KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník Lukyna38
Vloženo 20.6.2023
Aktualizováno 23.10.2023

Tak po Ténérkách a XT opravdu změna.

Yamaha Tenere 700 World Raid: důvod neuveden

První dojmy - Rozpačité, ale každý den co jí mám, lepší a lepší až hraničící s nadšením. Někdy to nadšení rychle zmizí, když zapomenu, že nejedu na Tenerce a začnu řadit. Docela mi to dává zabrat držet jí trošku pořád trochu na hulváta, protože klidná jízda a kort přes město jí fakt nevyhovuje.

Doplňky na motorce - Mřížka, vyhřev, přídavný větrák, přídavná světla, kufry atd.

S Ténérkou jsem byl moc spokojený, ale chyběl mi výkon. Navíc jsem přestal hulit, takže z 90kg jsem vyletěl za dva roky na 116kg a to začalo být fakt znát. ještě když jsem narval kufry atd., tak jsem si někdy připadal jak na skůtru. A proto když jsem se rozhodl pro změnu, tak jsem rovnou hledal něco silnýho a protože mám i 196 cm tak i mohutnýho a vysokýho. Nechtěl jsem povylézt o 10 kw nahoru a za rok zase hledat něco silnějšího. No, jak naskočil inzerát, bylo jasno. Trochu jsem se bál, ale proletěl jsem přes známé v pojišťovně historii, vybral prachy - samozřejmě s mega komplikacema, protože jsem měl limity na kartu 50tis týdně atd a vyrazil na sever pro ní.
První pohled bylo fakt zklamání, protože moje Ténerka byla leštěnka a tak hodinu jsem fakt nevěděl jestli si mé oči zvyknou na tohle, včetně té oranžové, ale pak jsem si řekl, změna je život a není to milión kaček, tak prostě kup a uvidíš.

Takže na místě koupena a začala cesta cca 90km zpět. Řazení - hrozný, ovládání úplně jiný - horší, kolik mám benzínu - není ukazatel atd. takže zklamanej jak svině, na první benzince jsem natankoval a čuměl na ní jak péro, co jsem to udělal za kravinu. Po výjezdu na dálnici mě zloba trochu přešla, protože ten výkon byl úžasný, ale stará helma, nízké plexi, vichr a dálnice no každý zná ten hnus.

A doma začalo to co vždy s novou moto, nejdřív pořádně vyčistit a umýt, vím, že někdo tohle neřeší a jezdí celý rok bordelem a pak to vezme vapkou, ale mě se prostě musí moje moto líbit. Pak ta zábavnější část (hlavně o dlouhé noční služby v práci) projíždění doplňkou, náhradních dílů, pouštění videí kolegů co už jí mají atd. Takže teď jsem nalítal něco přes 7tis. km, nechal udělat malý servis a budu zazimovávat.

Ježdění pecka po nějaké době, síla neskutečná, dokoupeno vyšší plexi, mřížka z Bogoty dorazila po 3 měsících a clo stálo skoro víc než výrobek. zatím k tomu po tak krátké době můžu napsat jen to, že to moje eRko jezdí buď podle počasí nebo jak se vyspí a nebo je to mnou. Někdy neskutečná pecka a někdy s ní trochu bojuju.