestone Battlax BT-023, vím že Pirelky jsou lepší, ale já mám kámoše u Bridgestone a slevička :-)

Obecné

Moje závady Závady na stroji jen výhřev gripů nejde na půlku, stalo se po záruce, tak neřeším, furt mám ještě 4 možnosti. Zoxidované čidlo hladiny oleje, vyřešeno vyčištěním, stejně jako všichni ostatní. Největší problém byla převodovka, na origo olej, to nebylo ono, na Castrol taky ne, pak jsem přešel na Motul 7100 a vyřešeno.
Použitý spotřební materiál olej a nemrska Motul, brzdovka Brembo, fitry Hiflo, svíčky jsem ještě nedělal, baterie Varta