renocar_zari

Kawasaki Versys 1000 (2019)

Vlastník Fantom40
Vloženo 16.9.2020
Aktualizováno Dnes v 07:31

Koupeno u dirtbikes Hlučín. Model 2019 zatím jen zkušenost s předváděcí jízdou.

Motorka koupena od dirtbikes (Mutěnice) Hlučín - Jednání s majitelem v Opavě i paní Hankou v podobě prodejce na téže prodejně velice korektní.

Ovšem motocykl jsem si vyzvedával na provozovně Kawasaki v Hlučíně. I když jsem si koupil předváděcí motocykl rv. 2019 do provozu 3.6.2020 tak jsem chtěl ať je moto připravené. O tom jak to vypadalo si udělejte obrázek sami! Pár fotografií dále v nicku.

První dojmy - Jelikož již jezdím velmi dlouho, tak mě naprosto nadchl podvozek a jízdní manevrovatelnost. super!

Motorku bych doporučil pro - Zařadil bych tento motocykl do segmentu ryze cestovní a to jak sólo tak ve dvou.

Doplňky na motorce - Padací rám, chrániče páček, 3 originál kufry Kawasaki. A Puig vyvýšený plexi štít.

Klady a zápory můžu napsat až udělám aspoň 1000 km. Pak poskytnu více relevantní informace.
Ale dám vám zde fotky jak mi motocykl předali na prodejně Kawasaki v Hlučíně. Napsal jsem oficiální stížnost na Kawasaki ČR a

Kawasaki Motors Europe NV
Jacobus Spijkerdreef 1-3
2132 PZ Hoofddorp
Nizozemsko
info@kawasaki.eu
+31 (0) 23 567 0500

Dobrý den.

Dne 18.9.2020 jsem zakoupil předváděcí motocykl Kawasaki Versys rv. 2019 do provozu 3.6 2020 na prodejně Kawasaki Hlučín.
Peníze v podobě zálohy v hodnotě 310 tis z celkové částky 315 900 Kč bylo uhrazeno převodem a zbylá částka doplacena na provozovně v Hlučíně. Chování zdejší vedoucí provozovny bylo naprosto katastrofální! Když jsem se představil a řekl o co mi jde, bylo mi řečeno : "Vy už asi všechno víte že? Tady máte klíče, tady plnou moc, potom byl osloven učeň ať vytlačí motocykl před prodejnu. Máte tady ty 3 kufry, plotna ještě nepřišla. Pošleme Vám ji poštou. Odnáším tedy boční kufry do auta. V jednání s majitelem i prodejkyní v Opavě ( Hlučín je pobočka), jsem apeloval na to aby motocykl byl náležitě připraven! Když jsem se ohradil proti tomu, jak je motocykl připraven, byl jsem odpalkován jak p.vedoucí, tak jakýmsi mužem, který zrovna přijel na provozovnu. Pravděpodobně nějaký zaměstnanec. Ten mi zdělil: motocykl jsem umyl támhle na automyčce vapkou tak co by jste chtěl. Motocykl není nový, je starý a to že je předváděcí nemá vliv. Přece nechcete abychom jej leštili. Při této větě jsem se už vážně nás... al. Chtěl jsem ještě dokoupit příslušenství v podobě držáku navigace a trochu se po prodejně porozhlédnout co by se mi hodilo nebo líbilo. Po takovém jednání jsem sbalil vše co jsem si zaplatil a odjel. To ovšem ještě moje odporná zkušenost s místním prodejcem neskončila. Po ujetí 15km mi motocykl zakuckal a byl jsem bez paliva. Takže ani na benzinku jsem nedojel. Cestou nebyla čerpací stanice PHM, která by měla 100 oktanový benzín a tak jsem chtěl dojet buď na Benzinu nebo Molku. Místo toho jsem zůstal na suchu. Nechápu proč v motocyklu, když zákazník zaplatí 316 tis. nemůže být aspoň 5l benzínu. Přijel jsem domů a hned udělal několik fotografií. Na plastových částech, padacím rámu a krytu řetězu byly mapy a fleky které nešly umýt. Kola byly zamaštěné neznámým tukem, který šel dolů pouze konzervačním olejem a následně řádně umytý šamponem. Řetěz, ten jak je vidět na fotografiích, již má náznaky korozního filmu. Musel jsem jej vyprat v myčce Keten-max a následně po vysušení namazat olejem ve spreji Motul Chain Lube Road+." V servisní knize je záznam o provedené 1 servisní kontrole. Po mé zkušenosti s touto provozovnu, tomu absolutně nevěřím. Tlak v pneumatikách - má být přední 2.5 k/pa zadní 2.9 k/pa a bylo přední 2.1 k/pa a zadní 2.4 k/pa.

Ať si p. vedoucí přečte" Návod na použití" Kawasaki Versys 1000 str. 182 s nadpisem" ČEHO SE VYVYROVA" a str. 183 "ÚDRŽBA A SEŘÍZENÍ" MÝT VAPKOU JE ZAKÁZÁNO! ŠAMPÓN S VOSKEM JE TŘEBA OPLACHNOT A VYSUŠIT! COŽ PROVEDENO NEBYLO. S TAKOVÝMTO PŘEDÁNÍ JSEM BYL ZNAČNĚ NEZPOKOJEN.

Přiložené fotografie jsou pořízené ihned po příjezdu domů ( 37 km trasy z prodejny).

Bylo by velmi vhodné v této provozovně sjednat nápravu, jak v přístupu personálu k zákazníkovi, tak v kvalitě odvedené práce. Jednání se zákazníkem bylo zcela neprofesionální. Nepovažuji předváděcí motocykl za starý a způsob "dodělej si sám" značce Kawasaki nenáleží.

S přáním hezkého dne
Tomáš Tichý

jandam
jandam napsal 21.09.20 v 09:13 10b.

toto keby sa stalo mne tak s takým prístupom tu motorku tam necham a beriem € späť...a tie bodky vzhľadom aj na stav reťaze by som povedal že je skôr korózia hlinníka a nie neumytý vosk...

vopák
vopák napsal 21.09.20 v 08:41 10b.

Tak to je síla..vysolit tři kila a ještě dostaneš krásně volezlou motorku s přáním "běžte už do prdele" .Dobře,že si napsal na kawasaki.
Jinak at' mašina šlape,už sem tuhle černobílou potkal a vypadá dost dobře