KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník _zdenda_
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 22.8.2018

Vloženo: 22.08.2018, Uskutečněno: 11.05.2018, Stav tachometru: 54060 km, Zhlédnuto: 75x

Motorka si zasloužila trošku větší servis, takže jsem to během pár dní udělal.

Vyměnil jsem preventivně gufero (a s tím i osičku a ložisko) vodní pumpy. Staré gufero vypadalo naprosto v pořádku a neprotékalo, ale když už jsem to měl rozebrané… Akorát teda při montáži jsem si nechtěně mezi boční dekl motoru skřípl očko kabelu ukostření a poškodil tak těsnění, takže mi tekl olej. Takže jsem obratem koupil nové těsnění a vyměnil. Naprosto zbytečná chyba :-/

Provedl jsem drobný servis benzinové pumpy - vyhodil jsem staré palivové filtry. Místo originální sady jsem namontoval filtr od firmy Guglatech. Filtr na sací straně čerpadla ("čajový pytlík") je od Guglatechu rozměrově větší. Filtr mezi čerpadlem a vstřikama jsem rovnou vyhodil a nahradil velkým externím filtrem, který jsem umístil mezi nádrže do prostoru za krk řízení.
Originální O kroužky mezi benzinovou pumpou a nádrží jsou od KTM dost drahé - za dva O kroužky chtějí u KTM cca 1200 Kč. Takže jsem koupil místo nich nové O kroužky v jiném krámě - vyšly na 20kč a fungují stejně. Navíc jsem si jich koupil pár do zásoby.
Při montáži pumpy zpátky do nádrže jsem omylem vytáhl jeden drát a pak se divil, že to nestartuje…

Kolem čidla neutrálu mi delší dobu prolínal olej. Pouzdro čidla bylo prasklé u šroubů, které ho držely. Za celou dobu co motorku mám jsem na ně nikdy nesahal, takže to je únavová prasklina. Dal jsem nové čidlo.

Také jsem si pořídil nový multimetr, který se dá v případě potřeby zabalit do nářadí s sebou na cesty. A pořídil jsem a namontoval automatické mazání řetězu Scottoiler.

Co bylo uděláno:
- ventily - vůle OK
- nová chladící kapalina
- olej, olejový filtr - na magnetech výpustních šroubů žádný velký čurbes
- vzduchový filtr - místo papíru jsem dal molitanový (Unifilter přímo pro 990 koupený přes Touratech)
- preventivně gufero a osička vodní pumpy
- nové filtry benzinové pumpy (guglatech)
- filtry do hrdel nádrží (guglatech)
- nové čidlo neutrálu
- nová plastová matka na kryt alternátoru
- oprava osy zadního kola - zalepení "pevné" matky, která se mi už někdy dřív vyšroubovala
- nové gripy - extra měkké gumové
- Scottoiler

• Malý servis

Malý servis po 7500 km: - vyměnil jsem olej - dotáhl pár povolených šroubů - dotáhl malé řetězové kolečko, i když je zajištěno pojišťovací podložkou tak se matka trochu uvolnila :-/ - doplnil olej do scottoiler

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 21.08.2018
  • Nové spojkové lamely

Nedávno se začaly objevovat drobné problémy se spojkou - při rozjezdu párkrát pocukávala a při plném plynu na pětku nebo šestku proklouzla. Objednal jsem tedy nové spojkové lamely Ferodo FCD0711/1, které jsou označené

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017
  • Prasklý svod výfuku zadního válce

Poslední vyjížďku začal výfuk zlehka "prdět" při zaklapnutí plynu, snažil jsem se nalézt co je kde prasklého nebo špatně dotaženého, ale nic jsem neviděl. Tak jsem to neřešil a čekal co se z toho vyklube. Trvalo to přesn

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.06.2017