KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník _zdenda_
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 22.8.2018

Vloženo: 22.08.2018, Uskutečněno: 21.08.2018, Stav tachometru: 61750 km, Zhlédnuto: 58x

Malý servis po 7500 km:

- vyměnil jsem olej
- dotáhl pár povolených šroubů
- dotáhl malé řetězové kolečko, i když je zajištěno pojišťovací podložkou tak se matka trochu uvolnila :-/
- doplnil olej do scottoileru
- nové grafitové těsnění mezi svody výfuku
- vyměnil jsem přední pneu, místo totálně sjeté K60 Scout jsem dal míň sjetou asi 3r starou TKC80, už mě o ni nebavilo zakopávat ve sklepě

Při výměně oleje mi zůstala hlavička šroubku co drží kryt olejového filtru v ruce. Naštěsí se podačil zbytek šrouby z motoru dostat - nastříkal jsem uvolňovač závitů a druhý den jsem to vyklepal za pomoci malého majzlíku.

Před nějakou dobou mi vystřelilo jedno z těsnění svodu výfuku, foukalo to kolem a dělalo to trochu neplechu. Staré těsnění se nedalo posunout bez poškození, tak jsem koupil nové v MTZ a vyměnil.

• Pravidelný velký servis

Motorka si zasloužila trošku větší servis, takže jsem to během pár dní udělal. Vyměnil jsem preventivně gufero (a s tím i osičku a ložisko) vodní pumpy. Staré gufero vypadalo naprosto v pořádku a neprotékalo, ale když

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Nové spojkové lamely

Nedávno se začaly objevovat drobné problémy se spojkou - při rozjezdu párkrát pocukávala a při plném plynu na pětku nebo šestku proklouzla. Objednal jsem tedy nové spojkové lamely Ferodo FCD0711/1, které jsou označené

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017
  • Prasklý svod výfuku zadního válce

Poslední vyjížďku začal výfuk zlehka "prdět" při zaklapnutí plynu, snažil jsem se nalézt co je kde prasklého nebo špatně dotaženého, ale nic jsem neviděl. Tak jsem to neřešil a čekal co se z toho vyklube. Trvalo to přesn

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.06.2017