KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník _zdenda_
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 22.8.2018

Deník motorky
Nalezeno 51 záznamů

• Malý servis

Malý servis po 7500 km: - vyměnil jsem olej - dotáhl pár povolených šroubů - dotáhl malé řetězové kolečko, i když je zajištěno pojišťovací podložkou tak se matka trochu uvolnila :-/ - doplnil olej do scottoiler

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 21.08.2018
  • Pravidelný velký servis

Motorka si zasloužila trošku větší servis, takže jsem to během pár dní udělal. Vyměnil jsem preventivně gufero (a s tím i osičku a ložisko) vodní pumpy. Staré gufero vypadalo naprosto v pořádku a neprotékalo, ale když

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Nové spojkové lamely

Nedávno se začaly objevovat drobné problémy se spojkou - při rozjezdu párkrát pocukávala a při plném plynu na pětku nebo šestku proklouzla. Objednal jsem tedy nové spojkové lamely Ferodo FCD0711/1, které jsou označené

Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017
  • Prasklý svod výfuku zadního válce

Poslední vyjížďku začal výfuk zlehka "prdět" při zaklapnutí plynu, snažil jsem se nalézt co je kde prasklého nebo špatně dotaženého, ale nic jsem neviděl. Tak jsem to neřešil a čekal co se z toho vyklube. Trvalo to přesn

Vloženo: 09.06.2017
    Uskutečněno: 08.06.2017
  • Svod 2-1 a výfuk MIVV

Od začátku co jsem si pořídil LC8 jsem měl na motorce originální výfukové koncovky. Originální koncovky neskutečně hřejou. Minulý rok jsem pořídil další a na zkoušku z nich vykuchal katalyzátor. Za jízdy se stále dost

Vloženo: 01.05.2017
    Uskutečněno: 01.05.2017
  • Velký servis a svod 2-1

Před sezonou na silnici jsem udělal velký servis. Až na povolený šroub co drží motor a boční stojánek a zlomené kabely od spínačky bylo vše docela v pohodě. Co bylo uděláno: - ventilové vůle - vše OK - nové svíčky

Vloženo: 27.04.2017
    Uskutečněno: 08.04.2017
  • Výměna kloubu PDS (zadního tlumiče)

Při poslední vyjížďce se začalo ozývat šílené vrzání od zadního kola/tlumiče. Tlumič byl také dost rozpálený. Zadřelo se spodní ložisko uložení tlumiče. Výměna je proveditelná doma, opravná sada se prodává za cenu něc

Vloženo: 19.11.2016
    Uskutečněno: 19.11.2016
  • Osvětlení do terénu

I když má advík docela dobré světlo (v porovnání s husabergem vlastně dokonalé), tak na nějaké větší ježdění terénem to chce přídavné osvětlení. Pořídil jsem pracovní světlo složené z 16x3W LED. Umístil jsem ho těsně po

Vloženo: 27.07.2016
    Uskutečněno: 27.07.2016
  • Croatia Rally 2016

V uplynulém týdnu (21.-28. května) se jela Croatia Rally, kterou organizuje Marko Borsi a spol. z TRX Raid. Svojí účast na této akci jsem pojal jako aktivně strávenou dovolenou, rozhodnutí zúčastnit se padlo už někdy pře

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.05.2016
    Uskutečněno: 29.05.2016
  • Podsedlová nádrž od Rade Garage

Už delší dobu jsem uvažoval nad zvýšením objemu nádrží - kupovat 40l safari nádrže se mi moc nechtělo, zas tak moc benzínu vozit nepotřebuji. Mnohem zajímavější je pro mě 7,5 litrová podsedlová nádrž od Rade Garage.

Vloženo: 01.05.2016
    Uskutečněno: 30.04.2016
  • Kola do terénu přezuta na mousse

Tak jsem se konečně odhodlal a přezul kola do terénu, místo duší jsem dal mousse. Možnost použít mousse byl vlastně jeden z důvodů, proč jsem pořizoval kola s úzkými ráfky a haltry. Zadní jsem vybral Dunlop Mousse FM1

Vloženo: 30.03.2016
    Uskutečněno: 30.03.2016
  • Vyřazení čidla stojánku

Odešlo mi na kačeně čidlo stojánku. Naštěstí se tak stalo kousek do vesnice, takže jsem se nechal domů dotáhnout za autem na kurtě (docela psina, slabší povahy asi raději nezkoušet). Už dřív jsem chtěl čidlo vyhodit, ča

Vloženo: 14.03.2016
    Uskutečněno: 14.03.2016
  • Zvýšení řidítek

Na motorce jsem již od nákupu měl zvýšená řidítka o 18mm (?) pomocí originálních nástavců od KTM. Pořád jsem si říkal, že by to ješetě kousek sneslo, ale nechtělo se mi to moc řešit. Ale po zkušenosti se zvýšením řidítek

Vloženo: 16.02.2016
    Uskutečněno: 16.02.2016
  • Vyhřívané hefty za 120kč z Číny

Protože jezdím celoročně a za každého počasí, rozhodl jsem se pořídit vyhřívané hefty - přesněji vyhřívací folie. Objednal jsem za 120kč folie přes ebay.com. Za tu cenu jsem pro jistotu vzal dvě sady, přišlo to skoro po

Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Nový nosič

Už od nákupu motorky mám namontovaný nosič horního kufru. Bohužel je to ta varianta s "okem" co trčí nahoru. Jako držadlo dobrý, ale v některých případech jsem do toho držadla narážel zadkem případně mi bránil v přehozen

