KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník _zdenda_
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 22.8.2018

Vloženo: 27.07.2016, Uskutečněno: 27.07.2016, Zhlédnuto: 16x

I když má advík docela dobré světlo (v porovnání s husabergem vlastně dokonalé), tak na nějaké větší ježdění terénem to chce přídavné osvětlení.
Pořídil jsem pracovní světlo složené z 16x3W LED. Umístil jsem ho těsně pod/před reflektor potkávacího světla. Přídavné světlo zakrývá pár centimetrů spodní části, ale to nevadí, u potkávacího se stejně svítí odrazem od horní poloviny reflektoru.

Pro připevnění jsem vyhodil mřížku kryjící řídící jednotku a připevnil místo ní konzoli z černého plechu. Na tuto konzoli mohu přidělat různá světla, takže pokud mi to aktuální nebude vyhovovat, tak klidně převrtám montážní díry a umístím tam něco jiného.

Elektriku mám připojenou na relé spínané klíčkem, vývod je už od KTM připraven pod palubkou a zakončen fastony. Světlu jsem věnoval vypínač co jsem původně používal na vytápěné hefty, které jsem na jaře vyhodil.

_zdenda_ (0) napsal 12.08.2017 v 19:29

Michal: Mám vysoký blatník a nemohu pustit světlo níž než je ta mřížka pod štítkem. Navíc za mřížkou je řidící jednotka, tak to ani moc utopit dovnitř nechci. Mé světlo je lehké plastové, nic neohřívá, svítí perfektně. Na motorce možná vypadá divně, ale jak si někteří všimli tak zrovna to je mi jedno - nejsem modelka a motorku mám na ježdění.

MichalXTZ (4) napsal 12.08.2017 v 18:40

Účel to možná plní, ale jinak je to fakt hrozný Jde to třeba takhle, jen tomu holt chce věnovat trochu času

_zdenda_ (0) napsal 01.01.2017 v 13:21

Nezlobím - je mi to jedno. Když vymyslíš kam a jak dát přídavné světlo tak aby vydrželo a nevadilo za jízdy v terénu a aby neulítlo při prvním odložení, tak se třeba rád inspiruji.

fanty (18) napsal 01.01.2017 v 09:15

Nezlob se na me, je to vec kazdeho soudruha, ale ty jsi ten krasny stroj uplne zhnusil tim hroznym svetlem. To neslo vymyslet jinak?

_zdenda_ (0) napsal 16.09.2016 v 14:22

Jj možná to je trošku divné/nezvyklé, ale nikde se nic neklepe a ta "rampa" bude sloužit případně na jiné světlo až tohle někde urvu A svítí to fakt super. Chci to světlo použít i na Husaberga místo origo přední žárovky.

Driver-toys (1) napsal 16.09.2016 v 11:43

Vypadá to divně, ale rozdíl mezi fotkama je neskutečnej !

cong156 (8) napsal 30.07.2016 v 13:17

Pekna práce. O necem takovem uvazuji take. Dik za tip .

• Malý servis

Malý servis po 7500 km: - vyměnil jsem olej - dotáhl pár povolených šroubů - dotáhl malé řetězové kolečko, i když je zajištěno pojišťovací podložkou tak se matka trochu uvolnila :-/ - doplnil olej do scottoiler

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 21.08.2018
  • Pravidelný velký servis

Motorka si zasloužila trošku větší servis, takže jsem to během pár dní udělal. Vyměnil jsem preventivně gufero (a s tím i osičku a ložisko) vodní pumpy. Staré gufero vypadalo naprosto v pořádku a neprotékalo, ale když

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Nové spojkové lamely

Nedávno se začaly objevovat drobné problémy se spojkou - při rozjezdu párkrát pocukávala a při plném plynu na pětku nebo šestku proklouzla. Objednal jsem tedy nové spojkové lamely Ferodo FCD0711/1, které jsou označené

Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017