Vloženo: 08.09.2015
    Uskutečněno: 08.09.2015
  • Evidence tankování

Procházel jsem administraci tady na m.cz a všiml si funkce na evidenci tankování. Takhle na webu mi připadá docela dost nepraktická, zvlášť v porovonání s programy jako je Road Trip pro mobilní telefon. Road Trip použ

Vloženo: 25.08.2015
    Uskutečněno: 25.08.2015
  • Velký servis - připraveno na sezonu

Vzhledem k najetým kilometrům a blížící se sezoně jsem se pustil do velkého servisu: - Zkontrolován stav na diagnostice (TuneECU) - Nové plynové lanko - Ventilové vůle (tři podložky vyměněny) - Výměna svíček - Vzd

Vloženo: 23.08.2015
    Uskutečněno: 23.08.2015
  • Alpy 2015

Vyrazili jsme s Majdou na motorkách do Alp na skoro dva týdny. Původní plán byl postupně "courat" horama - den dva být na místě, pak se přesunout o kus dál a zas chvíli pobýt na místě. Plán se trošku změnil - když jsme

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.08.2015
    Uskutečněno: 10.08.2015
  • Hliníkové kufry

Do teď jsem na kratší akce měl měkké 20l brašny, na víkendovku pro dva nebo i na dýl s přespáním někde v penzionu super, ale zabalit do toho dva lidi na dva týdny do kempu je dost nereálné. Takže jsme před dovolenou poří

Vloženo: 10.08.2015
    Uskutečněno: 20.07.2015
  • Servis podvozku

Na motorce mám udělaný podvozek - kompletní servis tlumičů, na předku tužší pružiny, vzadu pružina zůstala originální. Pružiny na předek jsou použité ze SuperEndura, všechny co se dají od KTM sehnat na AdvR nejsou dostat

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.07.2015
    Uskutečněno: 19.07.2015
  • Výměna spojkových pružin

Spolu s pořízením spojkové pumpy jsem koupil i nové pružiny s tím, že je uložím na poličku a až budou potřeba tak je vyměním. Nezatížené pružiny musí být delší než 29 mm - nové se prodávají v délce 30,77 mm. Dnes jsem

Vloženo: 07.05.2015
    Uskutečněno: 07.05.2015
  • Nové brzdové destičky

Dal jsem dopředu nové brzdové destičky. Destičky si výměnu zasloužily. Byly sjeté o mnoho míň než zadní, které jsem měnil nedávno, stejně by to za pár stovek kilometrů měly za sebou. Měl jsem tam originální co dává KTM,

Vloženo: 12.04.2015
    Uskutečněno: 11.04.2015
  • Výměna oleje a filtrů

Vrhl jsem se na výměnu oleje a filtrů - na předchozí motorce jsem si to měnil sám a byla to práce na chvilku. Na LC8 je to trošku náročnější - aby člověk vyměnil olej, musí sundat kastlik, levou kapotu a nádrž. Při sund

Vloženo: 29.03.2015
    Uskutečněno: 29.03.2015
  • Nová ložiska v kolech

Vrhl jsem se na servis kol - přezutí, brzdové kotouče, rozeta, ložiska, gufera a skoro všechny vymezovací kroužky. Po těch skoro 30k km si to už zasloužila. Ložiska byla na konci života a ve vymezovacích kroužících byly

Vloženo: 26.03.2015
    Uskutečněno: 26.03.2015
  • Výměna spojkové pumpy

V sobotu se mi propadla spojková páčka uprostřed výletu a spojka nereagovala. Naštěstí jsem byl kousek od domova, takže jsem dojel jen s jedničkou a dvojkou (abych moc neřadil bez spojky). Bohužel jsem měl po cestě křižo

Vloženo: 17.03.2015
    Uskutečněno: 17.03.2015
  • Kola do terénu

Poslední dobou jezdím v terénu častěji než po silnici a to z jediného důvodu - nebaví mě přezouvat. Už delší dobu jsem hledal druhá kola z advíka abych je mohl jen přehazovat podle potřeby, ale nějak se nedařilo nic nají

Vloženo: 27.02.2015
    Uskutečněno: 27.02.2015
  • Iceman 2015

Stručný souhrn: pěkně připravená akce s prima lidma. Vyrazil jsem na moto už v pátek odpoledne s tím, že přes noc a ráno má být pořádná kosa, tak aspoň nepřijedu na start promrzlý. Přes noc byly teploty hluboko pod nu

Vloženo: 08.02.2015
    Uskutečněno: 08.02.2015
  • TuneECU v MacOS X a drobný servis

V zimě mi bude končit záruka na motorku což znamená, že si sám budu dělat běžný servis. Pořídil jsem si proto domů kabel pro připojení na OBD sběrnici. Rozhodl jsem se používat program TuneECU , který je dlouhodobě prově

Vloženo: 21.09.2014
    Uskutečněno: 21.09.2014
  • Heidenau K60 Scout mi už na motorku nesmí

Pustil jsem se do přezouvání pneu - na jaře jsem tam nahodil Heidenau K60 Scout, při obouvání jsem nadával jak je to tuhá guma, to jsem ještě netušil jak blbě půjde z ráfku dolů. Zadní gumu jsem sundával víc jak hodinu -

Vloženo: 16.08.2014
    Uskutečněno: 16.08.2014
  • Vypínač světla a další drobný servis

Hodně motorek má automatické rozsvěcení světla, na silnici mi je to jedno, ale když se zasekám v terénu tak se mi moc nelíbí, že to pořád svítí a žere to cenou energii z akumulátoru. Udělal jsem si teda vypínač předního

Vloženo: 03.08.2014
    Uskutečněno: 03.08.2014